Sicko (2007)

Moorovy dokumenty můžu (ano, někdy to moc hrotí, ale mě to nevadí). Tenhle byl o nahlédnutí do pro našince celkem neznámé situace v americkém zdravotnictví. Věděl jsem že to v améru se zdravotnickou péčí není nic moc, ale že jsou na tom až tak špatně jsem netušil. Hlavně zajímavé bylo porovnání s péčí v Kanadě nebo Velké Británii (kde se divil že si pacient v nemocnici mohl vyzvednout peníze na autobus domů, nemluvě o předražených lécích přímo v Americe). Buďme rádi, za to co u nás máme, protože až budeme platit úplně za všechno, a budeme umírat jen kvůli zájmům komerčních pojišťoven, to teprve budeme v p**eli 85%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejlepší animovaný seriál všech dob a moje srdcovka! 100%

Simpsonovi ve filmu (2007)

Sice se můžu ztotožnit s názory, že to bylo jak několik dílů seriálu po sobě, ale kdy jindy bych měl možnost je vidět v kině a k tomu širokoúhle? Miluju Simpsonovi. *****

Sin City - město hříchu (2005)

Zajímavě řešená vizuální stránka filmu se mi hodně líbila, takhle by měl opravdu vypadat comics převedený na plátno. Bohužel prostřední část filmu těžce pokulhávala za zbytkem, a jen díky ní nemůžu dát plné hodnocení.

Skafandr a motýl (2007)

Představte si, že byste z ničeho nic spadli na zem, a od té chvíle jediný orgán, který můžete ovládat bylo oko. Nedokážete si takový život představit? Tak tenhle film Vám ho ukáže! Skvělý výkon Mathieu Amalrica v hlavní roli filmu o mladém redaktorovi časopisu Elle, kterému se tato příhoda stane v době jeho největší slávy. Dojemný film doplněný vtipnými cynickými hláškami hlavního hrdiny mi nadlouho utkvěl v paměti.. 88%

Skřítek (2005)

Pro mě příjemné překvapení, groteska zasazená do současnosti, ukazující běžné mezigenerační problémy tu ještě nebyla -no a navíc česká, není co řešit 80%

Sloní muž (1980)

Skvělý snímek o důkazu lidské ohavnosti vůči jakémukoliv "nenormálnímu" jedinci. Dojemnější příběh těžko dohledat a nejhorší na tom je, že John Merrick opravdu existoval. Anthony Hopkins v roli doktora exceluje, stějně jako John Hurt, pro kterého muselo být natáčení s maskou velmi náročné. 100%

Slunce, seno a pár facek (1989)

Druhý díl z těchto letně laděných komedií mám nejradši. Bude to asi tím, že jsem ho jako malý viděl nejčastěji, ale taky je mnohem odvážnější než díl první. Je to poznat hned na začátku, kdy Blažena předá Miluně svatební oznámení a následuje jejich výměna názorů :-) Spor rodiny Škopkovic a Konopníkovic prostě nemá chybu, a těch hlášek co se ve filmu objeví.. "Tatí, a byla tě taky někdy tvoje maminka? .. ne, jenom tvoje" :-)

Slunce, seno, erotika (1991)

Nejslabší díl ze všech tří, pořádných vtípků bylo pramálo a tvůrci se je snažili nahradit nahotinkami. Předchozí dva díly miluji, tenhle radši pokaždé vynechám.. "Toho bohdá nebude, aby českej jezeďák od stolu utíkal"

Slunce, seno, jahody (1983)

Trilogii Slunce seno miluji nade vše a vůbec mi nevadí, že ji dávají i třikrát do roka. Na těchto komediích jsem vyrostl a tenhle vztah mi nikdo nevymluví. Tenhle úvodní díl letních komedií ještě není tak "drsný" jak další dva, přesto ho mám rád a patří mezi mé top české komedie. "Drž to pořádně, nebo ti jednu fláknu! .. Se pobleju .. Aby ses neposral" :-)