Umírající zvíře (2008)

Příběh se až moc pozvolna ubírá ke konci, jako by chtěl diváka utopit s ním. Lze jej popsat jako intimní drama, jež však v mnoha místech pokulhává pro přílišný patos a nedůvěryhodné herecké výkony (Peter Sarsgaard). Jako celek je ale film kompaktní a kromě své stísněnosti nejspíše nenaštve.

Hannah Montana (2006) (seriál) odpad!

donutila jsem se shlédnout tento výblitek teenagerovských seriálů, které bývají samy o sobě mnohdy výblitky.. JE NEBEZPEČNÉ toto pouštět dětem! pokud z nich rodičové nechtějí vytvořit přízemní, povrchní a po závisti druhých toužící osoby..pokud z nich nechtějí vytvořit popovou žvýkačku.. sory, ale musela sem si ulevit..:D

Ghetto No. 1 (2007)

Hodně nepovedených asociací, někdy moc tendeční, přesto nenabízející moc řešení situace v Chánově. Je to spíše rádoby objektivní výkřik nad podmínkami sociálně vyčleněné skupiny.

Ježíš je normální! (2008)

U tohoto filmu hodnotím dvěmi hvězdami zpracování látky, jež není vůbec korigované, film je jen popisem situací, kamera nezúčastněnou zapisovatelkou, což je velké minus. Avšak vylíčení atmosféry na setkáních Triumfálního centra víry mluví za vše. Diváci mohou sledovat jejich "výchovu" mládeže, která se zakládá na totálním přijetí boha a Ježíše. Vše provází psychický nátlak a neúprosný dogmatismus..

Jezero smrti (2008) odpad!

moře hnusu a násilí bez jakéhokoli smyslu.. film je absolutně předvídatelný a od první půl hodiny neúnosný.. pokud vás nezajímá teenegerovská hra na řezníky, tak bych film nedoporučovala

Rodinná oslava (1998)

realismus dostávající se pod povrch vztahů v zámožné rodině, který je opakem klišé, dokáže vás uchopit a držet dost dlouho.. někdy zatajený dech nad autenticitou rozmazávající zvrhlost mravů, jež v sebezáchovné rovině upadají hodně hluboko

Kletba bratří Grimmů (2005)

Styl práce Terryho Gilliama je chaotický, scény jsou neustále rozštěpovány na krátké úseky skákající od člověka k člověku.. Akčnost se scénám nedá uzmout, ale srozumitelnost ano. Je možné, že diváci, jako se tomu stalo u mě, ztratí bdělost a nechají se filmem spíše unášet a vyčkávat do jeho konce. Po Krajině přílivu a Strachu a hnusu v Las Vegas je to další Gilliamův film, který nedokážu ocenit, ač se svými efekty a puntičkářstvím kostýmů a vyobrazením atmosféry snaží dovést k opaku.

Na lovu (1980)

dost homofóbní záležitost.. klasické dělení na spořádané heterosexuály, kteří musí tpět pod oplzlostí a neuspořádaností života homosexuálů.. ideově film asi zapadl do noty smýšlení v osmdesátých letech, dnes by však mohl vzbuzovat opak

Kristus se zastavil v Eboli (1979)

silná atmosféra rozvráceného italského jihu smísená s krutými životními podmínkami usedlíků... je zde dobře vylíčeno stereotypní katolicky sevřené uvažování místních obyvatel, které je podtrženo jejich pověrčivostí, a nechybí zde výborná práce kamery. místy se ale film moc táhne, což ale na druhou stranu zase podtrhuje charakter místa, kde se odehrává.. čas rolníků také ubýhal jiným tempem než ten městský.

Pozemšťan (2007)

pozemštan mě prostě nedokázal vtáhnout do jeho tisíciletého děje. na můj vkus moc přímočará, snaživá a vtíravá je jeho snaha zapůsobit a filozoficky ohromit. film funguje jen jako zajímavá úvaha nad tím, co by bylo, kdyby..., ale dál se nikam nedostává. navíc herecké výkony jsou dost strnulé a někdy až unylé..