První krok (2009) (seriál)

Páči sa mi hudba a tanec, herecké výkony síce nie sú extrémne, ale priznajme si to.. kto by to zahral lepšie ak nie pubescenti? Dokonca sa to páči aj staršej vekovej karegórii - mojim rodičom a to teda zíram. Obľúbená postava - Eliška Šolcová

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Samozrejme tento seriál je nemožné nechať bez komentára, ale keďže ešte stále napreduje a tej energie v ňom stále nie je dosť, tak si to nechávam na časy budúce. klopklop-Penny! klopklop- Penny! klopklop-Penny! Obľúbená postava- Howard Wolowitz, Amy Farrah Fowler / Extra obľúbená postava- Sheldon Cooper:)

Princezna Mononoke (1997)

Na mňa príliš veľa fantázie, až priveľa, hudba krásna, hlavné postavičky očarujúce, no stále mleli len o tom istom, o duchovi lesa o tom, ako sa navzájom pozabíjajú a to čo vyliezalo z tých démonov bolo vrcholne nechutné, ble. Takéto fantasmagorie, tak to je na mňa mega veľké kafe. Myslela som, že sa dočkám niečoho veľkého, ale namiesto toho.. No neviem , asi som na to nemala momentálne náladu. Pristihla som sa, že mi to kúsok lezie na nervy. No nie kúsok, dosť mi to liezlo krkom.

Pád do ticha (2003)

Úchvatné! Brilantne spracované a ešte lepšie podané, s hrôzou, že to čo sa tam dialo bola skutočnosť, pôsobí ešte horšie. Pád do ticha- veľmi veľmi výstižné. To, že človek sám o sebe chce prežiť. Úchvatné scenérie, kamera a to, že dej filmu sprevádzajú samotný hlavný aktéri komentárom ho spravilo ešte strhujúcejším. Doposiaľ všetky filmy, ktoré som zhliadla s podobnou tématikou tak sa tohto unikátu ani pätou nedotkli. Asi preto, že bol tento unikát skutočný. A áno, po tomto filme moja stratená chuť s turistikou po horách ešte viac zmizla v nedohľadne, ale to neovplyvňuje moje hodnotenie:)

Piráti na vlnách (2009)

Ja proste zbožňujem suchý britský humor, mám rada lode, mám rada rock´n´roll a takisto filmy pri ktorých si pohoviem a nestresujem. Skvelá hudba a hlavne si to drží dobré tempo. Retrokomédia a veľa hudby - to je moje.

Skrytá identita (2006)

Trošku spomalený dej, a aj dosť prepletený, natiahnutý až po krajíček začiatku depky. Akcia vo filme to však pekne vyvažovala a napokon som z filmu nadobudla vcelku príjemný dojem. Réžia vynikajúca a Nicholson v podaní mafiána podal vynikajúci výkon. Záver presne podľa môjho vkusu. :) Takto by som to natočila aj ja. :)

Pomáda (1978)

Filmová klasika. Skvelá hudba, pesničky, choreografia.....tanečná zábava ma vždy zdvihne z kresla a najradšej by som tam s nimi hopsala sama :-) Jeden z mála muzikálov, ktorý ma naozaj baví a videla by som ho aj stokrát.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je to ako droga, hltám diel za dielom nie preto, že by som bola znudená, ale preto, že ma to naozaj baví. Obľúbená postava- Barney Stinson

Dokonalý chlap (2005)

Sympatické herecké obsadenie, na čele s Chrisom Nothom, ktoré neurazí. Hilary Duff som síce videla už v lepších filmoch, ak sa to o nej dá povedať(teraz gúľam očami), ale ja si proste nemôžem pomôcť. Zbožňujem presladené romantické zápletky (s Hilary v hlavnej úlohe) s tou finálnou (takmer geniálnou) pointou, ktorá má zachrániť romantické dušičky nás všetkých.