Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Príjemný seriál s peknými Gilmorkami, to boli moje krásne popoludnia pri telke, všetky série, a je ich sedem, som vzhliadla dva krát, vždy niečo nové a takééé normálne, že sa to nemôže nepáčiť. No kto by nechcel žiť v Stars Hollow kde sa vždy niečo deje:) Obľúbená postava - Lorelai Gilmore

2001: Vesmírná odysea (1968)

Najnudnejší film vo filmovej histórii ľudstva. Jediné, čo mi z toho filmu utkvelo je tá zvučka. Ja som to možno nepochopila a aj keď som ho nepochopila, nebudem tu ako nejaký pokrytec, ktorý vidí každého ako tu dáva 5 hviezdičiek, lebo je to niečo ,,naj sci-fi super,, - len preto, že to niekto napísal- dávať filmu vysoké hodnotenie. Vraj v obsahu sa píše, že kladie otázky, ale nedáva odpovede, opisuje, no nevysvetľuje - no tak ľudia, tak mi tie odpovede a opisy poskytnite a ja tomuto filmu dám 5* tiež. Proste nechápem, že to má 83 %.

Gladiátor (2000)

,,Síla a čest." Maximus Decimus Meridius. Po vizuálnej a hudobnej stránke najveľkolepejšie filmové dielo. Veľa samozrejme tomu dodala Zimmerova hudba. Crowe jednoznačne vynikajúci a veľmi charizmaticky poňatý gladiátor. Nesmiem opomenúť na druhého, no nie v poradí, a to ,,Commoda,, Phoenixa výrazovo tak presvedčivého, ako som dlho po tom a ani predtým nezažila u veľa hercov. Skrátka a dobre, zaslúži si byť v desiatke naj filmov všetkých čias.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Túto trojku proste zbožňujem, sú strašne prirodzený. Charlieho náklonnosť ku ženám, Allanovo zdieranie pri bratovi a malý chalanisko. Všetko ako má byť. Charlie Sheen je ako šitý na komédie. Patrí k naj sitcomom, ktoré som zhliadla. Obľúbená postava - Charles Francis Harper

Stmívání (2008)

Po prečítaní knihy som musela zmeniť hodnotenie, pretože mi to nedalo a pretože ich myšlienky, ktoré boli v knihe a samozrejme vo filme sa neprejavili, ma fascinovali, dokázali to zahrať natoľko dobre(hlavné postavy), že im neušli ani tie najnepodstatnejšie zábery, v ktorých hádzali chabé úškrny, ale ktoré samotná autorka popísala ako chabé. Najlepšie na tom celom bolo, že nakoniec som naozaj uverila tomu príbehu a tým hercom. Atmosféra filmu vystihli úplne do špiku kostí a čo je najzaujímajšie - presne takto by som si predstavovala Edwarda a Bellu. Musím však dodať, že sa teším na druhý diel, ktorý režiroval chlap a dúfajme, že bude oveľa lepší ako tento.

Vymítač ďábla (1973)

Horor rozhodne neporovnateľný s ničím iným čo som do tej doby videla, na vek 1973 ma určite prekvapila atmosféra a určite aj hlavné postavy úplne vžité do deja príbehu. S odstupom času, čo som si ho znovu pozrela mi prišiel ešte lepší, réžia je proste vynikajúca, nevidím chybičky. Ako vravím netreba príliš analyzovať, treba sa do deja vcítiť. Rada na záver : pozrieť si to neskoro večer. Zaujímavý komentár: Superpero

Frasier (1993) (seriál)

Nie je časť na ktorej by som sa nezasmiala, aj keby som si to pozrela po tisíci raz a opakovala sériu dookola a ani tak by sa mi nezunovala. Na príjemné pohodové večere, odporúčam aj 10 častí po sebe. Obľúbená postava - Daphne Moon

Ztraceni (2004) (seriál)

Tento seriál ma donutil premýšľať. Nazvala by som ho precízne natočeným seriálom, na ktorom zohral priveľkú úlohu scenárista - ktorému by som dala oscara keby to šlo, ktorý premýšľa o dosť dopredu, čo sa len stane a TO sa mi na ňom abnormálne zapáčilo. Človek sa v ňom stratí a o dva série na to nájde:) Časový paradox, napätie, netrpezlivé očakávanie. PS-15.8.2010 PO dlhej a strastiplnej púti som dnes dopozerala finálnu časť LOST!JE TO TEN NAJFENOMENALNEJSI PRIBEH -jedno velke DAKUJEM,pretože každá epizóda dávala zmysel a všetko sa skončilo tak ako malo a..takýto zážitok,a to dúfam ocenia všetci,čo ho zhliadli CELÝ od ,začiatku do konca´ a boli v napätí po celý čas tak AKO JA!Všetko zapadlo..vesmír sa znovu spojil:)DAL mi niečo a niečo som si zobrala z neho:) Obľúbené postavy - John Locke, James(Sawyer) Ford

Hrdinové (2006) (seriál)

Skvelá myšlienka a k tomu ďalší úspešný seriál inšpirovaný z komiksových príbehov. Dej odohrávajúci sa v súčasnom New Yorku. Svoje schopnosti využívajú hrdinovia na pomoc ľudom a potom ich všetky spoja proti najväčšiemu nepriateľovi, ktorý by tie schopnosti chcel využiť na svoje prospechárske účely. Tvorcovia seriálu si asi povedali, že tam treba nastrkať pekných hercov aby sa bolo na čo pozerať, ale s výsledkom som bola nakoniec spokojná. Nepáčila sa mi tiež taká prehnaná americkosť seriálu. Ale to sú iba také detaily, ktoré sa dajú odpustiť:) Obľúbené postavy - Sylar (Gabriel Gray), Hiro Nakamura

Amélie z Montmartru (2001)

Tento film, to je môj ukľudňujúci prostriedok na osamelé popoludnia. Je sám o sebe taký čarovný a prináša človeku veľmi príjemný a hrejivý pocit pri srdci. No aspoň mne. Tento film si pustím, keď všetko okolo mňa už absolútne nedáva zmysel a ja po ňom opäť pociťujem harmóniu v mojej duši. Určite poznáte ten pocit keď je všetko ako má byť a nič vám k šťastiu nechýba, pretože v tej chvíli na nič určitého nemyslíte. Tak tento pocit vo mne zanechala Amélia. Ona len chcela zlepšiť životy iných ľudí a keď sa jej to nepodarí... tak NIČ:) Toto veľdielko patrí ku výnimočným a originálnym filmom a tie originálne majú u mňa svoje miesto.