96 hodin: Odplata (2012)

Nebavilo. Snažil jsem najít cestu k tomuto filmu, ale jediné co stojí za něco, je Liam Neeson. Uplně obyčejná akční mela, která se dá splácat i s jiným hercem. 2,5/5

Saw 3D (2010)

Za snahu, jinak to byla tupá slátanina, která se každým dílem absurdně rozrůstala. Proč tedy 3 hvězdy? Pořád jsou tam nádherné pasti a objevil se tam můj oblíbenec Chester Benningto.

Gauneři (1992)

Někdo tu musí být vážně úchyl.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

V první části byla laťka nastavena hodně vysoko. Ale byla dodržena a překonána. Po Nicolsnovi a Ledgerovi jsem nevěřil ve stejně dobrého Jokera, ale ten kdo ho napsal pro tento díl, musel mít také o kolečko navíc, jinak by něco takového nevzniklo. Absolutně srovnatelné s atmosférou Nolanova Temného rytíře. Nejlepší animovaný film o Batmanovi, a určitě překonává Schumacherovy zločiny proti komiksu. Více než důstojný konec legendy o Temném rytíři, který byl doprovázen skvělým Drakeovým soundtrackem. Tento žánr mu vůbec není cizí, už dělal hudbu jedné batmanovce. Skvělé.

Bourneův odkaz (2012)

Příběh je slabší, jen těžké parazitování na původní trilogii. Ale akční scény mají šťávu.

Méďa (2012)

Skvělá podívaná, nejspíš naplno ocení jenom fanoušci Family Guye. Plno odkazů a humoru z tohoto seriálu mě přinutilo dát 5*.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

"You don't get it, son. This is no mud hole. This is an operating table and... I am the surgeon..." Tak v tomhle animáku se Batman s padouchy nemaže ještě víc, než bylo u něj zvykem. Drsné, ponuré, akční a skvělá tématika. Nolan vyhoupl Batmana do pozice fenoménu, a teď jakoby každý chtěl jít v jeho (animovaných) stopách. Když tvůrci udrží laťku takto vysoko, tak druhá část bude ještě lepší. + Skvělý soundtrack!

Batman: Nightwing (2012)

Skvělý amatérský film, pravděpodobně ocení jenom fanoušci a znalci celé (nejenom filmové) ságy kolem Batmana. Kéž by se heclo i nějaké to studio a šlo do toho, když už točí takové věci jako je Tekken či Mortal Kombat.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Když není akce v knize, nemůže být ani ve filmu. Ale pro mě i tak obsahově a barvitě nejlepší díl ságy.