Jejich nejlepší hodina a půl (2016)

Jo tak tohle bylo překvapení... Anotace filmu v průvodci KVIFF FF rozhodně neslibovala že to bude tak dobré. Film byl dlouhý, ale nabytý dějem. Někdy možná moc tlačí na city, ale mezích romantického filmu OK. Celé je to krásně britské. Skvělý Bill Nighy.

Western (2017)

Strašně pomalý film, realistické zobrazení nudy uprostřed Bulharska, kterou tam ti nebozí Němci museli zažívat. Hlavní hrdina byl takový klasický archetyp Old Shutterhanda.

Popel a démant (1958)

Záběr z rozbombardovaného kostela s otočeným Kristem na kříži je nejsilnější z celého filmu... Pro Poláky o to víc ze jsou více věřící. Maciek je z dnešního pohledu dokonalý hipster.

Lék na život (2016)

skvělá je na filmu myšlenka, že ozdravné ústavy si pacienty vyrábí vlastně sami ... dobře koreluje s konspirační teorií, že farmaceutické firmy/lékaři nás vlastně nechtějí vyléčit, jen z nás mít zisk, nebo věčný život :-) O dost horší než Shutter Island (2010), vizuálně ale moc hezky zpracované.

Pasažéři (2016)

ty jo no, bylo to tak strašně předvídatelné, plitké a plné klišé ... :-( . Fajn , jo pár dobrých nápadů film měl, možná i víc než pár. Celkově jsem čekal trochu víc ...

Vesmír mezi námi (2017)

upřímně nic jsem od filmu nečekal .... no a to jsem taky dostal :) . Ale zase konečně romantický film, kde hraje prim rachitický chlapec - konec svalovců? hmm nemyslím si... Proč sakra v budoucnosti práškují pole dvouplošníkem? jak je možné, že super vědátoři nedokážou přelstít 2 teanagery? Příběh je to ale docela dobrej, myslím že kdyby mi bylo -náct tak bych na to šel do kina :)

Gantz: O (2016)

Anime bylo určitě lepší ... ale není to úplně provar, chvílemi se mi to i dost líbilo. Nese si to veškeré trade marky série, jen zde není čas na veliké filozofování.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Prostě film nabytý historií... bylo to jako hodina dějepisu. Sbal meč a panuj! s famózním soundtrackem.

Vetřelec: Covenant (2017)

Když přistoupím na to že vetřelčí univerzum není jen na plátně, ale třeba i v komixech (Omnibus), knihách a videohrách tak je to takový pěkný film podle komixu :-) , který navazuje na předchozí film, jenž byl také takový "hravý". Jsem zvědav na režisérský sestřih, ale nejsem si jist zda si ho pustím.

Duch ve stroji (2017)

Po shlédnutí mám pocit nenaplnění ... tak takhle se asi cítí nymphomanky, není to se vůbec sexy a rajcovní, je to utrpení. Není to jednička, je to jednička, nemá to jednička být ale přitom jí chce být. Není to špatný film, to ne, je to pěkný fanouškovský film ... lepší ***.