Americký chopper (2003) (pořad)

Jakožto fanoušek motorek nemůžu hodnotit tento počin nijak negativně. Bohužel věci a informace, které bych od tvůrců motorek chtěl slyšet jsem se nedověděl. Mnohdy více než faktické informace vám dokument předkládá problémy rodiny, která motorky staví, a ne to jak sou motorky stavěny. Přesto jsou některé jejich výtvory dechberoucí a úžasné. Bohužel si myslím, že z celého seriálu by šel udělat jeden úplně úžasný super dokument, jenže to bych nesměl žít ve svě+tě kde cílem je kvalita, ale kvantita, která tvoří zisky...

Ostrov (2005)

Slabší 3 hvězdy. Jde o jakžtakž koukatelný film, který je ale místy neuvěřitelně nudný a hloupí. Nečekal sem žádné drama a velkou myšlenku, ale akční scifi zabavu, a musím říci, že většinu filmu jsem se nudil.

Bizoni na tahu (1980)

Opravdu dost podobné Strach a hnus v Las Vegas. Je zřejmé z koho Depp čerpal když vymýšlel jak pojme svoji roli. Bohužel jsem se u tohoto filmu nebavil tak jako u dějovějšího Strachu. Zde jde opravdu o slataninu někdy velice vtipných zážítků dvou bláznu. Očekával jsem od tohoto filmu tedy trochu víc.

La cara oculta (2011)

Po chvilce přemítání nad filmem jsem dospěl k názoru, že opravdu nešlo o horor. Šlo o celkem podařeně zpracovaný romantický thriller. Děj je krapátek popřeházený, což je vlastně jedinou věcí, která dělá z filmu krapet něco zvláštnějšího. Poskládat to chronologicky, myslím, že by více vynikla jeho průměrnost, takže naštěstí tomu tak není. Postava dirigenta se snaží působit tajemně, ale na mě osobně moc velký dojem neudělala, stejně jako příčina všeho toho co se ve filmu děje. Troufám si říci, že nic neprozradím, když řeknu, že příčinou toho všeho byla neskutečná lidská blbost. Mám rád to co poslední dobou proudí ze Španělska za filmy, ale tenhle se rozhodně k těm výborným neřadí. Dlouho jsem se chtěl svézt s masou a dát 4 hvězdy, ale nejde to, protože by byly zatraceně slabé. A proto dávám raději silné tři! PS spoiler: racionální příčina všeho co pusobí ve filmu tajemně je nejlepší způsob jak zkazit celý horor.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Začnu z přísna - začátek - klidně bych vystřihnul onu dlouhou a zbytečnou předehru na omílání Pána Prstenu jsem rozhodně do kina nešel. Pak nasleduje poměrně dlouhá a uspokojivá zábava. Jako přínosné se ukázalo, že jsem knihu četl již před hodně dlouhou dobou a tudíž mi dějové změny vůbec nevadili. Co mě poměrně dost vadilo, že při takové práci, kterou si dali s jednotlivými trpaslíky, tak jejich vůdce vypadal jako člověk. Nevím proč by skřet s velkým frňákem nemohl byt charismatickým hrdinou, asi jde o komerční tah, kdy se prodává hercova tvář :), i když u Gluma si tohle odpustili, čímž se dostávám k tomu, že Glum rozhodně nezklamal. Další zklamání, pro mne byl konec filmu. Možná to bylo tím, že jsem se o film více nezajmal, ale očekával jsem ukončený jednorázový film, stejně jako kniha, ani film by neměl mít pokračování, a s trochu více přemýšlením u tvoření filmu by nebyl problem utvořin tří hodinový film se začátkem a koncem. jde o pouhou snahu z toho vytřískat co nejvíc peněz, aby lidi šli co nejvíckrat do kin a koupili si co nejvíce dvdček a načos a cocacol. A proto se pak do filmu dostavají takové zbytečně dlouhé začátky, které nikoho v kině nezajímají a film musí mít pokračování... Dalším zklamáním pro mne byly akční scény, které byly uspěchané, šílené a nepřehledné. Konkrétně jedna, která na mne pusobila dojmem nějaké grotesky a zážitek z filmu mi hodně zkazila. Moje kritika má i svoje světlé stránky, mohu se těšit, že další díly budou lepší, tento určitě pobaví, ale mě osobně nenadchl.

Oběť zla (2007)

Začátek je celkem sympatický, člověka svede příjemným způsobem na chybné uvažování o hlavních záporňácích. Spád je celkem rychlý a poměrně rychle začnou krvavé scény (někdy extrémně vtipné). Bohužel záporňáci jsou těžce dementní psychopaté, kteří nám krásně předv edou, že slovo Boží si každý věřící vykládá podle svého. Mohlo by se to zvrtnout v celkem zajmavou filozofickou hádku o tom co je a není hřích, bohužel schopností argumentace není obdarována ani jedna z postav ve filmu. Konec dává tušit, že si film nebere servítky a mohl by být správně hororový, bohužel jeden jediný střih s podtitulkem "o rok později" a film je zkažen.

Akta X (1993) (seriál)

Těžká nevyrovnanost epizod, mnoho nedořešených případů, náznaku.... Možná to pramení z toho, že se mi nechce všechny náznaky spojovat dohromady, ale občas se stane že jsem z některeho dílu vyloženě otráven. Nejlepší díly samozřejmě spočívají v řešení nějakeho zajmaveho případu, ty nejhorší jsou naopak ty kde je důraz kladen na zapojení vlády. K tomu se bohužel Akta X postupem času uchylují častěji a častěji.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Z filmu beroucích si jako jednu ze zápletek cestování v čase spíše průměrnější počin. Ony nákresy společnosti v budoucnosti jsou sympatické a lákají člověka k tomu, aby se díval na film dále. Po shlednutí bohužel nutno říci, že šlo o pouhé náznaky. K zamyšlení vybízí téměř kýčovitě vedle sebe postavené zabíjení neviných dětí a láska matky ke svému dítěti, která je filmu prezentována jako věc, která může být svoji bezmezností až nebezpečná. Závěrečné řešení filmu mě sklamalo, paradoxi cestování v čase jsou ve filmu těžce nedořešené. Stylové oblečení, které je ve filmu považováno za retro bylo užito výborně, ale mrzí mne, že nikdy nebylo ve filmu postaveno do kontrastu s moderním oblečením.

Alvin a Chipmunkové 3 (2011)

Dvojka byla z celé série rozhodně nejslabší a nejhorší. Trojka už je zase celkem funny. Ostrov se mi libí, zpívání již nehraje hlavní roli a je odsunuté na vedlejší kolej. Děj na ostrově je celkem zřejmý a jednoduchý, najít chipmunky a přes drobné komplikace opustit ostrov (to píšu jen pro ty hlupáky co děj neobjevili)... Dvojka mi přišla chvílemi až trapná, zatím co trojka už si zase drží onu úroveň pohodové rodinné komedie. Jestli si někdo troufá soudit, že se to ani dětem líbit nebude, pak se proberte!!! Zajděte si do nejbližšší školky a podívejte se kolik žáků má aktovku s Chipmunky, a já si myslím, že co se týče hodnot tohoto fimu, nebudu se bát ho dětem nikdy pustit, protože Alvin a celá ta skupinka opravdu působí dojmem dětí, které dělají chyby a hlouposti, ale jsou schopni se ponaučit, A Jason Lee, když by si odpustil to svoje stále řvaní: "AAALVINéééé" tak by možna vyniklo, že hraje opravdu výborně svoji roli rodiče.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Opravdu spíše děcké nebo rodiné pokoukání. Co se týče animace, příjde mi, že ustrnula a neposouvá se v před, chtělo by to nějaký převrat (třeba animace z filmu WallE se mi líbila). A děj je jednoduchý, čitelný, s průměrným množstvím vtipu. President USA mě třeba nepřišel vůbec zábavný.