• Thriller

Pavučina snů (2003)

Excelentné ! Je vidno, že Kasdan sa neberie vážne a natočil tak trocha odlišné, mierne parodické (mýslím, že zámerne) sci-fi, ktoré "vykráda" mnoho klasických filmových spracovaní Stephena Kinga . Zábava od začiatku až do konca.

Temnota (2002)

Malý, nízkorozpočtový, ale stopercentne účinný atmosferický horor, ktorý sa tak trocha líši od ostatných aj napriek tomu , že obsahovo nie je originálny. Skôr 3,1/2 hviezdičky.

Zelené peklo (2003)

Veľmi dobrý Travolta, vo veľmi prekombinovanom thrilleri, a s rádoby inteligentným koncom. Slušná réžia aj kamera, uspokojivý Jackson v takmer cameo roli , avšak scenár sa uvaril vo vlastnej šťave. Ale aj tak celkom zaujímavé a nekonvenčné.

Bratrstvo černé pracky (2002)

Dobrá hudba , niektoré podarené gagy, ale predsa len určené skôr pre afro-američanov. Griffin rulez !

Slzy slunce (2003)

Mierne sklamanie. Zaujímavý námet a dobrá réžia je strhnutá nezmyselným a tupým scenárom. Škoda.

Princezna Mononoke (1997)

Na animovaný film trochu únavne dlhý, ale aj napriek tomu ponúka veľmi silný a prepracovaný príbeh.

Cesta do fantazie (2001)

V oblasti kresleného filmu absolútna bomba ! 2 hodiny priklincovaný som čumel na plátno a ďalšie 2 hodiny som sa z toho bizarného ale príjemného sna spamätával. Pre deti to veľmi nie je , ale dospelí sa na tom zabavia. Lepšie ako Princezná Mononoke.

O Schmidtovi (2002)

Tradične dobrý Nicholson, ale ešte lepší Mulroney v úlohe budúceho zaťa. Tak ten bol naozaj pre mňa prekvapením. Inak, najzaujímavejšie a najzábavnejšie v celom filme boli Schmidtove dopisy africkému chlapcovi, v ktorých vylieva svoje vnútorné pocity. Ale prečo taká úmorná dĺžka, milí tvorcovia ?

Simone (2002)

Tak o takomto filme som vždy sníval a Niccol mi môj sen splnil takmer do bodky. Komické, tragické, napínavé a hlboko ľudské. Škoda toho záveru, ale taký škrabanec ochotne odpustím tvorcom za takýto skvelý filmový darček.

Mr. Deeds - Náhodný milionář (2002)

Je to sranda, niekedy drsná, ale to už k Sandlerovým komédiám patrí ako k dobrým špagetám chutné víno. Ale zasmial som sa párkrát.