Psycho (1998)

Ne že nejsem fanoušek, ale já jsem odpůrce remaků. Postrádá to jakoukoliv originalitu. A tady se mi navíc ani původní film nějak zvlášť nelíbil...

Pohřben zaživa (2010)

Tak tomuhle říkám herecké sólo :-) Jde o velice originální film, v životě by mě nenapadlo, že lze natočit celovečerní film, který se celý bude odehrávat v tak malém prostoru, ale po chvilce to prostě začne nudit.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Skvělý film, který jednoznačně, ale nenásilně, fandí hlavnímu hrdinovi. Je s podivem, že je možné, aby v USA, té svobodomyslné zemi, odsoudili takového člověka...

Cizinec (2010)

Původně jsem tomuto filmu dal 3 hvězdičky, ale poté jsem náhodou narazil na francouzský film "Hledejte Anthonyho", a tak jsem zjistil, že tohle je jen prachsprostá vykrádačka. Škoda. Ty hvězdičky jsem dal za originální příběh a krásnou Angelinu, teď tedy ubírám a zůstává jen jedna hvězda, protože Angelina je stále stejně krásná.

Hledejte Anthonyho (2005)

Na tenhle film jsem narazil čirou náhodou díky Sophie Marceau a po pár minutách jsem byl velice překvapen, protože jsem nevěděl, že jde o předlohu k novému americkému filmu "Cizinec". Bylo to překvapení spíš nemilé. Cizinci jsem dal 3 hvězdičky za příběh a krásnou Angelinu Jolie. Tady dám tedy taky 3 hvězdičky za originální příběh a neméně krásnou Sophie Marceau, ale Cizinci budu muset ubrat.

Králova řeč (2010)

Nevěřil bych, jak může být film na tohle téma zajímavý. Pravda, zezačátku to byla trochu nuda, ale potom se něco změnilo a bylo to skvělé. Oscar je v pravých rukou. V souvislosti s dobou musím zmínit i Hitlera, který byl podle mě naopak nejlepší řečník všech dob a vlastně nic jiného než dřístat hubou neuměl a uvítal bych také film věnovaný jen a jen jeho proslovům.

Pod vlivem úplňku (1987)

Pokud tenhle film dostal 3 Oscary, tak to ten rok musela být neskutečná fraška. Vždyť Cher vyniká snad jedině tou svou hřívou.

Tajemství staré půdy (1984)

Když jsem byl malý, tak se mi to strašně líbilo, dnes už je to opravdu komické, skoro až tragické, ale z nostalgie tomu nějakou tu hvězdičku dát musím.

Habermannův mlýn (2010)

Při hodnocení tohoto filmu jsem poněkud v rozpacích. Je dost možné, že to ve většině případů bylo takhle, ale taky je možné, že to až tak nebylo. Násilnosti se děly, to bez debat, ale ne všichni Němci byli takto svatí. To je největší problém takovýchto filmů, při sebevětší snaze nebude film stoprocentně objektivní. Strašně rád bych dal čtyři hvězdičky, ale nejde to.

Občanský průkaz (2010)

Za poslední roky jsem neviděl dobrý český film a tudíž jsem si vypěstoval jakousi averzi vůči českým filmům. Ale tohle bylo fakt super. Přesně takhle si představuji dobu, kterou jsem sice nepoznal na vlastní kůži, ale zprostředkovaně o ní vím snad vše. Pro mě jsou to 4 hvězdičky a něco.