Moneyball (2011)

V první řadě musím podotknout, že jsem sportovní nadšenec. Ale jedním dechem dodávám, že baseballu jako jednomu z mála sportů moc nerozumím. Nicméně tento film krásně vykresluje zákulisí sportu v Americe a myslím si, že si v podstatě můžeme představit, že to nějak podobně funguje i u jiných sportů - novátoři jsou vždy hodně kritizovaní a potom pro změnu velebení.

Anonym (2011)

Tenhle film měl obrovský potenciál, který zabil neskutečnou nepřehledností způsebenou neustálým skákáním. Já se neustále musel vracet a zjišťovat kdo je kdo a kdy atd. Prostě chaos, škoda.

Vyměřený čas (2011)

Na tenhle film jsem docela dlouho těšil a sice nejsem vyloženě zklamán, ale nadšen jsem ještě méně. Je to v podstatě klasický příběh o zlodějském páru naroubovaný do slušně propracovaného prostředí, které tady ještě nebylo. Jednou vidět mi stačilo.

Zlaté oko (1995)

Brosnan je pro mě nejlepší Bond, kam se hrabe Connery.

Saw: Hra o přežití (2004)

Vynikající nápad, super zpracování a ke konci už mě žádný superlativ nenapadá, protože ten byl prostě boží :-)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Od Kubricka jsem viděl již Mechanický pomeranč a musím říct, že i po tomto filmu z mé strany zůstává nepochopeným režisérem. Jeho filmy mají něco do sebe, to uznávám i já, ale mě ta sdělení, která ve filmech jsou, nechávají naprosto chladným. Možná bych jeho díla měl hodnotit až po několikátém shlédnutí, ale k tomu se asi jen těžko někdy dokopu...

Čokoláda (2000)

Úplně náhodou jsem se díval na tento film den po Pravidlech moštárny, aniž bych věděl, že jsou si v lecčems podobné. Ale nějak se nemohu rozhodnout, který z těchto filmů je lepší. Každopádně se mi v Čokoládě velice líbila ta kritika společnosti.

Království nebeské (2005)

Nemám moc rád filmy s monstrózními bitvami, které mají ohromit počtem najatých statistů. Ale tady to bylo tak zpracované, že se mi to velice libilo.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Vůbec nevím jak, ale dokoukal jsem to až do konce. Ale trpěl jsem neskutečně. Asi to byl pokus o nějakou divokou jízdu na vlnách drog, ale mě to vůbec neoslovilo.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Kdo měl ten debilní nápad smíchat divoký západ s mimozemšťany? Já bych toho člověk uškrtil. Takovou zhovadilost musel fakt dlouho vymýšlet.