• Thriller

16 bloků (2006)

V USA Bruce Willis už dávno nie je v kurze, žije len zo starej slávy a poriadny hit nenatočil už dobrých 6 rokov. Richard Donner po prepadáku Timeline tiež potreboval do niečoho poriadného "pichnúť" a tak sa títo dvaja páni zišli pri štandardnej old-school akčnej kriminálke, kde slovo akcia je mierne nadnesená, lebo tých zopár rádoby efektných búračiek za akciu nepovažujem. Willisova postava je však zaujímavá a škoda že sa s ňou scenáristi nepohrali viac, lebo Mosleyho minulosť a neokrôchaná prítomnosť v kombinácii s neperspektívnou budúcnosťou by zarobili na slušnú psychologickú kriminálku. Škoda, lebo takáto postava Willisovi padne ako uliata, aj napriek málovravnosti a chýbajúcich typických hlášok ála Last Boy Scout. Lacné mi pôsobili aj dialógy medzi Willisom a inak veľmi zaujímavým Morseom. Naozaj škoda, lebo to mohla byť viac než len slušná rutina dvoch ikon akčného filmu.

Sexmise (1983)

Komunistická klasika, ktorá svojho času v kinách veľmi zabávala. A bol to veľký hit!

Duch (1990)

Aj po rokoch a niekoľkom, často nedobrovoľnom zhliadnutí si stále drží svoj punc klasiky. Aj keď mne osobne už ten film lezie pomaly na nervy.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Chladné, nevzrušivé, nenapínavé, neinvenčné...No je toho dosť, čo by sa dalo vyčítať tomuto snímku.

Populace 436 (2006)

Steve Kady z úradu pre spočítanie obyvateľstva sa vydáva do odľahlého malého mestečka, či skôr väčšej osady zistiť, prečo je tam už 100 rokov stále rovnaký stav obyvateľstva - 436. Nie originálne, avšak zaujímavé kanadské béčko. Zaujme slušná atmosféra, chytľavý príbeh a záver. Horšie je to so scenárom, kde zamrzia predovšetkým dobre načrtnuté a nerozvinuté vzťahy medzi niektorými postavami či nepochopiteľne lacné dialógy. No od 85 minutového filmu sa ťažko bude očakávať psychologická štúdia, však? Inak, veľmi obstojné, taký malý Wicker Man.

Dogma (1999)

Ukecané, no zábavné. Nie som dotknutý tvorbou Kevina Smitha, takže si to nemôžem porovnávať s jeho predchádzajúcimi dielami. Ale môžem to ohodnotiť ako veľmi svojský filmový zážitok.

Stav obležení (1998)

Film, ktorý sa minul účinkom. Nie je z neho totiž jasné, či chcel napáliť moslimov, alebo či ich chcel obhajovať. V každom prípade by mi to po (a možno aj pred) 11.septembri 2001 prišlo ako zlý žart. Remeselne a herecky (až na nechtiac smiešného Willisa) je film O.K.

Koule (1998)

Pôsobilo to miestami ako drahá TV inscenácia, taká ukecaná, občas nudná, občas zaujímavá...no, ehmmm. A ten rozpočet 80mil.$ sa kde podel? To všetko šlo nebodaj na štáb? Ehmmm. Knižná predloha - nadpriemer 80% ; Film - priemer 50%.

Kozoroh 1 (1977)

Chytľavé a zaujímavé, napínavé a strhujúce. Aj po rokoch pôsobí aktuálne a znepokojivo. Jednoznačne najlepší Hyamsov film.

Barbar Conan (1982)

Moc sa tam toho nenahovorí, ale aj tak zaujme skvelou hudbou, dobovou fantasy atmosférou či temným James Earl Jonesom.