Vzhůru do oblak (2009)

Je to pekný film, spočiatku som od Pixaru niečo také nečakal. Myslel som že to bude viac pre deti taký klasický animák. Ale tento nieje klasický je ho ťažko zaradiť pretože to nieje iba komédia, skôr by som povedal že to je komédia len okrajovo. Príbeh bol veľmi zaujímavý povedal by som že o tom ako môže človeku celý život pretiecť pomedzi prsty a ako sa plnia alebo neplnia detské sny. A čo sa tíka spracovania, tak to bolo úplne dokonalé ale na to sme už od Pixaru zvyknutý.

Nezvratný osud 4 (2009)

Keď som videl jednotku, povedal som si proste pecka... páčilo sa mi to. dokonca aj dvojka a trojka sa celkom dali. ale toto? Bieda... Bieda biedna. Proste bolo to skôr na smiech ako thriller na smiech neboli až tak herecké výkony ale celý príbeh filmu. Prišlo mi to strašne nasilu vytĺcť ešte z tohto príbehu čo sa dá. Pravdupovediac som sa na ten film tešil keď som videl trailery a aj predošlé časti. No toto bolo slabé. Dve hviezdičky dávam z vizuálne efekty ktoré boli vážne dobré a pozerať to v 3D mohol byť zážitok z vizuálneho hľadiska, ale po stránke príbehu bolo vidieť že to je už nasilu robený film. Odporúčam skôr predošlé časti ako túto.

Uvaříme, uvidíme… (2009)

proste slabé... Síce som nevidel jednotku, tak nemôžem porovnávať ale čakal som od toho viac. Zo začiatku sa to začalo vyvíjať celkom sľubne, ale potom to už bolo len o tom istom. Ku koncu ma tento film už začal unavovať až trápnymi pokusmi o humor. Niektoré scény síce mali niečo do seba, ale bola to skôr výnimka. Návšteva Justina Longa vo filme pôsobila akoby tam prišiel skutočný herec medzi amatérov... vôbec sa tam nehodil, len poukázal na to aký je tento film úbohý.

Pan Rosnička (2005)

Nadpriemerný film, o človeku, ktorý s úsmevom na tvári hlási každý deň počasie, a pritom v súkromnom živote nemá jediný dôvod na úsmev. Otec si myslí že je idiot, bývalá manželka by ho radšej nevidela. S deťmi to tiež nieje ružové a ešte k tomu keď ide po ulici, ľudia po ňom hádžu jedlom a pitím z rýchleho občerstvenia. No a on, snaží sa to celé zmeniť. V tomto filme sa mi páčilo ako to zahral Nicolas Cage, aj keď sa mi moc do tej role nehodil. No a... to je asi všetko. Ale príbeh stál za to, je to troška rozthané s pointou ktorá sa občas stráca ale je to fajn.

Jak se vaří dějiny (2008)

Jednoznačne nadpriemerný dokument. Najskôr ma zaskočilo pôvodné znenie s titulkami ale potom sa mi to zapáčilo je lepšie počuť pravé hlasy ľudí a nie dabované. Je to ďalšie plus tomuto filmu. Pohľad na vojnu očami kuchárov sa nevidí až tak často. Každopádne sa oplatí pozrieť si tento dokument.