• Thriller

Jurský park (1993)

Veľký návrat Stevena Spielberga na filmový Everest. Popkultúrny fenomén, ktorý ani po rokoch nestarne a oživila záujem o prehistorické tvory, spustila doslova "dinomániu". Čo sa týka celej dinotrilógie, staviam sa k tomu nekriticky :-)))

Jurský park 3 (2001)

Pre mňa žiadna sinusoida ohľadom kvality tejto trilógie sa nekoná. Zábava od samého začiatku až do konca. Proste tieto jašteričky zbožňujem!

Tenká červená linie (1998)

Čas je najlepším sudcom, a tak aj v prípade kauzy Vojín Ryan vs. Tenká červená línia dávam palec hore pre Malickovú snovú a poetickú formu filmového stvárnenia Druhej svetovej vojny, v tomto prípade bitky o Guadalcanal. Ako ďalšie plus by som pripočítal aj množstvo hereckých hviezd, v ktorých najviac žiaria Nick Nolte či Elias Koteas.

Osvícení (1980)

Neviem, čo bolo príčinou nedorozumenia medzi Kubrickom a Kingom ohľadne tohoto prevedenia románu na filmové plátno, ale podľa mňa je práve táto adaptácia najvydarenejšia zo všetkých adaptácií Kingových diel.

Tenkrát v Americe (1984)

Sergio Leone, Ennio Morricone, Robert De Niro, James Woods, 30.te roky v USA, prohibícia, každodenný boj o prežitie, detstvo, dospievanie, prvé lásky, prvé sklamania, bolesti, straty, precitnutia, nenávisť, zrada, vzostupy, pády atď, atď. To všetko v tejto ohromujúcej freske.

Prvotní strach (1996)

Štandardný právnický thriller, kde sa zrodila nová hviezda: Edward Norton.

Policejní akademie 2 (1985)

Po príjemnej jednotke nasledovalo sklamanie. Tento diel je viac nudný než zábavný, ale na dementnosť posledných častí to ešte zďaleka nemá.

Junior (1994)

Nápad je to síce šialený, ale film je celkom zábavný a nudí len občas. Ale od Reitmana som čakal niečo viac.