Četa (1986)

Konečně jsem se dostal k tomuto snímku...Z počátku jsem měl trošku obavy (přece jen rok 86- a Vietnam, většinou znamená příliš "americký" film). Byl jsem, ale příjemně překvapen. Pro mě ČETA= hluboký film od začátku až do konce.

Půlnoční míle (2002)

Tento snímek určitě nikoho neurazí. Na druhou stranu mě ani nějak výrazně nenadchl. Nebýt skvělého hereckého obsazení (Jake Gyllenhaal, Dustin Hoffman, Susan Sarandon), šlo by o těžkých 117 nim. :-). Z počátku se mi celý film jevil dosti zajímavý....ale přece jen tomu chyběl náboj...

Jak se krotí krokodýli (2006)

Ale jo....pěkná rodinná komedie, která je určena hlavně pro ty nejmenší

Horem pádem (2004)

Děj nás zavádí do prostředí nižších vrstev společnosti, které trápí spousty problémů spojených s jejich nelehkou životní situací.Jeden z hlavních hrdinů Bejk (J. Macháček) se snaží vyrovnat se se společností. Přes své někdejší konflikty se zákonem mu jde o blaho své rodiny, ale život se s ním nikterak nemazlí a uštědřuje mu jednu ránu za druhou. V tomto snímku se prolíná více dějových linií. Ve druhé linii jsou dílčími postavami Jan tříska a Emília Vášáryová. Obě tyto části však spojuje lidská nenávist, zloba , předsudky a rasismus. Mimo jiné v tomto filmu není nouze i o skvělé výkony ve vedlejších rolích např. Pavel Liška, Jaroslav Dušek.

Kult hákového kříže (1998)

Kult je jeden z mála filmů, který nám ukazuje problematiku rasismu. Kdy díky retrospektivnímu vyprávění hlavního hrdiny (Edward Nortin), se dozvídáme, proč tak inteligentní člověk je posedlý rasismem. Nelehká životní situace mu však pomohla najít správný životní směr (nebo si to spíše jen myslel…) Život mu ještě uštědří tolik životních ran, že na konci si nejste jistí, jestli se v něm něco nezlomí a neprobudí se v něm opět rasistický duch…Tento snímek není nikterak odpočinkový a množství drsných scén nás nutí se opravdu zamyslet nad podstatou věci.

Desperado (1995)

Je už nyní také klasikou, která nás přenáší do Mexika, kde nebylo, není a asi nebude bezpečno. Jde o klasickou střílečku, u které nesmí chybět množství napínavých scén a drsných chlapů. Vedle Antonia Banderase, který ztělesňuje kladného hrdinu, který touží po pomstě, zde narazíme rovněž i na klasického záporňáka v podání Dannyho Trejo. A nesmíme taky zapomenout na krásnou a svůdnou Salmu Hayek, která nenechá chladným nejednoho mexikána (myslím si, že i nejednoho diváka). Takže snad jen jediné VIVA LA MECHICO!!!

Billy Elliot (2000)

Tento snímek nám nabízí pohled do Anglie 80. let 20 století, kdy dělnické oblasti prožívaly útlum. Nedostatek peněz a bída je zde cítit na každém kroku. V tomto světě vyrůstá i malý Billy, který jako každý jiný chodí do boxerské školy. Jednou však vidí ve vedlejší tělocvičně tančit dívky. Tanec jej tak zaujme, že se mu chce věnovat. Před tímto malým chlapcem stojí nemalý problém. Musí dokázat světu jak moc pro něj tanec znamená a co všechno je pro něj schopen obětovat.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Jde o klasický snímek, který dneska zná už téměř každý, hlášky z tohoto filmu používá nejeden nadšenec. Věře Chytilové se dokonale podařilo zachytit život jednoho obyčejného dělníka z jedné malé vísky u Brna. Nádherně a hlavně trefně je zde ukázáno co dokáží peníze. Že nejsou v životě to hlavní, ale bez nich to prostě nejde. Nezapomenutelný výkon zde podal Bolek Polívka a také Mirek Donutil a koneckonců spousty herců z divadla Husa na provázku

Pan Rosnička (2005)

Často se setkávám s názorem, že Nicolas Cage prostě neumí hrát…Všem těmto nedůvěřivým bych doporučil Pana rosničku. Myslím si, že moc lidí by nedokázalo zahrát tak životem znuděného člověka jako je právě onen meteorolog. Po shlédnutí toho to kousku je skutečně člověk rád, že žije svůj život. A na závěr---jedno heslo, které vystihuje celý film. To co je v životě nejdůležitější, si člověk uvědomí až když to ztratí….

Ostrov (2005)

Je poměrně těžké přijít do kin s něčím alespoň trošku novým, tvůrcům OSTROVA se to v celku povedlo. Podařilo se jim zachytit problematiku klonování a hlavně jeho budoucí možnou hrozbu…První část filmu slibovala velký zážitek, ale pak nějak se tento snímek začal přibližovat laciným komerčním trhákům.. Hlaví hrdinové se stávají až moc nesmrtelnými, což kazí dojem z prvotně se dobře rozvíjejicího děje. Ale na druhou stranu není nouze jak o parádní stroje budoucnosti, tak o krásné ženy (Scarlett Johansson)