Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (2001)

Dokument naprosto minimální hodnoty, přesto však o ne příliš popůlárním tématu. Pár informací je přínosných, ale naprosté neshody ve výpovědích psychologů dělají z těchto živoucích monster snad i lidi, což by se nemělo. Ano kdysi to lidé byly, ale pak se v nich převrátilo něco špatného, snad za to mohla výchova a nebo nějaká krizová situace, ale od té doby co to začli dělat je nelze litovat. Informací o vrazích je v dokumentu tak malo, že jde spíše o snahu zaujmout některými zajmavými případy, přesto však jsou v dokumentu podstatné informace promlčené a masových vrahů je uvedeno opravdu malé množství. Natož, že Hanibal jak je hned zpočátku dokumentu uvedeno nebyl realným ale spíše zidealizovaným masovým vrahem, padne o něm ve filmu kupodivu až moc informací. Závěrem věta z dokumentu: Potencionální kanibal se skrývá v každém z nás, protože kanibalismus je nejvyšší míra agrese a agrese je přirozená lidska vlastnost... Připadáte si jako potencionální kanibalové?

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Ale jo mezi nejlepší komedie se to nikdy nezařadí, ale mám pocit, že si to drží laťku. Macheta a jeho rodina mi příjde velice zábavný. Pattrick Harris je opět skvělý. Takže koukat se na to dá.

Funny Games USA (2007)

Jako přínos oproti původní verzi: hezčí herečka v hlavní roli. Bohužel se mi zdá, že ta v původní verzi hrála lépe a její výraz opravdu svědčil o bezradnosti a zoufalství z toho, že její život organizují a řídí nějací rozmazlení smradi. Jinak těžko hledat přínosy. Člověk si vždycky říka, že remake byl natolik jinačí, že poničil celý film. Tento remake byl natolik podobný originálu, že to zavání trochu zbytečností tohoto remaku. O co horší je, že důvod proč byl natočen bylo jeho rozšíření mezi více diváku. To mi příjde krajně zbytečně. Divím se, že rešisér po 10 letech od prvních Funny Games nedospěl k názoru, že by rád některé scény změnil. FIlm je opravdu z 99 procent totožný.

Underworld: Probuzení (2012)

K filmu mám více kritiky než chvály. Líbí se mi situace kde vlkodlaci na tom jsou lépe než upíři. Líbí se mi celkově to kam se děj posunul. Bohužel neustále točení se kolem ultra silných mutantů mi příjde zbytečné. Bohatě by postačila láska matky ke své dceři. Vlkodlak, který se změní o třista procent mi taky nepříjde jako nejlepší možná volba, ona imunita na stříbro by bohatě postačila. No ale pod 3 asi nikdy neklesnu, film je koukatelný a zábavný. Akce jsou poctivě udělané a Selene se vrací v plné síle aby udělala pořádek. Co se mi vůbec nelíbí je ono společenství upírů, které se octlo ve stokách a žije špinavý život ve skrýši. Přitom před tím než došlo k "čistce" byla organizace upíru celkem rozšířená a měla svůj vliv. Obávám se, že bylo v rukou upíru se čistce vyvarovat, a když už ne, pak bych od nich čekal trochu více hrdosti.

Tělo (2007) (amatérský film)

Tohle si myslím by se dalo ještě sestříhat... :D Je to nějaké moc dlouhé.... No co se námětu a zfilmování týče, děvčátko i kamera se mi líbili, vypadá, že je opravdu zubožená. Film začíná být filmem, až když se děvče vyplazí ven ze dvorka, v tu chvíli do děje vstupují i jiné postavy. Jejich alibismus a nevšímavost vůči zuboženému děvčátku je zvláštní až nelogický. Pak následuje finále, které je poměrně šokující. Bohužel krátkáč jak už sem říkal je poměrně dlouhý, na to jak málo se v něm děje a vypadá spíše jako snaha kameramana o exibici svých záběrů, což bohužel filmu dosti uškodilo.

Storm Warning (2007)

Jediný kdo je ve filmu schopný jistého odporu je pouze ta holčina, kterou ale nenapadlo, že by stačilo vzít nějakej klacek a příchozí do kůlny po jednom mlátit po hlavě, místo toho si za přednesu hrdinského moudra od maminky zahraje v kůlně na MCGayvera, čehož výsledkem je scéna velice podobná Hellraiserovým řetězům. Nejsměšnější situace je kdy oni burani jsou zahnáni do kouta (bráchové se objímají) a stačili by pouze zaútočit a byl by klid, ale ne oni si zvolí cestu útěku, na opuštěném ostrově v cizým autě - typické... Nemohu si pomoci ale inteligence hlavních hrdinů je asi srovnatelná s těmi burany. Opravdu za zmínku stojí počet mrtvých na kladné a záporné straně, který byl pro mě neatraktivní, vhodné do nějakých dramaticko romantických filmů, na horor by si tvůrci neměli brát takové servítky (vůči kladným postavám). Co rozhodně stojí za pochvalu je celá ta buranská rodinka, která je znázorněna opravdu luxusně a osud onoho tatíka, který skončí, no měl bych asi říci, tak jak si zasloužil. Co se týče filmu, tak úvod je zajmavě točený a dává věštit zajmavý horor, bohužel velmi rychle to sklouzne k typickému americkému béčku, které mě již zhruba od poloviny filmu a možná i dřív připomínalo až moc hororů, které jsem už viděl. Jakožto osud mladého páru, který narazí na partičku úchylů je tento film velice podobný filmům Ils a třeba Eden Lake, přičemž se mi zdá, že tento film za uvedenými v mnohém zaostává.

Země kůlů (2010)

Film se snaží tvářit jako nějaké až lehce filozofické drama. Bohužel mě to tedy příliš neoslovilo. Typický scénář hledání ráje v postapokaliptickém světě, kdy největší zlo "kupodivu" nepředstavují samotní upíři, ale zfanatizovaní lidé. Celá dvojice kluk a Mistr ala Karate Kid v době upíru mi prostě nějak ne a ne sednout. Pointa filmu je dá se říci nijaká a snad zavěrečný boj, který měl být velkým finále mě tedy neuvěřitelně zklamal stejně jako většina bojů, které končí s více než značnou dávkou štěstí dobře pro hrdiny... Jedine pozitivum, kterým mě dokázal film překvapit je ona blbka, která těhotná stopuje v opuštěném městě po kterém pobíhají upíři s nadějí, že jí zastaví někdo "normální" a odveze jí někam do Ráje.... (ač neuvěřitelně stupidně do děje vsunutá postava má však pro samotný film ohromný význam, narozdíl od ostatních postav, které Mistr a kluk během cesty potkají...) Shrnuto podtrženo - film se tváří jako něco víc, ale jde o opravdu průměrný horůrek, který neurazí ale nenadchne.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Na první shlénutí velice atraktivní horor, který se však ale hodně rychle vytratí z hlavy. Atmosféra působí mrazivě už jenom tím, že je děj zasazen do staré nemocnice. Noci jsou v takové budově strašidelné. A obvzláště, když je v nemocnici jedno již mnoho let opuštěné patro.. Bohudík nevím co bych měl kritizovat, bohužel však není ani moc co pochválit. Film se tak nějak vleče a člověk čeká na konec aby se dočkal rozuzlení. Ani by mi asi nevadilo pár scén vystříhat... Jde o dobrý horor, nic extra. Závěr film nehyzdí, nýbrž koukatelně doplňuje.

Dobrý synek (1993)

Culkin se na tu roli prostě nehodí, má charisma dětského herce vhodné tak maximálně na Sám doma. Zatím co druhá děcká role v podobě E. Wooda je celkem koukatelná. Henry byl doopravdy hrozný zmetek a na svůj věk měl svoje činy celkem dobře promyšlené. Bohužel konec nabral rychlý spád. Dilema na závěr, která má pouze jedno jediné možné rešení není zas tak šokující.

Defendor (2009)

Možná kdyby tam nebylo tolik narážek na to, že to kluk je opravdu mentálně zaostalý tak bych to i bral - stačilo kdyby byl jen blbej, ale on právě blbej vůbec není. Ale takhle mi to jako speciálnímu pedagogovi prostě nemůže přijít jako dobrý film. Ten klučina je super, ale potřeboval by neustáli dozor. A to ne dozor laický od člověka, který ho zná 5 let, ale od někoho kdo se zabýva lidmi s onemocněním hlavy. A tím nemyslím sníženou inteligenci, ale život ve světě iluzí a td a td... Dost odborností.... Výběr arzenálu a odpor ke střelným zbraním však působí celkem dobře, celá postava Defendora působí nad míru sympaticky, a proto mi nedochází, že se o něj někdo nepostaral lépe. Jak ho mohla ta psycholožka vůbec pustit do ulic? Pochopil bych to v čisté komedii jako byl KickAss, ale tento film se snaží tvářit se jako mnohem víc než komedie, to se mu ale moc nepodařilo, morální konec, kdy všichni litují, že neudělali nic dřív a třeba se i napraví, to už není komedie, ani drama to už je pohádka nebo kýč.