Pár nenormálních aktivit (2013)

Jedna hláška mi uvízla v mozkovně - Malcolm si nastěhuje přítelkyni do svého domu a po prvním dni si uvědomí: První den nebyl sex, přítelkyně mi neuvařila a ještě mi přejela psa. Nicméně jsem od toho čekal mnohem více.

Jako za starejch časů (2012)

Čekal jsem od toho více a možná i něco jiného, ale svou danou úroveň to mělo a druhá polovina filmu se dokonce vydařila.

Hašišbába (2012)

Do kina bych na to nešel, ale jako oddechovka, když venku fouká, proč ne? Stále u mě ovšem vede Bába na zabití.

Cesta hlubokým lesem (1963)

Pro mě toto vyšvihované dílo bylo docela zklamáním a s velkým dojetím jsem vzpomínal na Smuteční slavnost nebo megadílo Všichni dobří rodáci s mistrem Brzobohatým.

Kalamita (1980)

No jo, styl Věrky se tu nezapře a tu její partu bavičů-herců zde taky věrně obsadila, ovšem pro mě je od ní veledílo Panelstory.

Martin a Venuše (2012)

Průměrná a oddechová nová česká komedie, u mě však nepokořila loňské hitovky jako Probudím se včera nebo Láska je láska.

Odpojit (2012)

Internet může být dobrý sluha, ale taky zlý pán. Tento dramatický thriller je založen na novodobé internetové komunikaci a negativech, které tato vymoženost způsobuje. Příběh vás vtáhne do děje s velmi silným závěrem.

Kam orli nelétají (1968)

Jeden z nejlepších filmů mého dětství. Poprvé viděno ještě za hluboké komunistické totality ve 3.třídě v sobotu večer na černobílé televizi a polském kanálu s jedním dabingem. Ještě ten den jsem stavěl z Lega provizorní lánovku, minihrad, letadlo, auta a užil si nespočetně různých dobrodružství díky tomuto filmu a mé fantazii.

Na dřeň (2012)

No, na 5 hvězdiček tomu ještě něco chybí, ale jinak jsem si užil upřímné syrové životní drama o "obyčejných lidech" s docela pohodovým závěrem. Jistě lepší, než ty přehnané americké rádoby slaďáky a romanťárny.

Zlomené město (2013)

Průměrný thriller, kterému nepomohlo na příčku filmové hitparády tohoto roku ani obsazení Wahlbergem a Crowem.