oasismanik

4 body

1 3 4 5 6 7 8 9 12 17 22
    • 18.1.2010  23:16
    Glee (TV seriál) (2009)

Clishe ako sa patrí, ale to len navonok. Ona miluje jeho, ale on miluje ju, pretože s nou čaká dieťa, ktoré ani nie je jeho. Ona miluje jeho, ale on je vydatý a myslí si, že čaká dieťa, pričom dieťa nečaká. On miluje jeho, atď, atď a k tomu všetkému sa tu ešte veľa tancuje a spieva. Prečo teda tak vysoké hodnotenie? Pretože je to výnimočný seriál, ktorý nemá určene vyložene zlé a dobré postavy. Každá postava je jedinečná. Pretože tanečné a spevácke výkony sú absolútna extáza aj pre milovníka úplne inej hudby. Pretože natočiť takýto projekt muselo byť veľmi ťažké. Pretože je to vlastne jedinečné clishe...zatiaľ 80 %, som si istý, že hodnotenie pôjde ešte vyššie. PS: po geniálnej deviatej časti dvíham na najvyššie hodnotenie. PS2:Pribudlo sem veľa negatívnych reakcí, ktoré vám neberiem, ale určite sú z časti spôsobené tým, že sledujete seriál s dabingom a to je asi tá najväčšia chyba...8,5/10

• 1.12.2009  03:47
    Gran Torino (2008)

Vyspelé a nadčasové, od samotného majstra. Je to presne také, ako Million Dollar Baby, teda také, ako to má byť. 10/10

• 10.5.2011  01:35

Jedna z najznámejších bdsm firiem praktizujúca hlavne M/f /dominantný muž, submisívna žena, aj keď toto je len čistý sadomasochizmus, nič viac, nič menej/. Ich "videá" síce nie sú zrovna môj šálok kávy, ale pri pohľade na niektoré nápady a nástroje musí zaplesať srdiečko každého bdsm "úchyláka/čky". Dokument ako taký je relatívne zaujímavý, rovnako ako výpovede jednotlivých zúčastnených, ale...ani neviem, to je všetko, čo som chcel povedať . :)

• 22.12.2009  03:28

Tarantino ako vyšitý. Film v podstate o ničom, ale veľmi svojské a svieže retro. 7/10

• 8.2.2010  16:04
    Gumball 3000 (2005)

Pekné autá, drsný humor, celkom pičovina.

• 14.12.2009  02:31
    Hale and Pace (TV seriál) (1988)

Občas trápne, ale o tom je anglický humor.

• 17.10.2012  07:34
    Haló (TV pořad) (2012)

Ale zasa...nie je to najhoršie. edit: upravujem na 4 hviezdičky, ono to je tak strašne debilné a trápne, až je to vtipné...tzv. český a slovenský humor ala partička, sos, tele tele. Navyše to pozerám v archivoch, čiže môžem preskočit tie časti, ktoré su už iba trápne a absolútne nevtipné ako Borka, bača Imro atď. Jednoznačne vyniká Hesso Jašterák a Duša na Tanieri

• 11.4.2009  00:26

Harry Potter ako vystrašený, malý pubertiak, Ron ako miestny šašo a Dumbledore ako uponáhľaný nervák bez náznaku charizmy. Taký je Newellov filmový Potter, ktorý, oproti knihe, stráca na akomkoľvek čare. 3,5/10

• 28.4.2010  13:14

Priemerné, ako skoro všetky filmové časti HP. Po 6. krát som presvedčený, že Daniel Radcliffe nie je dobrý herec, jeho výkon je skôr smiešny. Jediný, koho by som chcel vyzdvihnúť je Emma Watson a Tom Felton. 5,5/10

• 17.7.2011  18:52

Myslím, že je absolútne každému, kto čítal knihu jasné, že druhú polovicu Darov smrti už Rowlingová písala skôr ako scenár k filmu, ako samotnú knihu. Ale po siedmych sklamaniach ma táto časť veľmi prekvapila, chvalabohu si konečne Yates odpustil tie trápne pičoviny na spôsob Prci, prci pričiek, potešili efekty a celkovo..bol som veľmi spokojný, dokonca aj Radcliffe niečo zahral, čo bolo vôbec prvý krát v jeho živote, aj keď najviac som bol spokojný s Mcgonagalovou, neviem teraz kto ju hral, nechce sa mi to hľadať, klasicky Emmou Watson, Helenou Carter a Tomom Feltonom. Ale celkovo to bolo konečne veľmi kvalitne zahraté, ozvučené.... Len pár mojich subjektívnych sklamaní: -v ani jednej pojebanej časti sa nekládol dôraz na Dumbledorovu charizmu a jeho modré oči, vždy to bol len nejaký pojašený blázon, ktorý tam bol len nasilu vtisnutý, aby sa nepovedalo -privítal by som dlhší úplne záverečný dialog medzi Potterom a Voldemortom, jeden z najsilnejších okamihov knihy -proste celý ten koniec bol taký..nijaký, žiadna radosť z oslobodenia, proste nič a samozrejme žiadny záverečný rozhovor s dumbledorom v jeho pracovni, resp. s jeho portrétom -celý ten EPILOG bol strašný tragikomický omyl, rovnako ako v knihe, tak vo filme, vôbec sa to nemalo natáčať, lebo to bola proste hrôza. 9/10

• 10.2.2014  04:20
    Hledači pokladů na aukcích (TV seriál) (2010)

Ja neviem, to len mne príde celé hrané?

• 12.8.2014  04:08

Asi rovnako dobré ako jednotka, aj keď tá ma asi bavila viac. Ostávam pri štyroch, predsa len je to stále rozprávka, ktorá sa snaží tváriť, že nie je.

• 6.12.2009  02:43

Navždy porovnávaný s TnZ, a ktorý film bol lepší? Naozaj ťažko povedať, ale s určitosťou viem povedať, že Dobrý, zlý a škaredý ma bavili viac. 10/10

• 27.7.2017  03:25
    Home (2009)

Učelové klamstvá alebo polopravdy zabíjajú tie prenádherné zábery, asi po polovici som to vypol,

• 26.1.2015  05:08
    Horná Dolná (TV seriál) (2015)

V rámci svetovej tvorby extrémny podpriemer až odpad, na slovenské pomery ale celkom stráviteľný priemer. Neplánujem pri tom tráviť svoj voľný čas, ale aspoň za úvodnú pesničku dám za tri, nech sa to tu neváľa hodnotením medzi panelákom a kutil-om sro.

• 16.1.2012  02:26
    Hostel III (2011)

Možno to poznáte: po dlhšom čase, raz za čas, po všetkých tých kvalitných filmoch, kvalitných réžiach, scenároch, hereckých výkonoch, dostanete chuť si pozrieť nejakú béčkovú alebo céčkovú sračku, ktorá zaváňa sračkou, viete, že to bude sračka a neviete presne vysvetliť prečo chcete tú sračku vidieť, ale proste...chcete. Nájdete si nejaké, pozriete pár fotiek tých pofidérne vyzerajúcich "hercov" a krásnych "herečiek" so sladkými tváričkami, pozriete priemerné až podpriemerné hodnotenie, pozriete pár komentárov, obsah a poviete si: "toto je presne tá sračka, ktorú chcem vidieť o jednej v noci z nedele na pondelok". Počas tej sračky samozrejme kývete hlavou, rozmýšľate čo to musí byť za idiotov, ktorí to ohodnotili priemerne ba až nadpriemerne, rozmýšľate ktorý idiot k tomuto písal scenár a či už má aspoň 15 rokov, rozmýšľate či by nebolo lepšie ísť miesto toho týrania spať alebo si radšej pozrieť / v tomto prípade/ nejaké dobré bdsm porno. Odpoveď je vždy rovnaká: bolo by to lepšie. Ale na druhej strane by ste nemohli dávať takéto rozumné reči na internet, nemali by ste na čo pičovať, pretože by ste spali alebo masturbovali, nemohli by ste si zas najbližšie až tak vychutnať dobrý film, atď....Tento komentár nemá zrejme ani hlavni, ani pätu, ale to bude asi tým, že už pozerám to spomínané bdsm porno, kde je využitie roubíkov, pút a retazí o dosť sympatickejšie...

• 12.4.2012  17:34
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Práve vo chvíli, keď si poviete, že už nič jebnutejšie v TV neuvidíte príde niečo ešte jebnutejšie...presne tak to bolo s Mojsejovcami, kým neprišli vyvolení. Presne tak to bolo s Vyvolenými, kým neprišla Farma, presne tak to bolo s Farmou, kým neprišiel Hotel Paradise. Absolútne dno, ale poznáte to...práve vo chvíli, keď si poviete, že už nič jebnutejšie v TV neuvidíte príde....

• 17.1.2011  11:17
    Hra (1997)

Jedno z najlepších a najpsychologickejších diel Davida Finchera. Micheal Dougles tu hrá človeka, ktorý nám ukáže ako rýchlo sa dá prísť o všetko. Počas celého filmu divák nevie, čo si má mysleť, ako to bolo aj pri Klube Bitkárov. Nicholas si myslí, že má všetko, no v skutočnosti to tak vyzerá len navonok. Netuší, že vďaka jednej hre sa mu zmení život k lepšiemu a po skončení hry sa bude na svet pozerať trochu iným okom. Sledujeme premenu zo samotárskeho, uzavretého, arogantného a namysleného milionára na trochu spoločenského, odvážneho človeka, ktorý príde na to, že preniaze neformujú len jeho charakter, ale že sú na svete aj iné veci, ktoré stoja za to, aby ostal žiť na tomto svete. 9/10

• 30.12.2012  18:28
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

To, v čom G.R.R. Martin, a tým pádom aj tento seriál, vyniká sú dialogy. Celé tajomno, mágia, nemrtvi atď sú len takou čerešničkou na torte, preto vyčítať tomuto eposu málo bitiek mi príde dosť debilné. Za rovnako debilné považujem striktné a doslovné dodržovanie prvej knihy v prvej sérií a odlišnosť knihy a seriálu v druhej sérií. Erotika tu má samozrejme svoje miesto, ale je jej naozaj zbytočne veľa a okráda dej o množstvo skvelých postáv a hlavne o ukázanie ich zložitych charakterov. Prvá séria bola absolútne skvelá, nečitateľov chytí a nepustí, čitateľom príjemne pripomenie začiatky jedného absolútne geniálneho príbehu, druhá séria však už výraznejšie hapruje. Potenciál druhej knihy sa podľa mna nepodarilo vyžmýkať, celé to pôsobí mierne chaoticky a odfláknuto a nezachráni to ani posledná scéna druhej série / v knihe prolog ku tretej knihe/. Napriek tomu musím udeliť plných 5, pretože medzi aktuálnymi seriálmi je to, napriek chybám, jasný víťaz. edit po 4 serií: nebaví ma to absolútne, odkedy som prečítal všetky knihy a končím so sledovaním, 5 hviezd ale nechávam, je to kvaltine natočené.

• 13.7.2019  19:47
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Túto sériu môžu paťhviezdičkovať iba tí najvačší fanatici, za mna najlepšia časť piata, tá bola tak klasicky tronovska, inak očakávaná bieda, beznádej...

• 14.5.2019  21:19

Najlepšia časť tejto série a konečne zas raz práva "tronovska" epizódka s dejom a atmosférou, akú poznáme aj z kníh. Keď všetko vyzerá, že dobre dopadne, tak sa v tom momente všetko proste posere...

• 20.12.2009  02:46
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Začalo to ako veľmi slušný priemer až nadpriemer po americky, potom sa z toho stala nepozerateľná, prekombinovaná sračka. A vlastne absolútne ma to nebavilo, odporúčam misfits.

• 28.2.2010  07:21
    Hry s časem (TV seriál) (2008)

Veľmi zaujímavý dokument, lepšie ako boriči mýtov. 85% PS: Tú kameru chcem :D

• 30.1.2011  00:16
    Hudobná horúčka (TV pořad) (2007)

Kedy a na akej televízii toto prebiehalo?

• 13.1.2011  10:07
    Human Traffic (1999)

No tak toto rozhodne nie! Nemám rád diskotékovú hudbu, dofetované ksichty, v reálnom živote a ani vo filme. Human Traffic je absolútne úchylná, trápna, nudná, nevtipná, anglická záležitosť, z ktorej mi bolo po 40 minútach tak zle, že som to musel vypnúť. Jasný odpad, to najdebilnejšie, čo som za poslednú dobu videl. PS: Čo má preboha táto nudná kravina, okrem drog, spoločné so síce mierne prvoplánovou, ale skvele zahratou a kultovou klasikou Trainspotting? Ak už podobne ladený film, tak radšej Rules of Attraction, ale to je samozrejme, už zase niečo úplne iné...

• 20.2.2011  19:09
    Hviezdna dráha Markízy (TV pořad) (2011)

Veľmi príjemné oživenie čias, kedy ešte Rusko nebol politik, Jožko Pročko a Duro Mokrý boli vtipní a Andy Kraus nepísal debilné scenáre na úrovni základoškoláka. Relácie, pri ktorých sa ľudia bavili a Markíza mala absolútne suveréne najväčšiu sledovanosť zo slovenských televízií. Spomeniem skvelých Slávikov na ulici, Mokrého ako reportéra oravskej televízie alebo Nebo, Peklo, Pročko - vtedajšie hladanie talentov na omnoho vyššej úrovni ako súčasné talentmánie a supertalenty napriek tomu, že to moderoval niekto ako Pročko. Na záver pridávam jedno video a je mi smutno za tými časmi, keď nebola televízna zábava len o posielaní sms svojím idolom, po ktorých po mesiaci neštekne ani pes, ale bola spontánna, uvoľnená a robená od srdca, amen. http://www.youtube.com/watch?v=RHFY_lXdNiw

• 30.9.2016  03:03
    Hádej můj věk (TV pořad) (2016)

Nejako som si nevedel predstaviť o čom môže byť relácia, kde sa hodinu tipuje vek, tak som si to musel pozrieť. Ono to nie je až také zlé, nápovedy nám pripomenú plno starých-dobrých piesní a udalostí, Voštinár je priemerný ako vždy...V podstate fajn, ak naozaj nemáte čo robiť a baví vás pozerať sa na reláciu dokopy o ničom, kde beží každých 10 minút 8 minútová reklama.

• 19.12.2010  01:32

Tak trochu nedocenený film. Gilliamovú chorú hlavu mám veľmi rád, 12 Opíc je pre mna rarita sci-fi filmov, Strach a hnus v Las Vegas moja najobľúbenejšia komédia. Imaginárium je relatívne ťažký film, chaotický, a rozhodne nie je pre každého. Prvú polhodinu som to chcel asi 10 krát vypnúť, ale nevypol a som rád, že som tak spravil. Odmenou mi bola krásna fantasy, pri ktorej je lepšie nerozmýšľať. Colin Farrell exceluje, ale ani zvyšok hereckého obsadenia nie je na zahodenie, hlavne Tom Waits a Verne Troyer, za ktorých síce ich tváre hrajú 50% výkonu. A skončí to dobre? To Vám nemôžem zaručiť. Hodnotenie je veľmi subjektívne a kolísavé, a ako tak pozerám, nie len moje...

• 19.12.2010  01:03

10/10 - Pre mňa, ako absolútneho milovníka Scorseseho, Sopranovcov a všeobecne mafiánskych filmov a seriálov hlavne z medzivojnového obdobia, je Boardwalk Empire najkrajší predčasný vianočný darček, aký som si mohol počas týchto mrazivých večerov a nocí priať. K prvej sérií na rozdiel od kolegov zde nemám najmenšie výhrady, akcia mi až tak nechýbala, hudba perfektná, postavy a herci perfektní, Buscemi jasne kraľuje /vždy som mal rád ten jeho divný ksicht, už od Big Lebowskeho/. Je vidieť, že páni v produkcií HBO sa už v tomto remesle vyznajú, naozaj nemám ani najmenší dôvod hladať čo i len chybičku. Po prvej sérií zatiaľ jednoznačne seriál roka.

• 21.12.2010  03:11
    Incantesimo - Okouzlení III (série) (2000)

Netuším ktoré časti z ktorej série som to videl, preto dávam všetkým odpad, za pochopenie ďakujem :D

1 3 4 5 6 7 8 9 12 17 22