• Thriller

Duchařský příběh (1981)

Vydarený, atmosferický a napínavý horor zo starej školy o štyroch postarších pánoch, ktorí ukrývajú 50 rokov staré temné tajomstvo a ktoré ich teraz prenasleduje. Neraz mi behal mráz po chrbte a neraz ma prekvapili infarktové ľakačky. Len škoda, že sa takéto horory už dnes veľmi netočia. Najviac by som to prirovnal k snímkam What Lies Beneath (Pod povrchom) alebo Ring (Kruh).

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Film, ktorý poznačil moje vnímanie sci-fi filmov, filmov s UFO tematikou a ktorý aj po vyše dvadsiatich rokoch od prvého zhliadnutia mám stále pred sebou, ak sa spomenie téma - mimozemšťania. Silný a nezabudnuteľný zážitok!

Policajtem proti své vůli (2005)

Komediálny rutinér Mayfield, chameleón Jackson, král vedľajších úloh v komédiách Levy, pre ktorého to je prvá hlavná úloha! To nemôže dopadnúť zle! Ale môže! Neoriginálny príbeh, deravý a slabunký scenár, nudná réžia. Jackson s Levym fungujú dobre, ani jeden nesklamal, ale ich klišoidne napísané postavy na takejto mimoriadne chabej kostre môžu byť jedným z mála pozítív tohoto filmu, a to vďaka nim. Záporáci tu skôr pripomínajú Dlhoprstých z Káčerova než všetkého schopných zločincov, akčné scény sú nezaujímavé až otravné, našťastie ich je strašne málo. Film je krátky na to aby začal vyložene nudiť, no za pár týždňov si ani nespomeniem, že tento film sa nachádza vo filmografii Samuela L.Jacksona. A zrejme si naň nebude chcieť spomenúť ani on sám.

Venom (2005)

Námet tisíckrát prevarený, scenár absolútne bez nápadu, originalita nulová. Ale hororový rutinér Gillespie tomu dodáva šmrnc, takže jeho réžia to všetko zachraňuje. Len jemu môže film ďakovať, že to má slušnú atmosféru a dobré tempo. Inak priemer.

Jako vejce vejci (1996)

Nie príliš využitý potenciál, no aj tak veľmi zábavné. Keaton na jednotku, McDowell maximálne do počtu, ale ako som spomínal, pripadalo mi to krátke a predsa dlhé.

Strašidelné Vánoce (1988)

Pre mňa príjemná Vianočná komédia, ani agresívna komika Billa Murraya mi nevadila. A to celé podtrhnuté veľmi príjemnou a optimistickou pesničkou Al Greena s Annie Lenox. Presne ako to má nielen na Vianoce byť: Put A Little Love In Yourt Heart.

Mrtví k snídani (2004)

No pravdu povediac, mne sa to páčilo viac ako Shaun, nezíval som pri tom a bavil som sa nielen ja, ale aj moji prísediaci. Veľká koncentrácia skvelých hlášok, krvi a čierného, veľmi čierneho humoru.

Gladiátor (2000)

Ďalší filmový návrat. Návrat historických veľkofilmov. Ridley toho viac ponúkol než pokazil, trebárs neokukaného Crowa, či úvodnú skvele nasnímanú bitku, alebo coolové gladiátorské súboje. Pre mňa však bol väčšou hviezdou než samotný Crowe predstaviteľ Commodusa River Phoenix.