Předčítač (2008)

Tolik silných témat, žádné z nich vyprávěné. Tolik otázek, málo odpovědí. Kate Winslet na 5*, ale celkový dojem z filmu slabší. Natahované mi to nepřišlo, film jsem sledoval zaujatě, ale nerozuměl jsem motivům aktérů.

Prezident Blaník (2018)

Nejlepší díl seriálu. Tedy film. Bál jsem se, jestli se dlouhý formát nepodepíše na údernosti, kterou mají krátké díly seriálu. Film se sice neukázal jako zcela vhodný formát, ale vyšel nad očekávání dobře. Nenudil, pobavil, vyžaduje ovšem kladný vztah k Tondovi. Na 5* to není, ale když si vezmu, jaké české filmy se poslední dobou točí, tak si je zaslouží, i kdyby jen na vyvážení 30% od Mirky Spáčilové.

Příchozí (2016)

Spoiler - přiletí 12 vertikálně levitujících čoček (nebo buráků), které generálové mocností naštvou, takže se otočí horizontálně. Prosíravá jazykovědkyně se však nenechá přerušit v učení se jejich řeči a přemluví je, aby se otočili zpět o 90° a pak zmizeli.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Personalista vedoucí pohovor s Emmou Watson jí klade otázky a poslední z nich je "Čeho se bojíte nejvíc?". Emma přemýšlí a po chvíli rozhodně odpoví "Nevyužitého potenciálu". To podle mě vystihuje tento film víc než jakýkoliv komentář, nevyužitý potenciál. Zajímavý námět, skvělé obsazení, ale děj v náznacích, pointa v nedohlednu. Na film k zamyšlení příliš nekonkrétní a na drama či thriller málo dramatické nebo mrazivé.

Sekretářka (2002)

3*, ovšem ve srovnání s 50 odstíny 5* :)

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

Seriál je mnohem lepší než film, ze kterého jsme byli v kině docela zklamaní. Ačkoliv byl film po technické stránce mnohem lépe natočený, než filmy předchozí, měli jsme z něj pocit, že něco chybí. Že by si divák zasloužil se dozvědět víc, že ta dlouhá cesta byla prostě už moc sestříhaná. A seriál, který je ze stejného materiálu má konečně přiměřenou stopáž. S hodnocením jsem čekal do osmého dílu, ale baví mě stejně už od dílu prvního, a to jsem viděl film i Danovu přednášku.

Slídil (2014)

Film bavil, hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický, ovšem slova jako démonický, nebo geniální herecký výkon bych tedy rozhodně nevolil. Slušný thriller na ne zcela všední téma. Nevím jestli měli tvůrci ambice nutit diváka k úvahám nad zkažeností světa a médií, po shlédnutí se u nás doma žádné hodinové rozjímání na toto téma nekonalo, ale během sledování to bylo jednou z linek, kdy jsem si říkal "takhle nějak to se zpravodajstvím je". Další linkou byla kariéra hlavního hrdiny, trochu psychopata, která mi ovšem přišla trochu upozaděná - možná úmyslně, aby bylo zřejmé, že nejde o jediného kameramana, ale celý byznys. Ve výsledku však ani jedna z linek nevynikla natolik, aby mi přišlo, že film nějakou hlavní linku měl. Takový luxusní hraný dokument o šmejdovi z bulvárnějších zpráv, ale bez hlubšího poselství, bez silnějšího příběhu, tak trochu i bez pointy.

Stážista (2015)

Milé, potěší, ale tak strašně americky umělé... Není to ani komedie k popukání, ani romantika, ani žádné drama, jen takové odpočinkové, ale nenápadné pohlazení. V podstatě takové Vratné láhve - o důchodci, co ještě chce a může být užitečný. S tím rozdílem, že Svěrákovi jsem vlastní zachráněné manželství věřil.

S láskou, Rosie (2014)

Dlouhé, překombinované, chybí spád - od půlky filmu jsem si říkal "ať už je happyend". Jinak hezky natočené, sympatická hlavní hrdinka, dobrý soundtrack, nic nerušilo, kromě hrozného cz dubbingu vedlejších rolí.

Cizí oběd (2013)

Hezký, ale dlouhý. Vysloveně nenudilo, ale působilo nastavovaně. Jako hodinový televizní film 5*.