Jak ukrást nevěstu (2008)

Zezačátku jsem vybuchoval záchvaty smíchu, ale později už zase tento film spadl mezi naprostý průměr amerických komedií, škoda...

Iluzionista (2006)

Možná to není film na plný počet, ale mě naprosto uchvátil. Jednoznačně nejlepší film s kouzelnickou tématikou, který jsem kdy viděl. Norton je neuvěřitelně přesvědčivý, na představení takového kouzelníka, vlastně pardon, iluzionisty, bych si hned zašel. A plusové body u mě získal taky šťastným koncem, což si vždy trochu dětsky přeju :-)

Panna a netvor (1978)

Opravdu krásný film. Ale pohádkou to v tomhle zpracování nazvat nemohu, protože svou strašidelností si to nezadá s mnohými horory. A celý film je ještě podpořen skvělou hudbou, prostě dokonalé.

Eragon (2006)

Tohle je takový Pán prstenů pro děti. Místo malého prstenu je tady velký drak. Ale je dobře, že to není tak dlouhé jako Pán prstenů, děti by to přece jen asi nezvládly :-)

Klub rváčů (1999)

Zezačátku mi ten film vůbec nic neříkal a líbily se mi jen výkony hlavních herců, které jsou mimochodem perfektní. Ale s rozuzlením a vysvětlením přišel zlom a pochopení. A po druhém podívání, kdy jsem chápal a mohl sledovat detaily, musím uznat, že je to skvělý film.

Matrix Revolutions (2003)

Jak byl úvodní díl perfektní, tak je tenhle špatný. Ne, to bych asi přehnal, ale prostě to není ono. Jenom je to zbytečné prodlužování celé série...

Matrix (1999)

Dnes již legendární film, o kterém bylo už snad vše napsáno. Přesto bych chtěl podotknout, že hlavní tři hrdinové budou mít těžké někdy vystoupit ze stínu těchto svých rolí, asi už navždy si je lidé budou pamatovat jako Nea, Trinity a Morfea. A stejně tak bratři Wachowští budou vždy "Ti, co vytvořili Matrix".

Po přečtení spalte (2008)

Tak tenhle film mě naprosto minul. Není v něm nic, co by mě nějak zaujalo. Hraje v něm spousta top herců, ale to není vše. Bez vtipu, bez děje, prostě takové nic. Já bych to přejmenoval na "Po podívání se zapomeňte".

Superman se vrací (2006)

Megalomanský filmový projekt, který mě nijak zvlášť nenadchl. Jde v něm vidět, že stál opravdu hodně peněz, ale nic zas tak zajímavého prostě nenabízí. Naštěstí jsem od toho zas tak moc nečekal. Jedno podívání mi stačilo.

Gladiátor (2000)

Sám nevím co, ale něco tomu chybělo. Hlavně konec nebyl úplně podle mého gusta, ale něco v něm změnit taky nejde. Ale tenhle film se může pochlubit skvělými hereckými výkony, které ty moje rozpaky překryjí, takže po přemýšlení dám pět hvězdiček, i když...