Mimic 2 (2001)

To už bylo o něco slabší.

Mimic (1997)

Má to svou atmosféru, ale jedná se o typ filmu, na který se dá dívat jednou po delší době.

Povinnost a čest (2012)

Celkem je to zajímavé, přesto neohromující. Několik dobrých pasáží tam je, ale bohužel má samotný film hluchá místa, jenž film kategorizují do průměru. Navíc to věčné zdůrazňování lidskosti bez ohledu na evidentní zvěrstva ztrácí už - a ne málo - význam. Určité charakteristiky a atributy jsou sice k nezaplacení, ale v případě diváka, který nic z války nezažil, to nijak zvlášť neohromuje. V tomto případě jde hlavně o psychologii, která jde, co se určitých lidí týče, úplně mimo.

Švagr (2016)

Není to žádný klenot komediálního žánru, ale neurazí. Průměrná koukatelná komedie s několika úsměvnými momenty.

Příchozí (2016)

Tedy - po pravdě řečeno nechápu, jak je možné, i když to není pravidlem, že u Oscarů v nominaci Nejlepší film roku, i když to tenhle nevyhrál, se umísťují ty nejnudnější snímky všech dob. Tento byl mezi favority, ovšem se potvrdilo, že měl šanci nominaci Nejlepší film roku získat. Neříkám, že se jedná o odpad, nebo že jsem to nezvládl dokoukat, ale dle mého úhlu pohledu je to jeden Z TĚCH nejprůměrnějších sci-fi zpracování všech dob. Určité pasáže (hlavně v pasážích mezi začátkem a počátkem druhé poloviny) jakž takž ušly, ač divák netuší, co bude následovat. Ale jak film pokračoval, nepřinášel vůbec žádné další zvraty, jenž by mě jako diváka imponovaly. Pointu jsem sice pochopil, ale celkové zpracování...nevím, nevím. Filmová akademie má zvláštní vkus, hodně zvláštní.

Spojenci (2016) odpad!

Po pravdě řečeno jsem se u tohoto snímku nadmírně nudil a ani jsem ho nedokoukal, ač jsem byl zvědavý úplně na něco jiného, než na to, co se mi přiskytlo. Navíc ty romantické scény dle mého úhlu pohledu film poslaly rovnou do hoven, tudíž mi ty romantické scény vzhledem na celkovou situaci tehdejšího válečného období mi přišly až nepřirozené. Oba hlavní představitelé byli natolik prkení až to bilo do očí. Vydržel jsem u toho jen necelou hodinu.

Zilionáři (2016)

Celkem oddychová komedie, i když se mi nechtělo věřit, že je podle autentického příběhu.

Noční zvířata (2016)

Tak tohle je jeden z favoritů u ceny Nejlepší film roku, i když tu cenu nakonec nedostal. Co na to říct? Ať si kritici tvrdí, co chtějí o tom, jak by filmy měly vypadat, ale tady jde jen o to, jaký film se líbil víc, i když onen vítěz nezaujme každého - jako mě. A musím konstatovat, že pasáž s tou spodinou terorizující spořádanou rodinu byla až moc realistická, až to dokázalo nahnat husí kůži a navíc se mi to i hnusilo. Ale za tu autenticitu, kdyby ve filmu nebyla ta hluchá místa, by si tento snímek dle mého úhlu pohledu tu cenu zasloužil. A přiznávám, nebyla tam jen jedna zaujatelná scéna, alespoň ty ostatní nebyly tolik...jak to říct? Na to snad neexistuje ani slovo, když takoví či podobní a nebo ještě horší šmejdi a duševně zaostalí chodí mezi námi. Ale hluchá místa mě přiměla dát tři hvězdičky.

Den dobytí Bastily (2016)

Myslím, že si ty čtyři hvězdičky si tento snímek zaslouží, i když jsem chtěl dát původně tři, ale koneckonců - dějově to je celkem zaujatelné a některé pasáže fakt dokážou imponovat, i když někdy ne tím nejlepším dojmem jako třeba všehoschopná korupce.