• Krátkometrážní

Živí mrtví - Jistá zkáza (2020) (epizoda)

Sestupná tendence posledních pár desítek dílů právě dorazila na své dno odpadní jímky.. Je až k neuvěření, co všechno prošlo partě lobotomů za psacím strojem a co všechno parta lobotomů o patro víš schválila a poslala na plac. Tohle si dovolíte vypustit po půlroční pauze, kdy ostatní seriály úplně normálně vycházely jak na běžícím páse? Opravdu? Hanba vám.. zasloužili byste zlynčovat a pověsit za genitálie do průvanu.. jestli vám tam teda vůbec něco zbylo.. hlavně po tom, co seriál ztratil koule a dopadl jak Ken od Barbie. Nebál bych se to přirovnat k poslední sérii GoT. Hrozně dlouho jsme se snažil potlačit svojí zaujatost, ale už to opravdu nešlo a pomyslný kbelík prvoplánové odfláknutosti a směšného patosu přetekl jako při odstřelu vodní hráze. Budu citovat Sheldona Coopera: "Tvůrci postupně snižovali kvalitu, až jsme byli rádi, že seriál skončil" Směšných 45%.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Tak že by nám Guy Ritchie nakonec definitivně přesedlal? Z nadávek se staly sarkastické hlášky a z drsných gangsterů se stala parta uhlazených tajných agentů. Možná se jenom nechal inspirovat Vaughnovo Kingsmanem, kdo ví? Každopádně, ať už agenti, nebo mafiáni, mě to prostě baví a Ritchiemu to pořád šlape. A ani fakt, že tentokrát zvolil omladinu, před osvědčenými jmény mi nijak nevadil, ba naopak. Hlavně bych teda vyzdvihl Armieho a Alicii, o nich určitě ještě hodně uslyšíme. 76%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tohle byla hodně velká paráda. Od začátku se nemusíme zaobírat ničím nepotřebným, jako například, proč je tohle a proč zase tamto, čím se živil Max, než mu jeblo a začal jezdit véosmičkou po poušti a žrát dvouhlavý ještěrky. NIC. Takže se můžeme v klidu usadit a hltat téměř dvouhodinovou nonstop akci, která do nás buší z plátna ze všech stran. Prostě minimum keců a maximum akce.. a to já rád. 88%

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Tohle byla jedním slovem MARNOST. Mám takovej pocit, že kdyby se chudák Bolek netopil v dluzích, tak na něco takovýho v životě nekejvne. Vsadim se, že z tohohle filmu musí bejt celkem trapně každýmu, kdo se v něm objevil. Příběh nulovej a celkový děj se snaží pást se na hláškách z prvního filmu. 36%

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Těšil jsem se na film, který konečně vylíčí Vlada jako válečníka a ne tak, jak ho zná většina lidí z dnešních přehnaných příběhů o Drákulovi. Hlavní postava sice byla víc Vlad, než Drákula, ale to bylo asi tak všechno co se mi líbilo, jinak celkový film nebyl moc povedený. Na mě tam bylo až moc keců a málo akce. Možná by tomu prospěl drsnější rating, protože tohle byl docela čajíček. 61%

Hodinový manžel (2014)

Tý jo, pozor, máme tady drsnej film, pro pořádný chlapy.. Jestli bereš svojí ženu, matku svých dětí jenom jako pračku, myčku, chůvu a matraci, tak nejsi manžel, ale totální kok*t a nezasloužíš si jí. Taky se pak nemůžeš divit, když ti začne běhat za jinýma a tobě zbudou akorát tak parohy a oči pro pláč. Přesně tohle "chlapský" chování dělá z dnešních ženských nevěrný svině, kterým nestačí jenom jeden chlap. Nelíbilo se mi to ani jako komedie. 42%

Interstellar (2014)

Měl jsem před kinem docela obavy, protože jsem si nebyl jistý, jestli se Nolanovi podaří udržet takovou úroveň, jako u jeho předchozích filmů. A světe div se, ten šťastnej parchant to zase dokázal. 169 minutová nervy drásající ždímačka, která vás nenechá jen tak vydechnout. Není to tak "mindfuckové" jako třeba Počátek, prostě když dáváte pozor, tak musíte všechno pochopit. Matthew zase potvrdil, že patří do první ligy a že mu to tam náramně svědčí. Dokonalý filmový zážitek mi zkazili jenom dva nevychovaní kreténi, kteří se asi v půlce filmu přestali chytat, a tak se snažili znepříjemnit film i zbytku kinosálu, svýma rádoby vtipnýma narážkama. Každopádně můžu s klidnou duší říct, že to je nejlepší film roku 2014. 88%

Jízda švárů (2014)

Tohle jsou přesně ty filmy, u kterých člověk ví, že to nebude nic moc extra, ale aspoň čeká, že se dobře pobaví. Ale tohle bohužel není případ tohoto filmu. 100 dlouhých minut, kde se Kevin Hart snaží být vtipný, ale moc mu to nejde. I Ice Cube už trochu vyměkl a zapomněl ten jeho zlej výraz. 44%

Kingsman: Tajná služba (2014)

eRkový guilty pleassure pro všechny ty sračkový PG13ky bez krve a podobný čajíčky. Film, který vás dokáže zároveň nadchnou i šokovat. Na své si přijdou vyznavači násilí, uhlazeného stylu, vytříbených bojových scén i úchyláci, kteří budou slintat nad vybuchujícími hlavami za doprovodu diskotékových fláků. Matthew Vaughn je borec a zase ukázal, co dokáže, když dostane prostor. PS: Žeru Marka Stronga v kladných rolích! PPS: James Bond se může jít vys*at, protože nikdy nebude tak stylovej! 79%

Nekonečná láska (2014)

Ne, že by to byl kdo ví jak špatnej film, ale prostě tyhle romantický slaďárny nejsou nic moc pro mě. Vlastně jsem na to šel jenom proto, že jsem neměl co dělat a v kině zrovna nic jinýho nedávali :D Jinak samozřejmě scénář podle nejstarších romantických filmů a klišé víc, než je normálně zdrávo. 53%