Hanna (2011)

Nebýt hudby od Chemíků, asi bych tento film ani nechtěl vidět, a vlastně by se vůbec nic nestalo.

Počátek (2010)

Mám rád filmy, u kterých je potřeba hodně přemýšlet a taky filmy, které mají nejasný konec, a je potřeba přemýšlet i po skončení projekce. Inception patří do škatulky těch filmů, které splňují obě podmínky a dokonce ho řadím mezi špičku této škatulky :-) 95%

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Po příběhové stránce očekávaný podprůměr, ale o tu v tomhle případě vůbec nejde! Tady jde o pořádný nášup (většinou originálních) vizuálních vychytávek s porcí několika povedených vtipných momentů okořeněný přítomností Mary E.W. - ta holka tu měla neskutečný šmrnc a bez ní by tento film hodně ztratil! Pokud bych většinu dětství nestrávil hraním počítačových her, bylo by hodnocení o cca 20% nižší, takhle je to ale jasných 80%

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Televizi defacto vůbec nesleduji, ale jediné na co jsem si vždy udělal čas, a žral to, bylo Ano, šéfe. Jeden z mála pořadů, na který se dá dívat, a který divákovi aspoň něco dá. Zdeněk Polreich jako kritik restaurací se s ničím a nikým nemazlí, a pro sprostá slova nechodí daleko. Aspoň teď můžeme vidět, jaká špína se schovává v některých kuchyních, a co se týče umělých dochucovadel, které většinou slouží ne jako dochucovadlo, ale jako základ jídla, tak některé kuchyně by se daly přirovnat k chemickým laboratořím :-) Na jídeláku 100 jídel a všechna chutnají stejně, blééé! Jasně, je to kopie Kitchen Nightmares, ale podle mě hodně zdařilá. 5 hvězdiček dávám taky díky tomu, co jsem napsal v první větě, v porovnání s ostatním "matrošem" co běží v TV si plné hodnocení prostě zaslouží. "To je ten váš bifteček, jo? Takový malý by měl už dávno spát." :-)

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Ničím nepřekvapující romantická komedie o proutníkovi a zatvrzelém odpůrci monogamie, kterému se zjeví během předvečera svatby jeho bratra tři duchové. Jeden ho zavede do minulosti, druhý mu ukáže současnost a třetí zase budoucnost, a společně jim jde o to, aby se aspoň trochu změnil a našel v sobě aspoň kousek citu. Pár vtipných momentů se našlo, ale jinak průměr. 60%

Bruno (2009)

Sachu považuji za jednoho z nejschopnějších komiků dneška. Je pravda že Brüno se mi z jeho tří alter eg líbí nejmíň, přesto jsem si tenhle pseudo-dokument složený převážně ze scének (už na první pohled jich bylo více předem domluvených, než v případě Borata) parádně užil, smál jsem se opravdu hodně často, tento styl humoru mi prostě sedí. Jednu hvězdičku ubírám za některé přehnené sexuální scény, které si mohl odpustit. "I want to live the Austrian dream of finding a partner, buying a dungeon and starting a family."

District 9 (2009)

Vizuelně nádherné sci-fi (vzhledem k rozpočtu), které ovšem postrádá kvalitní děj. Chvílemi jsem se nefalšovaně nudil a v ději by se našlo i pár nelogičností. Na režisérský debut je to ale bomba. 80%

Hanebný pancharti (2009)

Pane Tarantino BRAVO! Tohle se Vám opravdu povedlo. Je to dlouho, co jsem šel z kina tak spokojený, jako z Panchartů. Měl jsem za sebou dvou a půl hodinovou jízdu plnou výborných dialogů, akce i vtipných momentů. U těch dialogů se na chvíli zastavím, prakticky celý film je postaven na dlouhých a napínavých dialozích, které ovšem ani trochu nenudí a vždy vyústí nějakým překvapením, nebo akcí. Podle mě je to v tomhle případě o dost lepší, než kdyby většina filmu byla jenom akce, protože tohle nebylo jen bezduché vykecávání. Z hereckých výkonů určite nejvíc exceloval Christoph Waltz v roli plukovníka Landy, který kdykoliv se objevil na plátě, vyvolával pocit velkého napětí a nepředvídatelnosti (tyhle vlastnosti si získal už skvělým výkonem v úvodní scéně filmu). Líbilo se mi také kolika jazyky ve filmu dokázal plynule mluvit, a jak hravě dokázal svým výkonem strčit do kapsy výkony Pitta i ostatních hlavních postav. Hudební stránka byla také na výborné úrovni, takže já nemám tomuto Tarantinovu majstrštiku co vytknout (a to jsem měl zprvu obavy, protože Kill Bill i Grindhouse mi teda vůbec nesedly). Pro mě (zatím) film roku 2009. 100%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Poslední díl o Harrym Potratovi mě moc neoslovil (a myslím, že to ani trochu není tím, že jsem neviděl předchozí dva díly). Teď už se řeší hlavně jen milostné pletky hlavních hrdinů a naštěstí to aspoň trochu zvedlo akčnější finále. 55%