LEGO® příběh (2014)

Hranatá počítačová hra bez smysluplného příběhu, uječená, uskákaná, ublikaná, bez vtipných scének, akce zaplácnutá akcí na mě byla až moc a celkově mě to divácky znásilnilo zepředu, zezadu, shora i zboku, užralo 100 minut života a ještě mě to hrozně vyčerpalo, tak si říkám, že nejen alkohol člověk s věkem zvládá hůř. Ovšem tady to bylo spíš tak na počínající epileptický záchvat. Přes veskrze nadupaný scénář jsem z jeho obsahu nabyla dojmu, že animák to není úplně pro děti. Já sama ve skorotřiceti jsem měla problém některé narážky pobrat a správně si je zasadit. Při představě, že se na tuto pohádku koukám jako desetiletá, opravdu netuším, co bych si z toho filmu odnesla... A tak vám nevím, ale při pohledu na 75% si pokládám otázku, jestli jsme se opravdu dívali na stejný snímek. Nápaditost se tomu ubrat nedá, jenže tady se to nějak hrozně přehrotilo a přeblikalo.

Dr. House - Série 8 (2011) (série)

Sedmičkou to raději měli skončit. Tohle je utrpení a pohřeb za živa... :(

Trainspotting (1996)

Skvěle zahrané, absolutně svébytné, bizardní a ÚPLNĚ HNUSNÉ. Vůbec se mi to nelíbilo, mam z toho fuj pocit, žaludek na vodě, zkaženou chuť k jidlu a předtuchu, že už nikdy nebudu dýchat čerstvý vzduch. Ble. Asi si ublinknu. Hm, ale takhle nějak to možná asi mělo zafungovat.

Penelope (2006)

Moc pěkná dospělácká pohádka plná skvělých herců :) Obzvláště James McAvoy posazený ve velmi příjemné herecké poloze, jediné, co se dá vytknout, je malinko přehrávání Catherine O'Harové.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Značně slabší než první díl a krapet kostrbaté. Dvojka trpí hodně na ději, který tentokrát ustoupil velké dávce šukání střídaného fňukáním. U toho už se bohužel zůstalo a v průběhu celého filmu se opakuje jako ve smyčce. Těch málo dějových scén bylo ve svaze dohonit příběh podle mě natočeno až příliš pateticky a přemrštěle emotivně, což dohromady více škodí než pomáhá. Příjemně mě ale překvapuje Dornan-Gray, který se oproti jedničce vytahuje z podprůměru do průměru, ve srovnání s předchozím filmem není tak tuhý a konečně je mu jeho hrdinu možné uvěřit (až na ty noční můry). Ana k mému zklamání naopak bohužel ztrácí značnou část své bystrosti, břitkosti a nadhledu. Možná by se dalo říct, že tím více odpovídá knižní předloze, ale já si oblíbila tu jedničkovou filmovou. Pozornému diváku neujde zajímavý fakt, že ve filmu herečku neustále svlékají a nahou zabírají z všech možných úhlů, zatímco herec zůstává většinu sexuálních scén příliš oblečený, až na jeden nahatý zadek. Na to, že pro film určený ženskému publiku je tahle nevyrovnanost krapet nelogická. :) Scénář pár hezkých vtipných dialogů, ale mám dojem, že v celkovém vyznění bohužel rychle zapají. (Až na jeden, který mě fakt baví "Ok, I will have a dinner with you, because... I am hungry.") Oproti jedničce jako celek tento film co do humoru a nadhledu u mě zahlásil propad. Ale říkám si jo, ve finále jsem i tak ráda, že jsem ho viděla na plátně. Protože i přes aktuální pokles kvality stále primárně jde o záležitost pro masy, a ta se jinak než v kině prožít nedá. Snad bude příště o něco líp.

Identita (2003)

Zajímavý námět, který je na dnešní poměry a dnešním úhlem pohledu zpracovaný poněkud jednoduše. Takže i když to bude znít kontraproduktivně, pro mě to byl takový oddechový horůrek, při kterém jsem se nebála a zdlábla u něho dortík s kafem. A skoro jsem i tipla, kdo to vraždí, zase tak těžké to nebylo. John Cusack jako vždy výborný. Myslím, že kdyby téma bylo natočené v podobné atmosféře jako Prokletý ostrov s DiCapriem, s nímž má myšlenkově mnoho společného, mělo by to dobré grády.

Podfukáři 2 (2016)

Já mám pro svět kouzel slabost a vždycky budu mít. Ale možná je to změnou režiséra, možná tím, že nám z obsazení vypadává Isla Fisher nebo tím, že je ve dvojce více intrik než kouzel, protože mne tolik neuchvátila jako první díl. V částech, kde došlo na magii a iluze, se naštěstí objevil záblesk té wow atmosféry z jedničky, kdy jsem se nechala unášet a vodit za nos - a opravdu jsem si nedokázala dopředu nic domyslet, protože všechno, co vypadá nějak, je ve skutečnosti jinak. :) Ale jak jsem v jedničce bývala zmatená příjemně a krásně z kouzel, byla jsem v druhém dílu zmatená opět, jenže ke vší škodě filmu mnohem více ze samotného děje než z provázaných kouzelných triků. :( Děj nevěděl, co si sám se sebou počít. Přišlo mi, že přeskakuje, málo vysvětluje - takže divák nezíská na závěr ucelené dovtípení se - a celkově působí dost nevyzrále. A to nemluvím o neskutečně otravném Redklifovi, který mi kazil každý záběr, na němž se objevil! Na závěr uznání pro skvělý výkon Jesseho Eisenberga, jen mě štvalo, jak se jeho hrdina bere strašně vážně. Třeba bude trojka lepší. Příště.

Tři životy (2007) (TV film)

Jsem si jistá, že Boženka Němcová si své úvodní tři zakleté princezny nepředstavovala jako tři polokurvy... Dějová zápletka sice není natočena moc dramaticky, ale tím bych s negativy spíš skončila. Pohádky vyprodukované 21. stoletím mají jednu nepříjemnou vlastnost - a to - nás publikum vždy zaručeně zklamat. Nevím, kam se poděly tradičně krásné československé a české pohádky z dob minulých, neb už si nepamatuju, kdy byla natočena poslední kvalitní pohádka. Tři životy jsem shlédla o Vánocích 2016 spolu se dvěma novinkami: Slíbená princezna a Pravý rytíř. Protože zmíněné novotiny by si mohly ze své trapnosti a marnosti ušít kabát a ještě by zbylo na kalhoty, byly Tři životy celkem příjemným překvapením (resp. vysvobozením). Ač tato pohádka není ničím zásadně průlomovým, takže umístění v hitparádě se rozhodně nekonalo, ze všech tří shlédnutých kousků se pouze Tři životy alespoň kousek přiblížily tomu, co je možné nazvat hezkou (ač nenáročnou) pohádkou se švarným mládencem a milou děvečkou.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Kameňák mezi pohádkami. Takhle by pohádka vysílaná na Vánoce neměla vypadat. Ani když je pojatá moderně. :(

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Absolutní guilty pleasure seriál, který mě natolik guiltypohltil, že i po jeho skončení sleduju osudy jednotlivých herců na instagramu (a taky mám pocit, jako bych po 6 letech ztratila kamarádky).