Kafe a cigára (2003)

Pro mě velice zvláštní a netradiční film. Proč nenatočit něco, co je v žibotě vcelku běžná věc jako je pití kávy a kouření cigaret a hlavně rozhovor. Tady jde hlaně o dialogy a co se skrývá za nimi. Jednotlivé krátké filmy mají různou kvalitu, tak jako když posloucháte rozhovory v kavárně. Některé jsou o ničem, jiné zajímavé či zábavné.

3-iron (2004)

Snažím se přijít na chuť Ki-duk Kim -ovým filmům. V tomto filmu je hodně málo dialogů, na divákovi je, aby si vše domyslel co se mu režisér snaží říci obrazem. Realita a sen tady splývá v jedno, není zde rozhraní. Je to tak i někdy v životě, člověk je fyzicky někde, ale myslí na někoho či něco úplně jiného.

Trio z Belleville (2003)

Velmi pěkný animovaný film o cyklistice. Drsný, smutný a zároveň místy i skvělý humor (lovení žab, bábinka na trojkolce).

Vatel (2000)

[imdb: 6.5/10] / my comment: Oscar nominace za výpravu a vybraní herci ještě nedávají záruku skvělému filmu. Příběh je totiž odsunut až na druhou kolej což je u tohoto filmu škoda. Rozhodně je se na co dívat, ale moc velký příběh v tom nehledejte.

Černá růže (1950)

Pěkné exteriéry, poněkud slabší příběh, dramatický momentů hodně málo, dívka Maryam ztělesňující titulní Černou růži mi připadala jako "nanynka".

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Určitě skvěle vytvořený film co se obrazové stránky týká, obsazení herců skvělé. Bohužel příběh mi příjde trochu plidký, když pominu hlavní zápletku mládnutí (postrádá nějaké drama či hlubší emoci) a čekal bych od něj více, žádné dějové zvraty či překvapení se nekoná. Děj filmu je sice plynulý a určitě i přes svou délku utíká, ale pořád jsem měl jaksi pocit co asi bude následovat. Možná to je opravdu film, který se musí vidět v kině. Uvidím časem po druhém shlédnutí zda své hodnocení třeba přehodnotím. Zajímavé komentáře také viz.: Djkoma , Radek99

Taxikář (1976)

Atmosféra filmu by se dala krájet. Robert De Niro prožívá přerod z mírumilovného taxikáře v "čističe Viktora". Jodie Foster, Harvey Keitel, Cybill Shepherd podávají také skvělé výkony. Travis (Robert De Niro) je jako půlnoční jezdec v taxíku, který je sice jakoby izolovaný od okolního světa, ale přece jen ovlivněný vším okolo. Teď už jen stačí ulice vyčistit od "špíny".

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jedna místnost, 12 obyčejných lidí rozhodujcích o životě či smrti, stačí vnést důvodnou pochybnost o vině a příběh se rozjíždí. Hlavně je krásné sledovat postupné odhalování charakterů jednotlivých postav a příběh samotný, který nám zde není servírován, ale každý divák si jej musí poskládat sám společně s ostatními porotci.

Milk (2008)

Největší příběhy píše historie sama. Člověk musí bojovat o život a existenci mezi ostatními lidmi. Zajímalo by mě, kdyby šlo třeba ve filmu o rovnoprávnost černých, asiatů či jiných menčin nebo různých vyznání jak by asi byl film přijat širokou veřejností. Přece jen vcítit se do pocitů gayů či lesbiček není úplně snadné, pokud totou menšinou nejste či někoho takového neznáte osobně.

Osvícení (1980)

Jack Nicholson hraje perfektně. Hudba a zvuky přesně navozují tu správnou atmosféru stísněného prostoru a psychické samoty.