Modern Warfare: Frozen Crossing (2010) (studentský film)

Call of Duty jsem nehrál, ale pařil jsem Soldier of Fortune 1,2 a to je hodně podobný. Parádní kraťas s úžasnou kamerou, kterému chybí jen pointa. Tak snad v pokračování :-) Zatím 4 hvězdičky!

Vinyan (2008)

Formou i obsahem hodně zajímavý a originální film. Nejsem si jen jistý, jestli zajímavý v tom dobrém slova smyslu nebo zajímavý spíš ve smyslu divný. Chování postav mi přišlo bohužel totálně mimo. Jediná rozumně napsaná postava je Rufus Sewell, který tam hraje ze všech nejlíp. Líbilo se mi hodně prostředí i že je asi třetina filmu točená v dešti - respekt před celým štábem. Velmi zajímavé jsou i zvuky: o hudbě asi nemůže být řeč, spíš se jedná o nervydrásající skřípot či hukot. Ale jak říkám: šlo z toho vytřískat určitě víc. Celkově to na mě působilo jaksi divně, trochu nepochopově, ale na druhu stranu silně atmosféricky s výborným koncem. Silně pochybuju, že bych viděl někdy něco podobného. Hold hodně ZVLÁŠTNÍ film. 55%

Vřískot (1996)

Hahaha :-D....když jsem se rozhodl, že si konečně pustím starou známou klasiku mezi vyvražďovacími horory, čekal jsem poměrně vážnou podívanou, která bude v dnešním kontextu působit spíš trapně než děsivě. Jenže to jsem byl vedle jak ta jedle. Wes Craven totiž natočil jasně hororovou komedii, která sází na originální zabíjení a svěží až parodický humor, který má co nabídnout i dnešní generaci. Opravdu nechápu, proč tu není uveden žánr komedie. Ve Scary movie už nemuseli takřka nic řešit, protože samotný Craven už vymyslel hafo momentů, které figurovaly na hraně vážnosti a humoru. Tvůrci Scary movie pouze natlačili tyto momenty na čistě komickou stranu. Takže s úsměvem na rtech nikoli s vyděšeným pohledem Vám můžu doporučit tuhle klasiku, protože se u ní dá solidně pobavit. 75%

Skřet v tísni (2010) (studentský film)

Je pravda, že většinu emocí v tomto minisnímku vyvolává úžasná orchestrální hudba. Ale i tak jde o opravdu zajímavý studentský pokus, který nabízí kromě nejrůznějších pocitů i mnoho asociací k dnešnímu běžnému životu. Po čtvrtém dobrovolném zhlédnutí mi to nedá a dám maximum. Opravdu snímek s duší!

V poschodí (2006) (studentský film)

Velmi dobrý studentský počin, jen velká škoda absence nějaké pointy. Má to ale famózní atmosféru a 4 hvězdičky jsou zasloužené.

Čekárna (2010) (studentský film)

Absolutní pecka !!! Je to jednoduché, je to srozumitelné, je to parádně odehrané, ale především je to síla - na české amatérské poměry nevídaná.

Pod kůží (2008)

Když vezmu v potaz klady i zápory tohoto hororu, nemůže mi zbýt nic jiného než čistý průměr. Kladem je originální námět, fajnové prostředí benzínky, brutální lámání kostí, přijatelné herecké vystupování i docela rozumná logika v chování postav. Záporem zůstává chaotická kamera a střih, slabší scénář i třeba ty chodící ruce. To je na můj vkus až moc velká béčkovina. Takže pocity jsou spíše smíšené, proto čistý průměr = 50%.

Zombies (2010) (amatérský film) odpad!

V tomto případě fakt nechápu, co to dělá na CSFD. Trapnost a amatéřina nejhoršího ražení.

Le Bagman - Profession : Meurtrier (2004) (amatérský film)

Totální krvavej masakr v amatérským provedení. Trochu škoda té moc viditelné amatéřiny, ale několik momentů je dost originálních a hlavně se u toho člověk i zasměje, takže chválím. 60%

Pokémon: První film (1998)

Kdo už má za sebou z dětství alespoň 1. sérii, tak by neměl opomenout tenhle filmeček, který v podstatě ve všem připomíná seriál. Akorát se zde dočkáme docela přehnaných emocí a trochu hodně ujetýho scénáře. Ale jinak si strčte ty vaše odpady do prčic. Já dám maximum a hotovo :-)))))