Patrick (2013)

Takových scén jako před závěrem a během závěru v tomto snímku mělo být více, ač i když je film zajímavý, klidnější pasáže z filmu dělají čistý průměr se zábavným závěrem. A nevím - proč, ale během scény, kdy byl doktor nucen si dávat elektrošoky mě popadl takový záchvat smíchu, jak mi to přišlo komické, že nevím, kde se to ve mě vzalo.

Velký (1988)

Tak jako školáka mě tato úspěšná komedie vůbec nebavila, jak si vzpomínám, tudíž jsem se po letech rozhodl ji zkusit znovu. A výsledek? Nijak fascinující, přesto menší benevolence tam nechyběla. Tři, možná čtyři scény ve mě vzbudily úsměv, ale jinak po většinu času mi tato úspěšná komedie přišla docela nudná.

Za láskou vzhůru (2016)

Celkem úsměvná a oddychová francouzská komedie, která neurazí. A jako většina francouzských komedií mě ani tahle nezklamala.

Znovu 17 (2009)

Na jedno kouknutí, ač na komedii je málo komediální.

Link (1986)

Kdyby záleželo na mé osobní kategorizaci tak bych film zařadil mezi psychologické horory, ale jestli to někdo takto nedokáže vnímat, žánr thriller se k tomuto snímku též hodí. Však díky pomalému rozjezdu se z filmu stává jen koukatelný průměr, nýbrž přesto se příběh nakonec přece jen dostane do druhé fáze, na níž divák čeká, a tak bych si dovolil říct, že film nejméně na jedno shlédnutí je, ač děj okolo šimpanze, jemuž přeskočí, je místy zaujatelný. Avšak scéna, kdy Elisabeth Shue se snaží dostat do vany, k čemuž díky opičákovi nedojde, je trochu - roztomilá, jak Elisabeth stojí úplně nahá před opičákem s výrazem nechápající školačky s nevinností v očích.

Ben Hur (2016)

No po pravdě řečeno, i když jsem původního Bena-Hura neviděl, historické filmy zpracované v 50. a v dalších minulých letech kromě devadesátých a někdy výjimečně osmdesátých mě nikdy nijak pozitivně neoslovily, i když jsou brány jako filmové klasiky, tudíž nové verze stejného tématu bez ohledu na reálnější děj jsou mnohokrát negativně hodnoceny. Tedy přiznávám, že nový BEN-HUR není žádná nezapomenutelná filmová jízda, avšak přesto ho dokážu vnímat jako oddychový film, i když místy, přiznávám, jsou hluchá místa. Však závěrečný závod na mě dokázal udělat velký dojem, ač o napětí nebyla nouze. A když to ohodnotím objektivně, jedná se o celkem koukatelný průměr, i když mezi diváky jsou lidé, kteří film odsoudí už jen kvůli zmíněnému slovu víra.