Violet & Daisy (2011)

Kdysi dávno jsem na toto viděl trailer (kterej jsem si pamatoval úplně jinak), takže když jsem dostal možnost toto shlédnout, tak jsem se těšil na ujetou jízdu ve stylu Takoví normální zabijáci, akorát s pěknejma teenkama. No je neuvěřitelné, jak rozdílný byl výsledek od očekávání :D Jednalo se spíše o cestu do hlubin ženské/dětské duše, kde akce bylo opravdu pomálu, stejně tak humoru, ale kecalo se ve velkém.

Elysium (2013)

Taková škoda! Celou dobu jsem u filmu slintal z těch krásných záběrů, ale jakmile jsem zapojil mozek a poslouchal přiběh, tak jsem se začal udivovat nad jeho dementností. Svým způsobem mi to dosti připomnělo After Earth, zde byl alespoň dobrej hlavní záporák (ne fretčí xicht, ale Sharlto Copley). No jak napsal Cival - Luxusně natočená sračka...

Rivalové (2013)

Fanouškem formulí jsem byl pouze do té doby, než M. Schumacher odešel od Ferrari. Po shlédnutí filmu mám však zase chuť se na ně začít koukat. Jinak těžko říct, jestli si to zaslouží být třetím nejlepším filmem. Nicméně je to opravdu výborné životopisné drama, sic s trochu poupravenými reáliemi. Film ani chvíli nenudí díky té přátelské rivalitě mezi oběma skvěle hrajícími piloty. Závodů bylo sice pomálu, ale když už, tak jsem slintal nad výbornými efekty a kamerou. A za zmínku stojí ještě konec, kde se mi líbilo prolínání filmu s dobovými záběry.

Perfect Blue (1997)

Výborný debut s opravdu vynikajícím příběhem, kde jsem až do poslední chvíle netušil, na čem jsem.

Dva v tom (1995)

Hugha moc nemusím, když jemu ale ty romanťáky tak jdou! Zde to ale dotáhl do konce a stal se skoro výhercem v loterii, když porazil antikoncepci, a řekl si o dítě. Teda prvně ho samozřejmě nechtěl, ale když mu pak zahrál Hans Zimmer při cestě do nemocnice, tak rychle změnil názor. Jinak celou dobu poměrně klasická komedie, jen ten konec byl trochu víc střelenej.

V dobré společnosti (2004)

Naprosto nejvíc průměrná americká komedie s krásnou Scarlett a pěknou miniroličkou Davida Paymera.

Don Jon (2013)

Parádní film o deziluzi holek/kluků romantickejma filmama/pornem. Začátek byl opravdu skvělej, ale takovéto tempo se nedalo držet věčně. I tak ale velmi povedený debut s krásnou manipulativní Scarlettkou (scéna na chodbě před jejím bytem byla dokonalá). Lepší čtyřka!

Latter Days (2003)

Velmi zajímavý film. Když pominu nevšední formu (prostě jak typickej erotickej film po půlnoci v televizi), tak krom slabších hereckých výkonů se mi to dost líbilo. A to o moc teplejch filmech říct nemůžu.

Spisovatelé (2012)

Tenhle film strhlo pro sebe Liliino obočí. Nevím proč, ale pořád jsem na něj musel koukat a řikat si wtf, tady je něco špatně. Možná proto mi taky nepřipadal zbytek filmu nijak zajímavej. Pač sice vypráví o tom, jaká je láska svině, ale velmi kostrbatým a debilním příběhem, kde jsem na konci skoro hodil šavli.

Sametová extáze (1998)

Glam rock, skvělá hudba, stylové kostýmy, výborní herci... chyběl snad jen trochu lepší příběh a mohlo to být za pět :)