Dellamorte Dellamore (1994)

Čekal jsem trošku silnější zážitek. Sice audiovizuální lahůdka, to jako jo!, ale možná nebýt komických prvků, šel bych na 5*, nevim, něco mi tady prostě nesedělo. Amen.

Direct Your Own Damn Movie! (2009)

Let`s make some art!Parádní dokument natřískanej radama, jak začít s filmem.Od prvního kroku až po distribuci.

Divoká banda (1969)

Strašlivý zklamání. Nevim, co na tomhle všichni vidí, a už vůbec nechápu, co dělá v imdb top 250. První překvapení v negativním slova smyslu, přišlo hned u úvodní přestřelky - hroznej střih a absolutní nepřehlednost s důrazem snad jen na samoúčelný záběry padajících postřelených a jejich krev cákající z těla. Ve stejnym duchu se pak odehrávaly i další přestřelky, zvlášť pak ta poslední, což byl TAK OKATĚ SAMOÚČELNEJ masakr, až to bylo směšný. Všechno ostatní pak tvoří poměrně nezáživný dialogy, místy tak nelogický jednání některých postav, až mi to hlava nebrala, a chvilema dosti natahovaná nuda (viděno v DC). Sedlo mi akorát prostředí, pár postav, a některý scény (nejvíc asi přepadení vlaku). Jinak hudba taky nic moc (v porovnání s ozvučením u Leonovek od mistra Ennia například).

Domov snů (2010)

Důvod hlavní hrdinky vem čert,...jako, je to ujetý a dost šílený, ale podobný záležitosti nemůžou z východu přece až tak překvapit. Já měl hlavní problém s filmem jako celkem. Jde o to, že je to spíš víc nepovedený, nudný a nezáživný sociální drama než pořádnej gore-námrd-gradující slasher, vždycky jenom chvilkovej mord a pak zase tuna nudných dialogů/scén, výjimkou jest partička teenagerů, což je nejlepší chvilka z filmu, tady to je ten správnej nářez. Jinak ale vesměs nuda a navíc jsem tu pointu prokoukl už snad v půlce filmu. Gore je povedený a působivý, ale takovej nášup jak v níže v komentářích srovnávaným Inside to zdaleka neni.

Don Šajn (1969)

Tumáš! Tumáš! Tumáš! Tumáš! Tumáš! Tumáš!

Dravci (1999)

Zajímavej snímek, jehož největší výsadou je jednoznačně soundtrack, dokonale utvářející atmosféru.Když už to vypadá na upadající tempo, tak začne hrát něco, co vás urychleně vyvede z omylu.Tak krásně gradující tempo songů, který vám hned od prvních tónů napoví, že TOHLE BUDE NĚCO VELKÝHO, se jen tak nevidí, resp. neslyší.Naprostá řezničina.Pak taky musim vyzdvihnout herecký výkony, a to především Robert Carlyle, ten si to vyloženě užíval, ostatně, jako vždycky, já ho mám strašně rád.Avšak i přes tyhle hlavní klady, to jsou "pouze" silnější 4*, být tam tak trošku lepší a originálnější mordy, víc gore, tak bych.....wait, právě mi hraje "Saveoursoulissa" aneb song u závěrečnýho fightu....aah, what the heck, 5*..."Let`s go kill that bastard!"

Duše (2009)

Trošku hororovější hudba ke konci by bodla víc, ale i tak mrazivě děsivé!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tohle je přesně jeden z těch případů, kdy prostě neuvěříte, dokud neuvidíte. Brilatní soudní drama s naprosto perfektními dialogy. Taktéž dokonalá studie lidského zla pramenícího z předsudků, zaujatosti a osobních problémů. Při představě, že takoví lidé skutečně mohou sedět v porotách po celém světě, se mi dělá špatně. Každopádně, když vám takhle geniální scénář zahrají ještě špičkoví herci (každej jeden herec hrál s takovou bravurou, že mi to přišlo jako že nesleduju film, ale opravdu soudní místnost se skrytou kamerou), tak z toho nemůže vzejít nic jiného, než naprosto kultovní dílo. Povinnost pro všechny filmové fanoušky. Tenhle klenot si opravdu zaslouží být v TOP 250 světa. 100%. P.S. perfektní komentář - imf