Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

O tenis sa až tak nezaujímam, ale predpokladám, že išlo o dosť zidealizovaný príbeh dvoch sestier, ktoré samozrejme pozná každý, kto aspoň raz zapol televízor niekedy okolo roku 2003. Aj keď ako už názov napovedá, je to primárne o ich otcovi, postavičke, ktorá je často dosť "na facku" :) Skoro 2 a pol hodiny je ale fakt moc, tie tenisové časti som pretáčal.

K zemi hleď! (2021)

Brilantné. Geniálne napísaná, zrežírovaná, ozvučená, zahraná a zostrihaná satira reflektujúca stav, v akom sme sa ako ľudstvo ocitli. Film roka. Jednoznačne.

Liga mužské moudrosti (2021) (seriál)

Príliš prvoplánové a naozaj veľmi nasilu nekorektné, ale zabaví...druhé sKORO NA mizine sa samozrejme nekoná, to môžem s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa sKORO istote prehlásiť už teraz, po prvej časti.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Môj cringemeter začal  podľa očakávania hlasno pípať po prvej minúte. Ako tradične pri podobných "záležitostiach" dávam odpad po polovici prvej časti a je mi to u piči.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Celkom solídna dráma z amerického zapadákova, kde každý pozná každého. A na pozadí beží trochu nadpriemernejšia detektívka. 88% a 48. najlepší seriál všetkých čias je možno dosť prestrelené, Mare neprináša nič nové, čo by sme ešte nevideli, je to o takú jednu časť zbytočne natiahnuté, ale chápem to hodnotenie...je to hlavne kvôli absolútne famoznej Kate Winslet. Ide pravdepodobne, a to nebudem preháňať, o jej úplne najlepšiu rolu v jej kariére. Aj zvyšok osadenstva hrá tie svoje kyslé ksichty dosť presvedčivo. Nechýba tomu v podstate nič, nenudí to, neľutujem, že som si to pozrel. Ale Pustina alebo True Detective to nie je no...

Mare z Easttownu - První dáma Hawks (2021) (epizoda)

Nj, nonstop kyslé ksichty, hnusné počasie, americký zapadákov, kde každý pozná každého. Skvelé profilovanie hlavných postáv, ani sekundu som sa nenudil, toto ma bude baviť...

Mare z Easttownu - V nejtěžší chvíli (2021) (epizoda)

Nemám rád takéto sebaľutovacie epizody, ktoré musia logicky prísť vo väčšine podobných seriálov. Pravdupovediac ma celý čas ani až tak nebavia lesbické peripetie dcéry a celé je to už trošku, trošičku umelo natiahnuté, Kate je ale stále absolútne famozna, nebojím sa povedať, že jej úplne najlepšia rola.

Narcos: Mexiko - Como La Flor (2021) (epizoda)

Druhá časť podľa očakávania taká vyplň pred pravdepodobne niečím väčším a jemné pripomenutie. Má to ale stále skvelú atmosféru a veľmi kvalitných hercov, ktorým veríte každé jedno slovo a gesto.

Narcos: Mexiko - GDL (2021) (epizoda)

Opäť fenomenálne spracovaná časť, žiadna linka nenudí ani sekundu, prestrelka rovnako, možno aj viac kvalitne spravená ako v seriáli El Chapo, https://www.csfd.sk/film/510433-el-chapo/recenzie/ ktorý u nás nie je až tak známy, ale ak sa zaujímate o túto zaujímavú postavičku, musím vám ho doporučiť.