(1998)

Tento film vás nenechá dlouho čekat na to co nabízí a co je na něm zvlášstní. Tento film je specifický každám svým záběrem a také svým dějem, do kterého nejste nijak uvedeni a dá se říct zlomové okamžiky vám zůstávají skryty - probíhají pouze v hlavě hlavního aktéra - vědce nebo snad blázna? Přišlo mi to opravdu jako skvělý film, který by snad mohl apelovat i na jeden z mých nejoblíbenějších, ale bohužel se tak nestane... Já vím, že ortodoxní židové mají v tomto filmu své místo - nejde o to kdo jsou, ale co představují, víru v to, že čísla mohou mít opravdu větší moc než ve skutečnosti mají. (nelze o dokázanou pravdu nýbrž moji doměnku - třeba opravdu čísla mají větší význam než si myslím).. Každopádně v tomto filmu mi skupinka ortodoxních židů a ona druhá skupina která po kýženém číslu prahne přišlo jako skupinky pomatenců z filmu Hele vole kde mám káru, čímž snad chápete můj pohled na tento film trošku klesl... Ale i přes to shledávám film opravdu 5ti hvězdičkovým...

Plán 9 (1959)

Tak v první řadě mě naprosto fascinoval film... Nelze nic povznést výš - ten film je prostě špičkový! Ano samozřejmě ne svoji myšlenkou ani hereckými výkony... Ale nečím co se prostě musí vidět (snad ta stupidita která se filmeme nese, nebo ten stupidní konec, nebo ty stupidní mimozemšťané? )... Možná na fílm dost nespravedlivě nahlížím tak kladně z toho důvodu že jsem ovlivněn výborným Burtnovým filmem o tomto režisérovi, ale já myslím že ne... Sice bych se bez Burtona k tomuto filmu nikdy nedostal, ale kdyby jo, byl bych z něj stejně nadšen. Bavil jsem se obravdu královsky... A v druhé řadě mě fascinují rozdílné názory lidí na tento film - odpad je střídán 5 hvězdami tolikrát, že člověk žasne... No a já to chápu - tento film nemůže nadchnout každého ale pouze opravdové filmové Fajnšmekry!!! :-)

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Myšlenka utvořit něco takovéhodle musí zaručeně potěšit každého milovníka hororu. Různí režiséři, hodinové příběhy... A mezi režiséry opravdu úžasná jména... Rozepisovat se o každém dílu zvlášť by bylo opravdu na dlouho proto to shrnu jen takto: Výborné (Dreams In the Witch House, Jenifer, Haeckels Tale, Cigarette Burns), Nadprůměrné (Incident On and Off a mountain road, Dance od the dead, Fair haired child, Imprint(atmosféra výborná, bohužel moc velký důraz na sadistické scény mě nutí nebrat tento tak popularizovaný díl za naprostou špičku serie)), dobré (Deer women, Sick girl,Pick me up)... A poslední kategorie která mě opravdu velmi mrzí, že jsem jí v tomto seriálu objevil, ale je to tak jsou díly opravdu Slabé: Chocolate (prapodivně potemělá detektivka - nuda), Homecoming (promiňte ale Joe Dante jaksi nepochopil, že má jít o horor - volby v Americe neměli v Masters of Horor co dělat - i když se pokusil je zhororvatět, ale nepodařilo se mu to, to hororové začalo minutu před koncem..)-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Každopádně shrnuto, kdybych to měl zprůměrovat vyšlo by míň jak 5 hvězdiček, ale tento seriál si prostě nejlepší ocenění zaslouží - i přes svoje slabší díly - protože většina je víc než dobrá (8 dílů je vynikajících) a jelikož zde lidi hodnotí i po shlédnutí jednoho dílů (ze 26) tak já musím uznat, že po shlédnutí první třináctky jsem ze seriálu nadšen a tu druhou třináctku (kterou už mám v PC nahranou si budu zatraceně šetřit a neskouknu jí v pár dnech jako tomu bylo u první serie: 8-D)

Mechanický pomeranč (1971)

Někoho možná ten začátek od filmu odradí, ale mě naopak ten začátek naprosto nadchnul. Ztrhující začátek!!! Nežli se děj přesune do nápravného zařízené film je naprosto skvělý a ztrhující. Hudba, děj, vše na mě působilo dojmem, že mě čeká něco opravdu výjmečného... Film sice ubírá na svém tempu a děj nabírá více dějovosti, ale nedá se říct že by tím snad nějak významně klesl. I když je film vleklejší neustále se nese v prapodivném a opravdu jedinečném duchu... Co se týče herců a jejich výkonů - myslím že jsou výborné - každý herec vdechl své postavě v tomto filmu své kouzlo, které v kombinaci se vším ostatním co film nabízí dělá film opravdu skvělým.. Malcolm McDowell - co k němu dodat? Jeho role, postava, herecký výkon by zasloužili ocenění - naprosto skvělá role a z toho všeho (uznávám mnoho toho nebylo) co jsem s tímto troufnu si říct až Béčkovým hercem viděl je tato role opravdu Nejlepší a nevěřil bych nikdy že je tento herec jak ho znám schopný utvořit něco tak úžasného jako je role v tomto filmu... Tech 5 co dávám, dlouho jsem uvažoval o 4rech a uvažuji o nich stále. Nechápu jak mohl mít tento film tak obrovský ohlas a jak mohl být dokonce někde zakázan. V dnešní době jsme zvyklí asi na trochu silnější kávu. Zlo a špatnost je všude kolem nás a proto snad mě tento film zas tak nešokoval jako spíš zaujmul... 4 však pro film tak výjmečný byli málo a tak dávám slabších 5 (90 procent)

Phenomena (1985)

Zatím třetí kousek který jsem od tohoto mistrovského režiséra viděl. A opravdu jde o režisérského kouzelníka a já jsem vděčný za to, že jsem ho díky CSFD objevil. I tento film je neskutečně atmosférický, překvapivý až šokující. Oproti Suspirii Dario trošku víc propracoval kulisy a dialogy. Scénář již není tak kostrbatý - dá se říct že je výborný. Kulisy již nejsou tak kýčovité a film je díky tomu trochu víc zasazen do reality - samozřejmě i záběry z přírody tomu dosti napomáhají. Bohužel místy tentokrát nefunguje hudba - metalový doprovod k některým (ale pouze k některým scénám) opravdu nesedí a dost mě mrzí, že Dario nepokračoval z hudbou stylu Gremlinů, která naprosto perfektním způsobem spoludotvářela horor Suspiria, ale i přes těch pár chvilek kdy tam hudba nesedí je hudba jinak víc než dobrá. A celý film je skvělý. Mám rád horory a opravdu jsem celou dobu co je sleduji doufal, že objevím horory, které mě oslní hustou atmosférou a budou mě šokovat svým průběhem a koncem. Našel jsem - Děkuji Dario! Oproti Suprisii je konec mnohem propracovanější (řekl bych že, až možná trošku zdlouhavý) ale o to víc šokující. Do poslední scény se pořád něco děje a člověk nepřestává být šokován... Tento horor stejně jako ostatní dva které jsem od Daria viděl mě opravdu uchvátil a já doufám, že další kousky od tohoto režiséra budou alespoň podobně dobré! Dovolím si drobet reagovat na některé kometáře bez uvedení jmen: Ano hudba Trochu mimo, ale jen trochu. Že vám to příjde bez atmosféry? Nevím kolik vám je let a jaké máte názory, ale atmosféru v hororu tvoří kamera, nasvícení, děj a nikoli hektolitry krve a pobíhající zombií nebo nevím co se Vám líbí za filmy (ale chápu že lidem kteří uctívají braky jako Hory mají oči nebo Země mrtvích nemůže tento film moc nabídnout protože ho nemohou pochopit ani ocenit - což mě opravdu mrzí)... Co mi příjde směšné je hledat v tomto filmu chyby typu - dívky se ztrácí a nikdo je nehledá - očividně je někdo hledá, detektiv se ve filmu objeví, podivný strach vyjadřuje každý ve svých slovech a obavách ze sadistického vraha... Pouze Dario moc dobře věděl že nechce natočit nějaký stupidní detektivkový horor - scény kde by se hledali dívky by byli ve filmu pouze navíc - a atmosféře by ubíraly!!! Stejně jako scény kdy se opravuje balkon nebo scény kdy se celý internát probouzí - stačí když blikne pár světel.. :-) Závěrem: Opravdu mě mrzí a zaráží, že z těch pár lidí, kteří tento film viděli ho hodně dost krutě a zbytečně odsoudilo. Ale chápu i já některé filmy nedokáži ocenit a jiné naopak nadhodnucuji. Je to o tom jak to člověk cítí - každý má na svůj názor právo... Ale já naroudíl od fanoušku krváků a stovky oživlých mrtvol (kde umění prokázali snad jen maskéři a lidi co dělali speciální efekty) budu raději sledovat filmy tohoto typu (i když jich je opravdu málo - kde efekty a masky zaostávají za HUSTOU ATMOSFÉROU) z kterých mě strašidelně mrazí v zádech...

Obávaný bojovník (2006)

Bez jakých koli připomínek... Snad jen opravdu povrchní člověk v něm vidí jen akční film o KungFu. KungFU je sice nositelem děje, ale film je nositelem myšlenky a to nemyslím jen tak, že by film byl cenný pouze svojí myšlenkou - film je opravdu krásný i po filmové stránce.

Kung Fu Panda: Tajemství Pěti postrachů (2008)

Kratší než předcházející KungFu Panda, ale dle mě plnější - údernější... Vychytané!!! :-) Opravdu skvělé a jen mě mrzí, že toto nebylo osučástí celého filmu, myslím, že těchto 20 minut by totiž nikdo z filmu vymazat nechtěl..

9 (2005)

Doufám, že protažení tohoto kraťasu nebude pouhé roztahování a natahování. Jako kraťas to je poutavé velice a myslím, že to nabízí mnoho možností jak stvořit velmi dobré celovečerní animo... Snad to výjde už se na to těším...

Astounding Talents of Mr. Grenade, The (2003)

1 minuta - velmi krátká doba, ani říct dobrý vtip nestihnete za minutu, ale já se u tohoto opravdu pobavil...! Je to zfilmovaný animovaný vtip a myslím že dobrý vtip... :-) Sice má předpokládatelnou pointu, ale pro páno co by jste chtěli od 1 minuty?

Interview s upírem (1994)

Pozvolná balada o upířím světě. Kirsten Dunstová hraje senzačně. Netlačí se na pilu, nejde o horor, který by nějak ukrutně rychle gradoval, ale atmosféra je příjemně upírská a velice hezky se na to kouká. S odstupem času kvality filmu stoupají. Na podruhe a potřetí se mi líbil více než na poprvé.