Dunkerk (2017)

aach...no čo s týmto? Nolan je nepochybne génius, vizionár a jeden z najlepších režisérov všetkých čias, ale toto išlo akosi mimo mňa. Nechal som si to deň preležať v hlave, ale ono sa nedostavilo to, čo sa dostavuje pri ostatných Nolanových filmov, skrátka experiment, ktorý ma tentokrát minul. Nie, nie...keď si spomeniem na filmy ako Memento, Prestige alebo Dark Knight, viac ako 3 dať nemôžem...tak snáď nabudúce...

Durch die Wand (2017)

Samozrejme veľmi inšpiratívne a určite si neraz v duchu poviete "tým dvom musí načisto jebať". Je to slušne zostrihané, ale nie je to až tak záživné ako by ste čakali, hlavne vzhľadom na hodnotenia. Čakal som nejakú absolútnu pecku, dostal som celkom priemerný dokument o odhodlaní a priatelstve.

Duše (2020)

"Ale toto je voda, ja chcem oceán!" Nádherný príbeh o nezmyselnom honení sa za zmyslom života a o kráse života.  Animáky pozerám tak jeden za dva roky a som rád, že som si aj tentokrát vybral dobre.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

edit: Táto partia, v ktorej nenájdete ani jedného normálneho človeka, zreje ako víno. V polovici ôsmej série môžem s istotou povedať, že ide o najlepší americký komediálny seriál posledných rokov, škoda, že sa natáčanie kvôli Charliemu Harperovi Sheenovi zrejme nadobro zruší. A aj keď sa to stane, ostane skoro 180 perfektných a vtipných 20 minútoviek, ktoré držia pokope ak postavy, tak perfektne vybratí herci...9,5/10

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

8.3.2010- posledný film z top 10 na csfd, ktorý som videl. Všetkým som dal plné hodnotenie, a neváhal som ani pri jednom. Sú tu tie najväčšie filmové klasiky, najslabší však z tejto desiny je podľa mňa aktuálny víťaz / Shawshank/.

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

!!!! Možné náznaky spoilerov !!!! Nečakajte žiadnu bombu, nejaké epické zvraty alebo oživenia mrtvych postáv. Našťastie. Dôstojné, ale asi aj trochu zbytočne, zakončenie najlepšieho seriálu všetkých čias. Ale mne to vôbec nevadilo. Ak si chcete pripomenúť ten správny BB feeling, odporučam seriál Better Caul Sall, ktorý ale určite všetci spravni fanúšikovia poznajú.

Elvis (2022)

Naozaj skvelá, svieža, rozkošne farebná a epilepticky zostrihaná rozprávočka prezentovaná ako jeden dlhý, takmer trojhodinový videoklip doložený občas nejakými dialogmi, aby sme si trochu vydýchli. A jeden démonický, vypasený Tom Hanks, u ktorého už Elvis kedysi dávno pradávno aj chvíľu pobýval, v Alabame ofc...Mať to tak o 20 minút kratšie, tak je to na plný počet bez zaváhania.

Equilibrium (2002)

Niekomu stačí Christian Bale a už je to plný počet hviezdičiek. Mne to teda rozhodne nestačí a film ma nudil.

Euforie (2019) (seriál)

Moderné Skins, naozaj...a soundtrack je dokonalosť sama o sebe. HBO si ma postupne po totálne skurvených Tronoch začína opať získavať.

Euforie - Bez hnutí jako kolibřík (2022) (epizoda)

Pravdepodobne zatiaľ úplne najlepšia epizoda, emočná nálož od začiatku do konca a absolútne brutálne, autentické herecké výkony, klobúk dole pred Zendayou, idem si dať to dievča kučeravé do svojej topky herečiek.