Počátek (2010)

Co mohlo být řečeno, již bylo řečeno. Tohle jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Noaln nás všechny posadil na zadek. Zimmer se svou tradičně neskutečnou hudbou taktéž. A příběh samotný? Ti lidi co Inception nepochopí, budou trvdit, že je to absolutní kravina. Recenze již předem varovaly, že to bude bomba film, avšak že bude pro veřejnost až moc inteligentní. TO se trefili, pokaždé mě ten film donutí týden přemýšlet a nedá mi spát. Pro mě film roku.

Aligátor (1980)

Sice béčková blbost, ale nezapomenu jak jsem na to jako malý hleděl zachumlaný do peřin. Strašná volovina, teď už bych to asi tak neocenil, ale patří to k mému dětství a tajnému večernímu dívání na TV.

Mnichov 1938 (1968)

Vezmu to tak trochu z druhého, neodborného konce. Jak již bylo zmíněno, tento dokument by se opravdu měl promítat na školách a připomíná jak jsme byli "zrazeni" a prodáni. Jak zbabělý Chamberlain nás nechal na holičkách. Pokud si chcete připomenout mnichvskou zradu a naštvat se, je tohle skvělý krátký film dělaný právě pro to.

Action Man (2000) (seriál)

Už bych jenom opakoval předchozí uživatele. V dětství jsem to také strašně prožíval. Jeden z animáků z mého dětství. Pořád lepší než Pokémoni nebo Digimon a pobobné japonštiny.

Muži v práci (1990)

U tohoto filmu se neubráním úsměvu. Pamatuju si jak ho strýc měl na kazetě a já na něj pořád hleděl. Žádný jiný film o popelářích jsem neviděl a vždy když vidím poletující popelnice, jak si svoji práci náramně užívali, to mě dostává do kolen ještě dnes. Znamenitý takt pro vtipné postavy od Charlieho a jeho kolegy jsem si opravdu vychutnal. Není to bůhvíjak kvalitní snímek, ale myšlenka je originální. A to se cení.

Čarodějky (1998) (seriál)

Další seriál na kterém jsem vyrůstal a to jsem kluk. Ano s odstupem času vidím laciné triky, primitivní děj, místy absurdně trapné akční scény...ALe to mi tehdy zas tak nedocházelo a tyhle tři kočky si mě získaly v útlém věku. Prue, Pheobe, Piper apo sléze i Page. Byl to tak trošku i fenomén a teď, když to dávají v televizi, tak nikdy nepřepnu a pousměju se nad tím, jak jsem to kdysi strašně žral a na danou epizodu se dodívám. :))

Vládci kouzel (1995) (seriál)

Další z mnoha seriálů který jsem jako dítě sledoval. Málo známý, ale opravdu mě bavil. Prožíval jsem každou epizodu, ostatně co chcete od sedmiletého dítětě :)))

Requiem za sen (2000)

Další drsný film s drogovu tématikou. Hltal jsem každou scénu, každý dialog, každý pohyb kamery. Soundtrack z tohoto filmu zná každý. Na ten film se mi stačilo podívat jenom jednou a víckrát jsem nemusel. Ale podlě mě nepřekonal Trainspotting. Ten mi přišel reálnější. Teď ale nechci mluvit o realitě. Oba tyto nsímky jsou až moc reálné, ale Requiem for a dream mě zaujal méně než Trainspotting.

Trainspotting (1996)

Za teno film jsem vděčný svému bratrovi, který mi ho pouštěl když mi bylo 6. Hleděl jsem jak bagr na hlínu. Nechápal jsem přesně význam toho, co to má za špinavou vodičku na té lžíci, ale pochopil jsem že je něco špatně, když si to píchá do žíli. Až s odstupem času, co někdo v mé blízké rodině měl problém s drogama jsem pochopil, co je poselství tohoto filmu. A musím říct, je to trefné, přesné až mě z toho mrazí.