Žralok v hlavě (2005)

Krásný film s excelentním Oldřichem Kaiserem, pro mě ve své životní roli.

127 hodin (2010)

Začátek je brilantní. Je jasné že se Boyle musel nějak vypořádat s tím, že se děj "zaklíní" po půl hodině na jednom místě. Popral se s tím odvážně, i když různé prostřihy do minulosti a halucinace, mě moc nebavily.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Stále mi vrtá hlavou jak se něco tak úžasného dalo natočit v roce 68. Ve spoustě ohledech nepřekonatelný film.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Výborné pokračování nejlepšího sci-fi filmu. Film již není tak čistý a emocionálně vypjatý, více se přiklání k hollywoodskému obrazu, především angažováním Roye Scheidera, přesto je to skvělé zvládnutý film. Janu Třískovi vážně závidím že si v takovém filmu mohl zahrát.

2012 (2009)

Tak na tomhle filmu je bezpochyby nejlepší Woody. Samozřejmě že jsem na to šel a tušil že to bude volovina, samozřejmě že jsem čekal spoustu romantických osudových výlevů, samozřejmě že jsem věděl že americká vlajka bude hrdě plápolat v každém druhém záběru a věděl jsem taky že to bude našlapané efekty, ale přesto jsem odcházel dost otrávený. Co je na tom filmu hlavně špatně, jsou ne ani tak blbě zahrané všechny hlavní postavy, ale především jejich chybné obsazení. A to mám Johna a Amandu docela rád. Ale tady to opravdu ani trochu nefunguje.

3 dny na zabití (2014)

Nejvtipnější z posledních "rodinných gangsterek" Luca Bessona.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Krásný western, který jako jeden z mála navazuje na to nejlepší z 60. - 70. let. Postavy jsou trochu černobílé, tak jak už to bývá, ale postava Bena Wada se pěkně rozvíjí.

50/50 (2011)

Vcelku příjemných 100 minut, ale že by to byla zas taková pecka, tak to nevím. Je fajn že se film neutápí v romantice ani ve smutku. Asi největší překvapení pro mně byla Anna Kendrick, ze které se pomaloučku stává velmi dobrá herečka.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Mě se letošní předávání docela líbilo. I dvojice která provázela celé Oskary. Žádné trapné hlášky a žoviální kecy. Taky děkovné řeči byly fajn. Jediné co se mi nezdálo bylo uvedení sestřihu nejlepších filmů, kde v sestřihu všech filmů byl pouze hlas Colina Firtha.