Sedm životů (2008)

Omlouvam se za trochu spojlerovou vetu, ale prostě musím zahájit takhle. Jak napsal níže Blizzard... Asi největší ponaučení z tohoto filmu je: Nečum do mobilu za volantem! A t3d vazne... Uz od začátku vás snímek přková k obrazovce tím, že pořád nevíte, kdo vlastně Ben je a co ho potkalo, že se chová tak, jak se chová. A celou dobu prahnete po tom zjistit to. Musím vás ale zklamat. Pokud čekáte, že se to dozvíte hned, tak fakt ne. Autor si to vymyslel dobře a napína nás až do samého konce. Odhalí se to opravdu až ve finále. Ale moje spojler věta vám jistě napoví. Žena říkala, že se na to boji koukat, že to má být drama, ale celý film je to víceméně romanťárna. Zlomí se to až na konci. Ale i tak to není úplně dramatický. Je to hodně emocionální, to každopádně. Ale slovo drama bych vyměnil spíš za mystery nebo sci-fi, protože ten konec je opravdu trochu přitažený za vlasy a přehnaný. Proto jsem také z původních 5ti * snížil na 4. Ale i tak musím říct, že jako fandu romantických a mystery filmů, mě tenhle snímek docela dostal a klidně se na něj podívám znovu. Už to je známka zajímavého filmu, který člověk jen tak nezapomene a nepohřbí pod jinými.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jeden z nejslabších dílů Vetřelecké ságy. Je to v podstatě pokračování Promethea, který mě taky úplně neoslovil. Na druhou stranu je hezké, jak vám najednou všechno zapadne do toho vetřeleckého puzzle a uvědomíte si ty souvislosti a vazby na děje předchozích dílů. Za to dávám místo původních zamýšlených 2* hvězdy 3. A také za lokace. Zéland je opravdu skvělá země na podobné bubací filmy :-)

Drsňačky (2013)

Fakt pěkná chechtárna :) Máte-li rádi Sandřičku a humor, tohle je to pravé pro procvičení bránice a zahřátí u srdce.. Komu se líbila Slečna drsňák, tomu se jistě bude líbit i tohle ;)

Jason Bourne (2016)

Za shlédnutí to určitě stojí... Ale... Oproti předchozím velice dynamickým, dějově zajímavým a akčně výživným dílům je tento trochu slabším odvarem. Tvůrci se jistě o nějakou tu akci snažili a celkem se jim i dařilo, ale s prominutím obtloustlý Jason a léty opotřebená Nicky vypadají v těchto scénách už dost prkenně a nemotorně. Celý děj je takový jakoby spíchnutý hodkou jehlou. Jako by ho ta filmařská parta vymyslela za odpoledne někde u piva. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale stejně jsem o jednu snížil, protože jsem se na tento snímek fakt těšil a očekával, že si s tím tvůrci trochu vyhrají a vymyslí děj, který nějak učesaně shrne události dílů minulých a nechají Jasona tak nějak vkusně a důstojně odejít do akčně-hrdinského důchodu. Toho jsem se ale moc nedočkal. Přijde mi to takové nedodělané, otevřené. Jako by si nějaký kujón ještě nechával zadní vrátka pro případný další díl. Což si myslím, že už by asi muselo být o hodně velké improvizaci. Už asi nechte Bourna Bournem - asi v nejlepším přestat. Nic lepšího už asi nevymyslíte... Jdu si pustit jedničku.. A pak dvojku... A pak možná i trojku.... A pak... ******************************************** ... přátelé, včera jsem napsal předchozí komentář a říkal jsem si, že se to není možné, že to přeci nemůže být tak špatné.. Tak jsem to dneska skouknul znovu - v Hi-Def... a už se mi to líbilo přeci jen o něco víc. zvedám hodnocení na původně zamýšlené 4 **** ....Bourne je Bourne. I když už není žádnej mladík, pořád mu to utíkání, mlácení a přežívání jde :)

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Myslím, že Verbal vyjádřil moje pocity z tohoto počinu téměř přesně. Oproti odsýpající jedničce bylo tohle o dost slabší. Přidávám dvě hvězdy navíc jen za Statickou šunku, jelikož ač nejsem homo, mám pro něj a jeho orosenou pleš slabost.

Marťan (2015)

Příručka mladého astronauta jak přežít na Marsu :) Fajn vesmírná pohádka :)

Interstellar (2014)

Musím nechat, že to je za posledních pár let snad nejlepší scifáč, co jsem viděl. Super myšlenka, skvělé efekty, dokonale znázorněná černá díra a hlavně super závěr. Gravity a Martian jsou tedy posunuty na další místa, tohle je jednička.. Pro fandy sci-fi je tohle bombónek. Doporučuju.

Výchozí bod (2014)

Ze začátku jsem chvíli nevěděl, co si o tomhle snímku mám myslet, ale pak přišla největší, zlomová (nečekaná a dost drsná) scéna celého filmu a už jsem se nemohl odlepit od obrazovky. Závěr filmu byl opravdu silným emocionálním zážitkem. Natolik silným, že jsem i uronil slzu (a to se mi stává málo kdy). Po dlouhé době film, který mě opravdu zaujal a dostal a to jak myšlenkou, tak zpracováním. Doporučuji ho všemi deseti (nebo spíš pěti - počítáno na hvězdy).

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Pro dvojku Hobita platí to samé, co jsem psal o jedničce. Skvělé ztvárnění postav, úžasné exteriéry elfské lesní říše, ponurého Dol Gulduru, odporného vlhkého jezerníh města a nádherného Ereboru plného zlata, umocněného dokonalým drakem Šmakem. Příběh dvojky plyne tentokrát rychleji a poutavěji už kvůli úžasným akčním scénám a vizuálním efektům. Opět dávám za pět a dal bych i víc, kdyby to šlo.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tomuhle říkám vzdát hold Tolkienovi, Jestli se na tento Jacksonův počin tam nahoře díval, určitě se musí spokojeně usmívat. Jsem (byl jsem) vášnivým čtenářem Tolkienovi tvorby a Hobita jsem četl snad stokrát. Bývá zvykem, že film se nikdy nemůže vyrovnat knize, respektive čtenářově fantazii. S tím jsem musel souhlasit, když jsem shlédl trilogii Pána prstenu. Ale k tomu se vyjádřím až v komentáři k němu. Muísm říct, že filmové pojetí Hobita předčilo má očekávání. Prakticky vše, co znám z knihy, bylo ve filmu k vidění a scény, které jsem si při čtení knihy předstvoval jsem nyní viděl v barvách a podané tak, jak jsem si představoval. Ať už je řeč o postavách hobitů, trpaslíků, elfů, skřetů a hlavně mého oblíbence Gandalfa, tak především skvěle zvolené a zpracované exteriéry. Dno Pytle, Roklinka, Meddědův dům, horský průsmyk, skřetí jeskyně... Krása.. Vše bylo přesně, jako z mých představ a fantazií.. I když by se možná dalo říct, že se příběh svým způsobem trochu táhne, tak pak najednou přijde konec a Vy si řeknete: "Ach jo, to už je konec? Já chci vidět víc". Byl bych asi fakt naštvaný, kdybych neviděl všechny tři díly hned po sobě a musel na další díl čekat třeba rok :) Z celého srdce doporučuji shlédnutí celé trilogie každému stoupenci Tolkiena, každému, kdo četl Hobita, ale i ostatním, kterým se líbí fantasy žánr. Hodnotím tedy každopádně *****. Kdyby šlo dát víc, dám určitě víc.