sakalodlak

David Gorgol

Česko

2 body

• 11.12.2013  00:02

Tři hvězdičky už jen proto, že mi film hodně připomínal Fallout, který jsem hrál krátce před shlédnutím filmu :-)

• 7.9.2010  21:15

Filmy, kdy sledujeme osudy několika na sobě nezávislých postav, jejichž osudy se v jednom (či několika) okamžicích spojí, jsem viděl několik a opravdu je mám rád. Tento k nim, ale patřit určitě nebude. Přestože film trvá jen něco přes hodinu a půl, měl jsem opravdu nutkání ho několikrát vypnout. Možná je to intelektuální umění a já jsem úplný buran, ale koukat 5 minut na to, jak jeden z hlavních hrdinů odpaluje ping-pongové míčky.....

• 27.8.2010  20:46

Skvělé, brutální a zatraceně aktuální...

• 9.3.2010  18:55

Trochu neznámý film podle známé hry. Bohužel asi autoři zvolili název jen kvůli reklamě a prezentaci snímku, protože film s hrou nemá příliš společného - jen názvy válčících stran. Film je natočen v (mně) sympatickém komiksovém stylu se sympatickými "hellboyovskými" herci Ronem Pearlmanem a Annou Walton.

• 6.3.2010  22:38
    U mě dobrý (2008)

Dannyho parťáci po česku s příjemně melancholickou atmosférou.

• 19.10.2009  19:06

3 hvězdičky za čerta a princeznu :-)

• 26.8.2009  14:00
    Klíč (2005)

Přesně typ horroru, který mám rád. Žádné potoky krve, jen přesně dávkované napětí. Za pointu hvězdičku navíc - byla opravdu skvělá.

• 4.5.2009  11:57
    Ti druzí (2001)

Film, který k budování strašidelné atmosféry nepotřebuje potoky krve nebo laciné lekačky a přesto skvělé dávkovanými porcemi napětí dosahuje v divákovi pocit stísněnosti po celou dobu promítání. A skvělá pointa na závěr!!!

• 24.3.2009  11:53
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Skvělý "ukecaný" seriál. Navíc má hlavní postava ráda filmy stejně jako já :-)

• 24.3.2009  11:51
    Happy end (1967)

Geniální, originální a především na české poměry netradiční film.

• 23.3.2009  22:39
    Dogma (1999)

Možná se nejedná o nejlepší film od Kevina Smithe, ale vzhledem k tomu, že je to jeho první film (díky kterého jsem Smithe jako režiséra i jako herce poznal), který jsem od něj viděl, tak si pět * od mně zaslouží právem. Nejenže se jedná o dobrou komedii, ale díky jeho narážkám na církev i hodně chytrý film (musím přiznat, že všechny narážky jsem pochytil až tak po třetím shlédnutí).

• 23.3.2009  12:36

Mám rád anglické romantické komedie. A Lásku nebeskou považuji za nejlepší.

• 23.3.2009  12:26

Knížku zbožňuji. Považuji ji za jeden ze základních kamenů epické fantasy a rád se k ní často vracím. Když jsem na konci devadesátých let zjistil, že se bude natáčet film a viděl jsem trailer, nemohl jsem se dočkat (a datum premiéry Společenstva - Vánoce 2000 se zdálo v nedohlednu). Peter Jackson mě nezklamal a přes některé odchylky od knihy (které jsou nutné, samozřejmě) se jedná (dle mého názoru) o nejlepší fantasy film všech dob.