Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Ale jo mezi nejlepší komedie se to nikdy nezařadí, ale mám pocit, že si to drží laťku. Macheta a jeho rodina mi příjde velice zábavný. Pattrick Harris je opět skvělý. Takže koukat se na to dá.

Zatímco spíš (2011)

Zajmavé, originální, nové, při troše empatie i velice velice odpudivé a nechutné. Hlavní hrdina je odporný, zlý a slizký. Samá takováhle přízviska očekávám od dobře hodnocených hororů :)... Film má rozhodně i svoji působivou atmosferu a gradaci děje. Velice podařený počin.

Alenka v říši divů (2010)

Přiznám se, že možná kuli sympatiím k Burtnovi trošilinku nadhodnocuji, ale mě se film prostě líbil. Je pravda, že Burton vytvořil pouze filmovou adaptaci něčeho co už každý zná a přeplácal to vizuálními efekty, ale mě se zdá, že to funguje. Cenu za nejlepší roli pro mě osobně vyhrál Králík. Depp by si zasloužil zase nějaký fim, kde je přes množství makeupu vidět jeho obličej, aby mohl zase něco zahrát. Rozhodně to nepatří mezi Burtonovi nejlepší filmy, ale podle mě to je celkem koukatelná pohádka.

Bastardi (2010)

Bohužel, asi to bude profesionální deformace, ale filmy z pedagogického prostředí mě baví. Ať už jde o běžné školství nebo školství speciální. Další deformací je, že u těchto filmu jsem mnohdy velice ochotný slevit ze svých filmových nároků a film přes jeho zjevné nedostatky hodnotím pozitivně. Tak to bude asi i s tímto filmem. Je dost slavbě hodnocen, ale mě přišel skvělý. Měl i pár svých nedostatků, ale k těm se dostanu... Nejdříve ty plusy - inovační a specifický přístup pana učitel, který by sice moíhl být kárán za to, že jí žákům svačiny, ale někdy je třeba pravidla poupravit v zájmu dobré věci. Další plus je jeho neodsuzující přístup. Jak snadné by bylo cešlou školu nenávidět, ale on se v ní nechá zaměstat a myslím, že oni čtvrťáci ho pak začnou mít i rádi. Co se týče hlavního děje, nevím zda šlo o snahu poukázat na to "že bůh je a trestá - a tvrdě trestá" nebo jen názorná ukazka toho, že "čím kdo zachází tím taky schází." Ted snad pár těch negativ - nebylo třeba poukazovat tolik na špatného ředitele, který je sice významnou součástí celého toho průseru, ale ten ředitel byl tak moc hrozný, že by nemohl na takové škole ředitelovat déle než rok. A za ten by udělal víc škod než užitku. Dále si myslím, že příjmutí nového učitele například 7. třídou bylo nějaké rychlé. Vím jak je těžké si zjískat i zdravé vychované děti, natož pak žáky, kteří trpí nedostatkem respektu a nadmírou vulgarity... Shrnutí v jedné větě: Film o zajmavém tématu, bohužel proporčně nevyvážený.

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Geniální, film točený z jedné kamery umístěne v okně domu, výhled máme před okno, kde se postupně střídají různí aktéři. Myslím si, že tento experiment by se dal rozvinout klidně i do celevečerního filmu. Bohužel konec je až moc abstraktní a nechává na vaší fantazii vlastně úplně vše. Film se skládá ze scén, které by ve většině hororů byli pravděopodobně vystřížené.

Čekárna (2010) (studentský film)

Proboha co si jako myslíte, že tomu chybělo? Ano chybělo tomu ještě dalších 80 minut zbytečných záběrů, take vám chybělo asi dalších deset písní napsaných jenom pro tento film, chybělo vám další 20 postav, které by z filmu udělali nepřehlednou taškařici, také vám chyběl sem tam nějaký vtip a ohromné množství dialogů. To všechno Vám chybělo k tomu, aby se z tohoto kvalitního, přehledného a koukatelného kraťasu stal průměrný, obyčejný a ničím výjmečný film, kterých je tuny. Jeden z nejlepších kraťasů co jsem kdy viděl. (nehodnotím jen děj a zápletku, ale hru s kamerou, zvukem, střihem)

Černá smrt (2010)

Příjemně ponurá atmosféra, i snaha o jakou si gradaci, ale mě osobně to na velkolepý závěr přišlo příliš slabé. Toho nač jsem se do oné tajemné vesničky těšil bylo ve filmu zoufale málo.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Lepší než konkurenční pořad, ale opravdu jen o malý chloupek. Oba tyto pořady jsou zbytečné a postradatelné, ale já je celkem můžu. Mám rád když se objeví někdo kdo něco umí a stojí to za to... Jako pedagog si ale myslím, že malé děti by nikdy neměli vidět nějakého blbce žonglovat s motorovkami a td... Ten byl sice na nově, ale jen jsem chtěl říct, že ne každý kdo jim příjde na kasting by měl jít bezhlavě do televize...

Fighter (2010)

Maximálně souhlasím s Oskarem za vedlejší roli pro Ch. Bala! Ale nesouhlasím se zbytkem nominací a ocenění. Důležité rozhodnutí jsou řešeny během minuty bez mrknutí oka, film je čitelný a dokonce to nač se člověk může těšit je v něm až k uzoufání sestříhané. Díky snaze narvat do filmu vše je v něm od všeho něco a dohromady nic... Co tím myslím? Rodinka jak vystřižená z šílené komedie, příběh feťáka, který snad někdy boxoval, k tomu příběh boxera a snad i jeho přítelkyně, samotné zápasy... Poslední tečkou je, že nechápu jak mohou oceňovat film, který snad v některých parametrech převyšuje ostatní, ale například v hudebním doprovodu je hluboce v podprůměru.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nevím zda mám zapotřebí obeznamovat lidi z CSFD s tím, že jsou uplní ignoranti a nebo se na to mám vykašlat... Nevím co jste čekali? Že tam Voloedemort bude lítat a všechny kolem sebe proklívat? Četli jste knihu? Ne? Tak jak se vůbec opovažujete tento film hodnotit... Kdo očekával od tohoto filmu vzrůstající napětí, akci a magii tak ať sní dál. Já jsem s filmem spokojen, příjde mi, že se mu podařilo vrátit se do kolejí, které třetím dílem opustil. Opět z filmu citím atmosféru jakou se v knize snažila JKR vylíčit. Dlouhé nic nedělání, které se vleče a vleče... Tak to má být... Harry ani nikdo jiný neví co mají dělat, tak proč by měli něco dělat... Do kina jsem šel s tím, že v tomto filmu se nebude dít vůbec nic, ale nakonec jusem odcházel z kina potěšen. Scény v Godrikově dole či u Malfoyovách (ok uznávám, zde to mohlo být ještě krapáteček lepší, ale... ) No jediné co mě jako čtenáře zaráží je proč film končí tak jak končí? Vždyť nečtenář vlastně ani neví kde jsou a co tam dělají... Snad jsem neobjektivní a možná opravdu film je pro nečtenáře hrozivou nudou, ale já hodnotím z pozice čtenáře. ZAJMAVÝ POSTŘEH z komentářů: "je to brak dělaný jen pro zisk"... REAKCE: Blablabla - minimum režiserů točí pro vyšší cíl - většina točí to co je baví, pro osobní potěchu a hlavně to z čeho budou prachy... To že některý film s vámi hne neznamená, že byl dělaný pro to aby s Vámi hnul, ale byl dělaný pro peníze!