Ten, který prošel ohněm (2011)

komentář Sandiega je adekvátní.....film chtěl být dramatem, ale bohužel vyplynul jako absurdní komedie.....dobrodružnost je zase přeplácána absolutním nedostatkem vodítek, pomocí nichž by si divák mohl utvořit smysluplný průběh filmu. vše je jakoby v mlze. jenže mlha je režisérem nezamýšlená a ztrácí se pod přívalem"haluzí", jinak vizuální prvky filmu (šamanství, vlci, čápi a letadla) nelze snad ani nazvat.....dcera režiséra se vyjádřila o hrozivě nízkém rozpočtu filmu....ten by snad ani problémem nebyl, pokud by se tvůrci nesnažili s málem vytvořit megalomanské dílo

Mary a Max (2009)

všichni jsme trochu krásné zrůdičky a tenhle film se to nebojí ukázat...takže jsem zatlačila slzu a řekla si, že v tom nejsem sama. super film, zajímavě morbidňoučké animace, silný příběh...líbí se, ano, líbí

Malcolm X (1992)

Snímek vsadil až moc na heroizující vyobrazení Malcolma X, a tím sklouzává k dost velkému patosu. Pozitivem je sice sledování jeho životní poutě, které se nebojí popsat ani zločiny, které Malcolm napáchal, jeho politická dráha však není vystižena zcela. Myslím si, že zde chybí popis rozdílů mezi ním a Martinem Lutherem Kingem (a dalších organizací bojujích za práva afroameričanů). Vytrácí se tím jakoby pohled druhé strany a film sklouzává až k pamfletu za boj Malcolma X. On jako ideál všeho...film není úplný jak z hlediska politické sféry, tak ani z hlediska popisu jeho zázemí v rodině (vztah s matkou jen nastíněn). Leeovy pokusy o střihové experimenty jsou spíše rušivé a epilog filmu bych možná doporučovala ani nepouštět, pokud nechcete mít z té propagandy kopřivku. Film by se mohl zkrátit tak nejméně o hodinu, a přesto by podstatná fakta z Malcolmova života divákovi neunikla.

Hra (2011)

Jak může mít psychický nátlak větší dopad než prachobyčejné přepadení? Odkrývá se nám zde hra s dominancí a submisivitou, se strachem, opovržením, studem....Film se snaží ukázat další pohled na téma přistěhovalectví, znevýhodnění menšin a vylučování určité části obyvatelstva. Jsou zde otázky spíše položeny, než zodpovězeny. I když se mi nelíbí snímání záběrů z velkých celků, možná bylo záměrem k něčemu hlubšímu. Diváci jsou kvůli tomu jen nezúčastnění pozorovatelé. Otázkou zůstává, jsme i my v každodenním tak nezúčastnění, když se někomu ubližuje?

Stalker (1979)

obrazy, které se napojují na bytostné otázky diváků..Ve filmu dochází k fotogenické meditaci, která je spojena touhou po poznání. Bedlivě střežená Zóna, do níž hlavní postavy chtějí vstoupit, je totiž klíčem k otevřenosti lidské duše, může jim hodně dát i vzít....

Černá labuť (2010)

nepochopím, jak může být tak moc oceňovaný film, který přišel s tak profláknutým a prvoplánovým podtextem....tedy, jestli se podstata filmu vůbec podtextem dá nazvat. myslím, že směřování děje je jasně prokouknutelné už od začátku. netvrdím, že z hlediska filmového stylu film není kvalitní, ale scénář kulhá hodně. přijde mi to jako zvrhle načančané klišé, co chce za každou cenu šokovat a potěšit milovnice a milovníky "ryzích" psychologických filmů......místo psychologie bych to nazvala lehce prokouknutelnou demencí. pro hipsterskou mládež skvost

Králova řeč (2010)

Nemůžu si pomoct, ale hlavní a možná jedinou výlučností tohohle filmu jsou herecké výkony.... Jinak je to nekonečné čekání na něco, co lze odvodit už v první polovině filmu. Film se snaží o civilní pojednání o zákulisí královského trůnu....jenže, ta forma.... nejde....moc....překousnout

Kazatel (2011)

Tenhle film se hodí na mizantropickou náladičku a hořkost v srdci.... Jasně, není to žádný high-art, ale o to tady vůbec nejde... má to šťávu, akci a já osobně jsem se u toho dost pobavila. střih, efekty a kotel vampírů. prostě spojení církevního motivu ala středověk, westernové špíny a sci-fi?...:D je to zlo, ale když do toho dete naplno, pobavíte se!

Lady Terminator (1989)

absolutní řežba a nekompromisní revenge na mužské pokolení... aneb královna jižních moří táhne do boje..:)

Pee-Weeho velké dobrodružství (1985)

opravdu šílená smrštˇ skečů a neustálého šokování nad tím, co všechno dokáže hlavní představitel vykroutit ze svého obličeje.. jako komedie film působí velmi uspokojivě, tedy já jsem se dost pobavila, ale dokážu si představit, že by se hodně lidem nepodařilo vstřebat expresivní herectví a rozpoznatelnou Burtonu stylistiku