Kung Fu Panda 2 (2011)

Někdy se mi zdá, že fenomén odsuzování druhých dílů je až přehnaný. Být to film, který se jmenuje třeba Karate Králík tak by to třeba bylo hodnoceno lépe. Mě se film celkem líbil. Akce bylo hodně, někým hanobené flashbacky se mě velmi líbili, a záporňák je taky celkem sympaťák. Až do očí bijící snaha senilního kačera na svém adoptovaném synovi vydělat mi nepříjde vtipná nýbrž nechutná, ale to je asi jediné mínus, které bych filmu dal. Přesto tento film nesahá ani po kolena animáčům tipu Shrek1 či IceAge1.

La cara oculta (2011)

Po chvilce přemítání nad filmem jsem dospěl k názoru, že opravdu nešlo o horor. Šlo o celkem podařeně zpracovaný romantický thriller. Děj je krapátek popřeházený, což je vlastně jedinou věcí, která dělá z filmu krapet něco zvláštnějšího. Poskládat to chronologicky, myslím, že by více vynikla jeho průměrnost, takže naštěstí tomu tak není. Postava dirigenta se snaží působit tajemně, ale na mě osobně moc velký dojem neudělala, stejně jako příčina všeho toho co se ve filmu děje. Troufám si říci, že nic neprozradím, když řeknu, že příčinou toho všeho byla neskutečná lidská blbost. Mám rád to co poslední dobou proudí ze Španělska za filmy, ale tenhle se rozhodně k těm výborným neřadí. Dlouho jsem se chtěl svézt s masou a dát 4 hvězdy, ale nejde to, protože by byly zatraceně slabé. A proto dávám raději silné tři! PS spoiler: racionální příčina všeho co pusobí ve filmu tajemně je nejlepší způsob jak zkazit celý horor.

Lidská stonožka 2 (2011)

Druhý díl je podle mne lepší než první. Naivita obětí odpadá tím, že jím není věnováno tolik prostoru. Film se soustředí na psychopata, který si to dozajista zaslouží. Laurence R. Harvey se nejspíš zařadí mezi moje nejoblíbenější psychopatické postavy. Jeho upocený, ukašlaný herecký výkon je odpudivě přesvědčivý. Černobílost jsem uvítal, protože v barvách bych tento film nejspíš neustál. Velice příjemně působí vytržení děje z reality tím, že nikdo umrtí v garážích neřeší. Celkově film působí trochu absurdně, ale mě byl způsob narkózy celkem sympatický. Co se týče brutality a tematiky tak tohle je asi nejzašší mez kam jsem schopný zajít a hodnotit to kladně. Neříkám tím, že jsem se bavil, mnoho scén mě opravdu odpuzuje a přiznám se při prvním shlédnutí jsem je i přeskakoval, zvádl jsem je až na podruhé, ale uznávám, že tohle je poctivě udělaný brutální horor s atmosférou i značnou mírou krve a brutality. Neodpustím si dodat, že způsob zapojení Ashlynn Yennie mi přišel geniální a opravdu jsem ji litoval.

Noc hrůzy (2011)

Špatné, velice špatné. Film, který mohl být kultovním (to mohl být každý druhý film, kdyby vždycky někdo něco nespackal) sklouzl hodně nízko. Napomohli tomu věci jako nevhodný nejlepší kamarád z dětstvím, naprosto trapný rádoby znalec upírů, hlavní hrdina vhodný max do teen komedie i s tou herečkou, která tu s ním hraje (Waw, nová Amy Smart připadá mi). Konec ala happy end je trapný a v dnešní době hororů již přežitý. OK uznávám tohle nebyl horor ale hororová komedie. Která je však na přízvisko hororová příliš moc komická a na žánr komedie příliš trapná. Nevím čím to je, ale tvůrce prostě asi nevěděl zda natočit horor či komedii a pokusil se to spatlat do hromady, bohužel už delší dobu vím, že spojení těchto dvou žánrů nefunguje a pro mě je nežádoucí. Díky efektům a sem tam nějakemu litříku krve navíc se člověk zas tak nenudí při skoukávání, ale obávám se, že většina diváků, stejně jako já nebude toužit po brzkém znovushledání s tímto filmem,.

Paranormal Activity 3 (2011)

Třetí díl ač se to zdá šokující si udržel laťku. Ano celá serie ode mne dostala 4 hvězdy. Dětské obsazení a Toby dělají z třetího filmu snad i nejlepší díl z celé serie. Jediný problém shledávám ve snaze odprostit se od paranormálních activit a dát všemu tomu tajemnému konkrétní příčinu. Konec je tedy drobným sklamaním, ale i přes to sklamaní má jakési svoje kouzlo a já si říkám, proč ne. I v legendárním Poltergeistovi se nakonec pokusili oněm paranormálním jevům přisoudit konkrétní příčinu. Na tehle celé serii musím ještě jendou zdůraznit, že chápu, že to není horor pro každého - někomu se může jevit dokonce nudný. Ale člověk, který ještě má v sobě trochu fantazie a empatie a pustí si tento horor v noci, při nějaké bouřce třeba, sám, tak si myslím, že se bude bát mnohem více než u třeba nejlepších Zombíí Hororů. PS: Trailer sem uviděl až teď když sem si přečetl par komentářů, a musím uznat WAW, jak je možné že polovina celkem příjemných scén, které v traileru byly se do filmu nedostali? Určitě nehodlám snížit své hodnocení, ale možná kdyby střihač nebyl takovej ras a trochu méně stříhal, třeba by se film dostal i na 5 hvězd. Uvidíme další díl, celkem se těším.

Tvoje poslední šlapka (2011) (amatérský film)

Jedna hvězdička za ten výraz hlavního herce, fetišisty, který dokáže umírat s úsměvem na tváři. Jinak poměrně hodně špatný film.

Věc: Počátek (2011)

Jsem v celku potěšen. Film mi nabídl to co jsem čekal: nejistotu, podezřívání a kupodivu velice vymazlené speciální efekty, které mě velice potěšili. K legendárnosti filmu z roku 1982 stále kapka chybí, ale i tak velice zdařilé.

Warrior (2011)

Já si říkal, že bojové drama prostě nemůže mít takový úspěch. Ano jsou zde propracované motivy k boji, je zde složitá rodiná situace a dokonce i vhodné herecké obsazení. Pořád však film spěje k závěrečnému boji, který už od dob Rockyho se snaží hrát si na něco jiného než jenom na boj, ale jde tam o ten boj a většina diváků se na bojové filmy dívá kuli tomu boji. Boj na jednu ránu je tak maximálně kuriozita na youtube, ve filmu o to žádný divák nestojí!!! K hodnocení - nikoli lepší než Rocky :-) ale také ne horší než Rocky V. (O týden později: Ano film mi leží v hlavě, ale podobným způsobem jako Grand Torino... Nevidím v něm nic světového, prostě jen další bojové drama, které se mi zdá se všemu důležitému vyhýbá a snaží se vypadat zajmavě (krize mezi bratry, krize mezi dětmi a otcem, nezahojená křivda z války) a koukatelně... A lidi mu to žerou. Každy ví, že se nakonec bráchové potepou a dokonce je i jasne který vyhraje. Ale nikdo neví čím vším se tvůrci pokusí oddálit závěrečný boj. Hromadou prázdných scén, které ač se snaží být emotivní. Jediná myšlenka, která stojí za zvážení je ta, zda opravdu někdy existuje zlom, kdy si někdo nezaslouží žádné odpuštění. Pokud to zubaté zvíře už nekouše a mi mu to vracíme tak jako ono se chovalo dříve k nám nejsme o nic lepší než to zvíře. Snad tohle je nejvýznamější myšlenka celého filmu, ale proto si možná zasloužila byt rozvedena a ne ututlána někam do ztracena na úkor špatných bojových scén a nic neříkajícímu finále.

X-Men: První třída (2011)

Standart, který si filmy s názvem X-men drželi se obávám pomalu klesá. O akční scény sice nouze není, ale trochu vázne kvalita filmová. Mnoho scén je ukončeno zbrkle brzy, až to zavání snahou tvůrců ušetřit za nákladne speciální efekty. Mnoho scén se zdá být nadbytečnými a mnoho scén se jak už je pro americkou tvorbu typické zdáli být až moc lacinou snahou o odlehčení situace, která však během filmu není vážná ani chvilku. Některé střihy jsou až příliš kýčovité a nepřirozené což vyloženě kazí plynulost filmu. Další slabinou jsou mutanti sami osobě. Každému bylo jasné, že i mocný Xavier a Magneto byli někdy puberťáci, ale to neznamená, že by to nemohli být charismatičtí herci, jejichž osobnost je více rozvedena. Ne, že by tito herci neměli své charisma, ale jejich charisma je vhodné spíše pro americké teen komedie typu Prci, prci, a podobně - což sem možná dost krutý. Nemluvě o zbylých mutantech, kdy si myslím, že létat způsobem, kdy pod sebe ječím, je až moc byzardní na svět, který tvůrcům neklade žádné meze. A proto se možná naivně domnívám, že kožnatá křídla nebo schopnost ruce zplacatit do křídel by byly pro diváka atraktivnější, ale třeba se pletu a v příštích Xmenech se dočkáme i týpka, který léta díky tomu, že pod sebe prdí... Prostě si myslím, že mutace by mohli být lepší, pro diváka zajmavější.. No film mě určitě nenudil, ale nepřidá se mezi ostatní Xmeny, které si kdykoliv rád pustím a nikdy se mi neokoukají.

You're Next (2011)

Velice jsem u filmu bavil. Atmosféra je hustá, zápletka velice překvapivá a celý film i jeho závěr mě velice mile překvapil. K pěti hvězdám nechybělo mnoho.