Kmotr II (1974)

Když jsem viděl Kmotra jedničku, velmi se mi líbil. Litoval jsem jen té špatné situace v mafii. Ty neshody ohledně narkotik, následná válka rodin. Pokračování je opět skvěle provedené, ale nálada během filmu se oproti jedničce ani trochu nezlepšila. Mafie je na tom hůř a hůř. A to nejen ve společnosti, ale ani její nejbližší (rodina členů) nedokáží držet při sobě.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Tak tento seriál ze všech množství seriálů, které jsem hodnotil si asi nejvíc zaslouží 5 hvězdiček. Hlavní myšlenkou je, jak divákovi 80 krát vmést do tváře stejný vtip takovým způsobem, aby se tomu vždy zasmál. Diváka drží u televize i to, že některé postavy mají mnohdy stále stejný názor. Sám si vzpomínam, když "Mišel od partizánů" v dvacátém díle, již snad po sté řekla větu: "Tiše, nebudu to víckrát opakovat!," tak jsem si říkal: Už je s tím trapná. A co se nestalo René jí řekl něco na stejný způsob... Halo, Halo je důkazem toho, že dobře přednesený vtip se můžete mlet pořád do kola a přesto je pořád vtipný... (V tomto serialu je tak 10 možná dvacet vtipných věcí na desítky, možna stovky různých způsobů)

Vesnice (2004)

Ok, ano uznávám, že konec je trochu zarážející a možná může i někoho zklamat, ale já mezi takové lidi nepatřím. Tento film má již od počátku naprosto perfektní atmosféru. Vtáhne vás do děje a občas, když pod ztrážnou věží procházejí ONI, tak i přestáváte dýchat. Jde o to, že jistá skupinka lidí se kdysi rozhodla, že odejdou od světa, který je krutý a zlý a založí společnost, která bude pouze dobrá. Ono to ale prostě nemůže fungovat, vše se začne horšit, když se ve Vesnici narodí postižený chlapec, který těžko chápe co je dobré a co zlé. Zlu se prostě nevyhnou a tak musí navázat vztah s okolním světem...

Divoký anděl (1998) (seriál)

Divoký anděl, Milagros, je naprosto obdivuhodná osobnost. Jde o děvče vyrůstající bez rodiny jako sirotek. Staraly se o ní jeptišky, takže je svým způsobem věřící. Tato telenovela je fakt mojí nejoblíbenější. Kupodivu se odehrává na relativně dosti místech (asi 5 :) )... Osobnosti v této telenovele jsou naprosto skvělé (alkoholik zloděj, přítelkyně šílená, alkoholička tetka, dva blázni zahradníci, ...) Fakticky super a můžu vřele doporučit. Komu se líbí netradiční holky a né žádný fifleny, který by si třeba polámaly nehty, kdyby na něco šáhli tak se u vydařeného hereckého výkonu Natalie Oreiro nebudete nudit!!! Jen bych chtěl dodat, že z těch odpadů, který tahle "tak strašně trapná" telenovela dostala je víc než u nějakých kvalitních filmů. Z čehož plyne, že hodně z vás se raději podívá na blbou telenovelu pro zasmání, než na pořádný film... Pak z toho máte výčitky svědomí, protože "na telenoveli přeci normální lidi nekoukají" a tak tomu dáte tady na ČSFD hodnocení "odpad" a vůbec vám nedochází, že jste se na to stejně koukali a nenudili jste se!!!

Rocky IV (1985)

Tak když nebudu brát v potaz katastrofický páty díl, tak tento čtvrtý má snad nejslabší záminku k boji. Nebojuje se o titul, nebojuje se o peníze, ale bojuje se z pomsty. Naprosto nevhodně volený motiv pro fyzické násilí. Nakonec mě doopravdy dorazilo, když Rocky říká aréně plné Rusů, že je lepší, když se mlátěj dva než několik milionů. Přesto je film dobře natočený a krajina a atmosféra během Rockyho pobytu v Rusku je perfektní. Rockyho tréning a jeho povoha v kontrastu s dopingem a bezcitností... :-)

Rocky III (1982)

Třetí pokračování? Proč ne... Mnohým by se třeba zdálo, že Rocky už je na svém vrcholu. Ti kteří ovšem psali třetí díl vybrali soupeře pro Rockyho naprosto geniálně. Položili si totiž otázku: Co se stane, když sport (jakožto výdělečná činnost) přeroste v zběsilé supeření, ne o čest, ale o titul! Clubber je dokonalým ztvárněním člověka, který má naprosto špatně uspořádané životní hodnoty a jediným jeho snem je zničit Rockyho Balboa. Atmosféra ve třetím díle je již od začátku mnohem temnější. Za to může ta zvířeckost vložená do Clubbera. A nakonec film leč opět podle stejného metru jako jednička a dvojka... (začátek, záminka, tréning, box a Rocky vítěz).. není vůbec nudný. Tréning s Apollem je příjemnou změnou po Mikových old praktikách a to, že Rocky na začátku dostane na budku z něj dělá člověka a ne jen hrdinu pro mladé usmrkance. Dokazuje to, že je i on porazitelný. V tomto dílu nesoupeří jen s boxerem, ale i sám se sebou a se svým strachem.

Rocky II (1979)

Pokračování, ve kterém nedovolí Apollova zlomená hrdost, aby šampion pokračoval dál ve své cestě slávy. Apollo nesnese diskuze na téma, že první zápas byl prodaný a opět se zaplétá s "Jižní tlapou." To je však ohromná chyba. Rocky zamaká a závěr je jednoznačný... Novým mistrem světa v těžké váze v boxu je.... 5 hvězdiček už jen za to, že jsem v rozmezí 10-15let chtěl být jako Rocky.

Rocky (1976)

JHak někteří z těch, kteří psali komentáře, jsem vyvodil, že někteří nechápou smysl filmu Rocky. Absolutně nejde o závěrečný boj. Copak někdy koukáte na film s tím, že se těšíte jen na konečnou bitvu? NE! Jde o to si film užít. Musí mít nějaký smysl. Rockyho nelze brát jako nezávyslé díly. Celé čtyři díly (5 díl je omyl) jsou o vývoji člověka, který se z naprostého bahna, dokázal vypracovat díky takové hlouposti, jako je tvrdá hlava, tvrdá rána, a tvrdá vůle. v prvním díle je postava Rockyho obtloustlým exemplářem znuděného američana, kterou nemohl ztvárnit lépe nikdo jiný než Sylvester Stallone, který byl v době natáčení filmu asi na takové mentální úrovni jako postava Rocky. Jako malý kluk jsem viděl Rockyho snad stokrát a nyní se na něj občas také rád podívám.

Do útoku (1987)

Perfektní film, kde takřka negramotný otec v podobě Sylvestra Stallona bojuje o svého syna. Jeho syn je bohužel naprosto špatně vychovaný snob, bez pořádného uspořádaného sloupce priorit. Během filmu však poznává u svého otce, že jsou důležitější věci než nažehlené oblečení a deset sluhů za zadkem. Na konec výhra Stallona v soutěži v páce umožní být otci a synovi zase znovu spolu.

Dítě džungle (1998)

Tak tento film jen srší černým humorem. Chlapec, který zná jen džungli a orangutany je vrhnut do velkoměsta a naráží na různé lidi, ale jeho neznalost světa mu nedovolí vše pochopit. Končí to tím, že se rozhodne zabít všechny kdo mu kdy ublížili a to třeba tak, že ho přes telefonní sluchátko zastřelí... Trapné, leč vtipné. U tohohle filmu se nudit nebudete!