ELDoctorow

Slovensko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.3.2018  20:40

Odkedy som včera opustil kinosálu snažím sa rozpomenúť, či som už videl nudnejšiu Marvelovku. A zdá sa, že zbytočne. Ešte aj ten Branaghov liek na insomniu bol zábavnejší. Nezaujímavý hrdina i záporák, nudný príbeh, absolútne nefungujúci humor, tisíckrát videné klišé (keď vodca Goríl odmietne pomôcť v boji hrdinovi, naozaj by ma ani vo sne nenapadlo, že sa nakoniec objaví a pomôže práve vtedy, keď bude mať zloduch víťazstvo na dosah. Aký to originálny nápad!), neprehľadné akčné scény, ktoré majú k tomu ešte aj otrasnú choreografiu (kopija, ktorá očividne presviští zloduchovi aspoň meter pred ksichtom ho samozrejme napriek tomu odhodí cez pol miestnosti). A ani tí herci nepredvádzajú nič, čo by film vytiahlo z mizérie. Pochváliť sa tu dajú len fajn hudba, pekný vizuál a krásny font, ktorý film využíva pri nápisoch. Nuž, a ak pri filme za 200 miliónov je to najpozitívnejšie čo o ňom môžte povedať, že používa super font, nebude s ním všetko tak úplne v poriadku.

• 17.11.2017  21:29

Star Trekovský scenár, ktorý bol však producentmi zamietnutý, pretože by podliezol nimi požadovanú latku kvality. Našťastie v Orville je otázka kvality od začiatku bezpredmetná a tak táto časť v svojej lacnej priemernosti zo seriálu nijak nevyčnieva - nerobí mu hanbu, avšak ani nedáva kritikom dôvod prestať sa do tohto zrušeniahodného seriálu navážať.

• 17.11.2017  01:58

Nikdy som nepatril k fanúšikom detektívok Agathy Christie. Radšej som mal Holmesa, Wolfea o niečo neskôr som prešiel na drsnú školu. Nie je teda nijak extra nečakané, že ma nebavila ani táto výborne hodnotená adaptácia. Prekvapujúco ma však bavil samotný detektívny prípad a i jeho rozuzlenie, čo však film u mňa zabilo sú otrasné herecké výkony - bolestivé prehrávanie (Wendy Hiller ako princezná Dragomiroff) a najmä desné uchopenie postavy Poirota Albertom Finneym, ktorý ho pojal ako úchylného, ulízaného pedofila, ktorému by som nezveril ani vyšetrovanie krádeže mydla na hajzlíkoch na benzínke.

• 17.11.2017  01:15
    Bushwick (2017)

Fajn nápad i spracovanie, bohužiaľ je tu však jedno bohužiaľ - scenár. Filmu už po 15 minútach dôjde dych a nechytí ho späť až do konca filmu. Nepomáha ani absencia nejakej dychberúcej akčnej scény, či občasné úlety (komando ortodoxných židov, mamičkovský podpapučníkový gang), ktoré len ešte viac rozmelňujú, už beztak prevažne absentujúce, napätie. S nástupom záverečných titulkov tak prevažuje pocit premrhaného potenciálu.

• 1.11.2017  21:57

Mal som nehoráznu chuť na nejaký bezkonfliktný, príjemný film so sympatickým osadenstvom, kde sa nikomu nič zlé nestane a všetko sa to nakoniec pre všetkých dobre skončí. Môj výber padol, vidiac logo Walta Disneyho, na tento film a fú, bol môj odhad správny! Dostal som presne to, po čom moja krutou realitou stiesnená duša tak pišťala. Rozprávka o tom ako underdog (v tomto prípade dokonca až dvaja) k šťastiu prišiel a povrchný sebec lásku našiel ma pohladila na srdiečku natoľko, že i všetky tie klišé tohto typu filmov, ktoré sú tu zastúpené temer bez výnimky všetky, som akceptoval. Stále je to priemernosť, ale odpočinkovo príjemná.

• 1.11.2017  21:40

Scenár sťa vypadnutý zo série Black Mirror, ibaže poameričtený (rozumej zjednodušený), čo by zas až tak nevadilo, keby sa to podarilo správne podať. Lenže ono nie. Najväčšou slabinou (ak neberiem v úvahu nejaké tie logické lapsy, s tým si však pri tomto seriály nelámem hlavu už asi od druhej časti) tejto epizódy je, že sa točí okolo postavy Johna LaMarra, čo je najnezaujímavejšia postava z už tak nezaujímavej posádky, a ešte k tomu hraná najhorším hercom v ansámbli lode. V rámci pokračujúcej mizérie Orvilleu sa jedná síce o jednu z tých lepších častí, no nenechajte sa pomýliť, ide len o veľmi mierne vystrčenie hlavy z bahna pretrvávajúcej priemernosti.

• 8.10.2017  22:06
    The Orville - Pria (S01E05) (epizoda) (2017)

Seth MacFarlane si do Orvilleu môže dovliecť koľko Hollywoodskych kamošov a známych len chce a dokáže, z priemeru to však jeho nudný a nezaujímavý seriál aj tak nevytiahne. Táto posádka si svoje vymazanie z našej časovej línie rozhodne zaslúži.

• 8.10.2017  22:01

Mizéria pokračuje. Humoru stále poskromne a čo je horšie nefunguje tu ani dráma. Herecké výkony sú v pár prípadoch (doslovne - MacFaralne a Palicki) ok, vo zvyšných je na ne až bolestivé pozerať. Pri "they can bite me, we´re going anyway" som sa cítil trápne za všetkých zúčastnených. MacFarlane si bude môcť gratulovať ak mu seriál nestiahnu z vysielania ešte pred dokončením prvej série. A ak sa tak stane žiadna škoda to nebude.

• 13.9.2017  19:53

Prvá časť je slušným sklamaním. Humor aby človek trikodérom hľadal, a aj tá trocha, čo sa tu nájde má nejaký podivný timing. Nepomáha ani, že všetky do jedného boli už v trailery. Postavy zatiaľ v tom lepšom prípade nevýrazné a poväčšinou toporné, v tom horšom nezaujímavé až otravné. Dráma nefunguje o nič lepšie než humor a celkovo sa to vlieklo ako Enterprise so zaradenou ručnou brzdou. Dám šancu ešte pár častiam, no ak nepríde rýchlo k výraznému zlepšeniu nedostanem sa ani k záveru prvej série. Veľmi slabé 3*, len o Picardov chlp tesne štrajchnúce 2*.

• 21.7.2017  23:18

...a je dobojované. Popravde - dúfam, že už navždy. Ak si Cumberbatch a Freeman nenájdu v pracovnom kalendári viac čas na nakrútenie ďalšej série nebude ma to ani v najmenšom mrzieť. Nekončíme síce na vrchole, ale našťastie ani na dne. Iba sa tak akosi potácame v priemere, čo je na veľký záver, ku ktorému to smerovalo už minimálne od minulej série tak nejak málo. Pocit sklamania je tak neodignorovateľný. Finále tohto finále neposkytuje žiadny pocit satisfakcie, skôr len povinné odškrtnutie si "áno, videl som to". A prežil. I keď úplne bezbolestné to nebolo. Posledný prípad nech je však naozaj posledným, pravdepodobne totiž môže byť už len horšie. A to snáď nikto nechce.

• 21.7.2017  22:58

Po jednoznačne vôbec najhoršej (regulérnej) časti seriálu prichádza jedna z najlepších a moja viera v budúcnosť Sherlocka sa opäť o niečo rozjasnila. Bavil som sa. Bolo to napínavé a konečne opäť i vtipné. O výkone Tobyho Jonesa sa dá samozrejme polemizovať, a ani ja sám nie som rozhodnutý či bol super, alebo len bolestne prehrával, no nevadilo mi to natoľko, aby som s tvorcami na tú hru nepristal. Moja najväčšia výtka tak smeruje k opätovnému použitiu (zneužitiu) psychedelických pasáží. Urobiť to raz je zaujímavá zmena, opakovať to znova a znova je už len otravné. A zbytočné. Napriek tomu s druhou epizódou u mňa panuje veľká spokojnosť. Už len nepokaziť finále...

• 21.7.2017  22:44

Ak nepočítam vianočný špeciál jedná sa s prehľadom o najhoršiu časť seriálu. Je to nudné, zdĺhavé, nezaujímavé, otravné a bez akejkoľvek invencie. Bol som rád, keď konečne nabehli záverečné titulky. Ak má The Abominable Bride a The Six Thatchers predstavovať nové smerovanie seriálu, Sherlock pre mňa prestáva byť zaujímavý.

• 1.7.2017  23:09

V tomto ledva priemernom filme sa snáď dejú len dve veci – niekto tu neustále niekam uteká a napĺňajú sa v ňom všetky scenáristické klišé, ktoré tento filmový žáner ponúka. Neprídete snáď o nič z registra: používajú sa tu kreditky vďaka ktorým sú postavy vystopované, používajú sa tu mobily s rovnakým efektom, strkajú sa tu nenápadne do vreciek telefóny (pričom postava, ktorá si už z 10 kilometrov za 3 sekundy všimne, že ju niekto sleduje to necíti), deti sa tu náhodne učia hmaty, ktoré im vo finále zachránia život, antagonista hlavného hrdinu je trénovaný zabiják s vojenskou minulosťou, Robert Knepper je zloduch, Holt McCallany je na strane zloducha, problematický vzťah možný otec – potenciálna dcéra , ktorý sa však samozrejme mení pribúdajúcou minutážou k stále slniečkovejšiemu, v lietadle na záchode príde k bitke, „vtipná“ scéna o obsadení záchoda, kde je zbitý zloduch, telefonické rozhovory záporák – hrdina, svedka, ktorý by všetko vyjasnil a zbavil nevinných hrdinov obvinenia zastrelia keď už je temer v rukách polície, záporák držiaci rukojemníčku, kvôli čomu hrdina zloží zbraň, nepravdepodobný útek z väzenia, a tak ďalej a tak podobne. Ono už jednotka nebola žiadny zázrak, no pokračovaniu sa podarilo latku kvality ešte podliezť. Obe časti sú tak ledva priemernými filmami, dvojka však je už až urážlivo blbá.

• 21.8.2016  00:30

Som si istý, že aj na pohrebe čerstvých mladomanželov s tehotnou nevestou, ktorý tragicky zahynuli na ceste z obradu, zažijete viac zábavy a humorných situácií než pri sledovaní tohto filmu s prepálenou dvojhodinovou stopážou, čo by bolo priveľa aj pri dobrej komédii, nieto ešte pri podpriemernej nekomédii ako toto. Až na Sandlera mi bolo úprimne ľúto všetkých zúčastnených (Prečo Steve? Prečo Harvey?? Prečo John???), dokonca aj toho večne nevtipného a permanentne trápneho vaginusa Schneidera! A to už vypovedá o veľmi veľkej mizérii...

• 11.6.2016  18:51
    Vesmírná loď Ascension (TV seriál) (2014)

Do zhruba poslednej hodiny som tomu ešte chcel dať zmierlivé priemerné 3*, avšak to čo sa na obrazovke vo finále rozpúta si nezasluhuje ani len to. V prvom rade však chcem upozorniť každého, kto by sa púšťal do sledovania seriálu s tým, že je to uzavretá troj- (resp. šesť-, v závislosti od toho na ktorú verziu sa pozeráte) dielna séria, ktorá tak bola od začiatku aj koncipovaná, že je to len pasca, do ktorej som sa chytil aj ja. V závere si totiž tvorcovia nenechávajú otvorené len zadné dvierka na pokračovanie, ale priam vyvalené predné brány hangáru na boening. Koniec nie je ani trochu uspokojivý, tobôž uzavretý. No bez ohľadu na to – čo tu vlastne máme? Fajn počiatočný nástrel, nejaký ten viac či menej prekvapivý twist a k tomu kopu klišé, nezmyslov a očividnej neschopnosti tvorcov. Tá sa prejavuje najmä pri častiach odohrávajúcich sa v lodi. Tvorcovia aj seriálové postavy síce vyzdvihujú, že v nej existuje spoločnosť paralelná k našej no s odlišným postupom vývoja, odvýjajúceho sa od toho aká bola spoločnosť v 50. rokoch, keď loď vzlietla, avšak jediné čoho sú tvorcovia schopní v tomto smere urobiť, je nechať ich hrať hudbu z LP platní a sledovať filmy na starých čiernobielych obrazovkách. Koľká to len invencia! Na čokoľvek viac už scenáristi nemajú schopnosti ani intelekt, takže otázky rovnoprávnosti žien, či černochov v polovici 20. storočia, vzdialené od dnešných, sa tu neriešia ani náznakom a celá lodná spoločnosť sa vlastne ničím nelíši od tej súčasnej pozemskej. Čo sa spomínaných klišé, nezmyslov a neschopnosti tvorcov týka ako príklad nech poslúži časť, kde z inštitúcie - ktorá je tak supermegaechtbrutáltotálne tajná, že keď v nej niekto na svojom poste končí neodíde len s klauzulou o mlčanlivosti v zmluve, ale je rovno zlikvidovaný – dokážu bez väčších problémov ujsť jeden dezorientovaný mamrd spolu s kravou potvrdzujúcou väčšinu existujúcich klišé o blondínach. A aby bolo dielo skazy dokonané máme tu aj typicky otravné vševediace decko, ktoré má človek chuť vyhodiť z pretlakovej komory do vesmíru pri temer každej scéne kde sa objaví. Proste len ďalší syfy výplach nehodný vášho času a filmového materiálu na ktorý ho natočili.

• 11.6.2016  18:39

Pokus o E.T.-ho pre 21. storočie zlyháva v podstate temer na všetkých frontoch. Nedostaneme zábavné detské dobrodružstvo, ale len nudnú cestu z jedného miesta na druhé po ďalšiu súčiastku a to celé natočená obzvlášť otravným found foutage štýlom. Pochváliť tak môžem len veľmi milý dizajn mimozemšťana. Všade inde to však so starou klasikou prehráva o celé svetelné roky. To radšej znova nechajte E.T.-ho volať domov.

• 24.8.2015  00:32

Hovoríte si: "Hm, chcel by som si pozrieť nejaký zabudnuteľný, priemerný film, v ktorom sa vystriedajú všetky klišé športových snímkov aké len v kinematografii existujú!"? V tom prípade mám pre vás skvelú správu - Trouble With The Curve je presne ten film, ktorý hľadáte.

• 22.8.2015  15:15

Režisér Schnepp je viac fanúšik než filmár, o dobrom filmárovi ani nehovoriac, a to je na výslednom filme žiaľ aj vidieť. Kvalitám takej Jodorowského Duny, čo je tiež dokument o nikdy neralizovanom filme, The Death of Superman Lives preto nesiaha ani po úvodné titulky. Dostávame tak priemerný dokument s niekoľkými zvláštnymi kreatívnymi rozhodnutiami. Film venuje napríklad niekoľko minút zbytočnej scéne producenta Supermana ako telefonuje, zatiaľ čo Schnepp si upíja z minerálky. Scéna nemá pre film absolútne žiadny význam (snáď s výnimkou totho, že chce producenta až neférovo prezentovať ako toho blbca s divnými nápadmi, ktorý film potopil) a naproti tomu sú tam rozhovory s osobami, ktoré povedia jednu vec a už ich nikdy neuvidíme pričom je očividné, že museli mať na sklade ďalšiu kopu zaujímavých informácií. Napriek mojim výhradám však samotný námet ostáva zaujímavý, pretože téma je to fascinujúca už z podstaty veci a pokaziť to úplne by bolo veľmi ťažké. Len je škoda, že za filmom nestál niekto s jasnou autorskou víziou, zámerom a filmárskymi schopnosťami.

• 22.8.2015  14:27
    Velký draft (2014)

Najnudnejší film týkajúci sa športu aký som kedy videl. Absolútne nevhodné pre ľudí, čo sa nevyznajú v americkom futbale a spôsobe získavania hráčov, keďže film nič nevysvetľuje a len si ide svoje. Absolútny bordel, kde mi až do konca unikalo čo, prečo, na čo a ako postavy robia. Z akého dôvodu niekto ponúkne ďlašiemu človeku hráča, ktorého na konci zas chce pre seba? Netuším a film to ani nevysvetlí. Málokedy tak bojujem sám so sebou, aby som film vôbec dopozeral, no nakoniec som to dal, lebo istá minoritná časť mňa bola predsa len zvedavá ako sa to celé skončí. Ale to uľahčenie až som to mal konečne za sebou a mohol Draft Day zmazať tomu sa ani trojnásobné víťazstvo v NFL nevyrovná!

• 22.8.2015  14:05

Ako neuveriteľne zle na tom už musíte byť, keď pre svoj film vykrádate námet z prijebabraných "komédií" toho vaginusa Roba Schneidera? To ľudské, psychické a profesionálne dno ktoré ste museli dosiahnuť, aby ste sa k niečomu takému uchýlili je popravde mimo akúkoľvek moju predstavivosť, a to ju mám vcelku bohatú. Čo však jedným dychom priznám a uznám je, že z toho vykresali fajn komédiu s pár zábavnými momentami. Nič úžasné, nič čo by som si chcel ešte niekedy pozrieť, proste len taký typický obyčajný americký komediálny priemer s nejakým tým nechutným momentom navrch, ako to už v poslednom období býva štandard. Z ohľadom na to odkiaľ to ale vyšlo vďaka aj za to.

• 22.8.2015  13:45
    Cukor (TV film) (1982)

Road movie v postapokalyptickom svete inšpirovaná Pánom Prsteňov? No, skoro. Až na tom, že tým postapokalyptickým svetom je slovensko po druhej svetovej vojne a hlavná hrdinka neputuje preto, aby zničila prsteň, ale aby získala ten titulný cukor. Ten je totiž v jej kraji nedostatkovým tovarom a ona ho chce získať pre svoju tehotnú dcéru. Vydá sa teda s košom tabaku na cestu, ktorú jej nekomplikujú len policajné zložky, ale aj hrozba v podobe pašeráka Bartošku, ktorý jej pred rokmi zveril syna a ten umrel o čom Jiří dodnes nevie. Dosť rozporuplný film. Je to naozaj dobre natočené, žiadna lacná inscenácia, hlavná hrdinka je veľmi dobre zahraná. Najviac mi vadil prehrávajúci Bartoška, ktorý bol ešte aj predabovaný, čo iste výkonu nijak nepridalo. Neprehliadnite.

• 22.8.2015  13:41

Naivná, romantizujúca čierno-biela (a tým nemyslím farebnosť filmu) sračička. Fašisti sú skrz-naskrz zlí. Všetci od Slovenska na východ skrz-naskrz dobrí. Bratia so Sovietskeho zväzu (poprosím dôraz na ä) nemyslia dňom i nocou na nič iné než ako nám pomôcť. Proste jednorozmerná, vyslovene ako na objednávku veľkého brata natočená rozprávka s romantickou linkou (celkom očividne inšpirovaná úspechom Twilightu) Pántik – odvážna gruzínska doktorka, ktorú ani fašistický nálet fašistického lietadla s fašistickým pilotom fašisticky strieľajúceho z fašistického guľometu fašistické strely nezastaví pred pomáhaním raneným. Pije sa tu vodka, spievajú tklivé národné pesničky, hádžu mince do mora, dovtedy drsne pôsobiace ženy sa počas náletov túlia k mužom... Viac gýču sa už fakt asi ani nedá. Toto proste pokojne vynechajte.

• 22.8.2015  13:38
    Demeterovci (TV film) (1976)

Famózny Laco Chudík v hlavnej úlohe starého Demetera, chrániaceho si svoj grunt, ktorý gives a fuck about vojna okolo. Až kým mu tá sama nevrazí priamo do domu v podobe strateného a všetkými vo vojne za padnutého považovaného syna. Komorný príbeh, až na pár výstrelov žiadne veľké bojové scény. Je to však napínavé, má to dobrý scenár a herci to tiahnu nevídane. Okrem už spomínaného Chudíka, ktorého by za tento výkon v Amerike obsypali Oscarmi až po pás, aj štandardne dobrý Kukura a výborne nejednoznačnú postavu hrajúci Horváth ml. Jedno z najpríjemnejších prekvapení z SNPčkových filmov čo vytiahla RTVS. Výborné!

• 22.8.2015  13:37
    Explózia (TV film) (1982)

Počas prvých minút som sa, s hrôzou v srdci i očiach, začal obrňovať pred tým peklom, čo ma asi čaká, keďže to vyzeralo na politicky červeno podfarbenú agitku. No našťastie sa už po chvíli presunieme v rozprávaní do minulosti a rozbehne sa fajn príbeh o začiatkoch SNP z pohľadu detských očí. Film je určený skôr mladším divákom, takže sa nevyhne istému zjednodušovaniu a snahe tému pre detského diváka odľahčiť (komediálne scénky s gardistom). Je to však dobre, civilne natočené. Kamera sa v podstate nepohne od hlavného detského hrdinu, ten však našťastie jednak nie je otravný, ako to v podobných prípadoch býva a čo je tiež dôležité - hrá dobre, takže nemáte chuť vraziť si hlavu do obrazovky. Odporúčam.

• 9.7.2015  12:59
    Prerušujem pojednávanie (TV film) (1975)

Ďalšia z československých inscenácií, ktoré, ako pevne dúfam, premietajú študentom scenáristiky na VŠMU, aby videli ako v žiadnom prípade nepísať scenáre a obzvlášť dialógy. Ani jedna jediná postava v celom filme nerozpráva ako skutočná živá bytosť ale len teatrálne deklamujú pseudofilozofické pseudomúdre chujoviny, z ktorých nejedna ma v tom lepšom prípade nechcene rozosmiala, v tom horšom spôsobili zarolovonie mojich očí kamsi dovnútra lebky. Bonbónikom je už potom aj samotná zápletka, keď dvoch dospelých ľudí s dospelými deťmi, ktorí sa chcú rozviesť miesto jednoduchého rozvodu hodinu traumatizujú rozoberaním ich sexuálneho života, chorôb, závislostí a vzťahov. Traja sudcovia, ktorí tých ľudí vidia prvýkrát v živote a hovno o nich vedia dokonca neváhajú dvoch dospelých poučovať o tom ako by mali žiť a čo by mali robiť. Ak takto za socíku fakt prebiehali rozvody tak to spánombohom. Viem si predstaviť, že malými úpravami by sa z tohto filmu dala spraviť vcelku zaujímavá, absurdná komédia, v terajšej podobe je to však len na zaplakanie. Na záver vyberám zopár periel ducha, ktoré vo filme zaznejú: „Odvodzovacím spôsobom myslenia zostavíme si črty každého z manželov, ktoré rušivo pôsobili na rozvinutie priateľstva muža a ženy. A kde láska, a LEN láska, nestačila kráčať za šťastím.“ „...túžba za šťastím sa tým len stupňuje, núti hľadať tento večný plameň života...“ „Žena predsa veľmi intenzívne prežíva prvý pohľad, dotyk, bozk. Proste všetko čo sa dotýka citovej sféry.“ „Človek predsa nie je budík na ktorom možno nastaviť čas.“ „...ale napriek tomu obraz spomienky by nemal stratiť svoj dôstojný rámec.“ „Nikdy vám neprišla na um súvislosť medzi samovraždou a realitou?“ „Láska muža a ženy je to najkrajšie čo môže vyplynúť so zaujatosti pohlaví.“ „No nemožno sa beztrestne schovávať za masku modernosti.“ „... a aj nádej musel zamieňať za drobné.“ „...a že niekto pije, až neznesiteľne, je aj chybou manželky.“ A takto by sa dalo pokračovať ešte veľmi dlho.

• 4.7.2015  15:37

Tak a trilógiu priemerných Neeson/Collet-Serroviek máme konečne kompletnú. Prvým dvom filmom som sa s ľahkosťou mladej primabaleríny vyhol, odolal som volaniu kina a pozrel si ich až doma, a ani v jednom prípade toto rozhodnutie po nabehnutí záverečných titulkov neľutoval. Pri bežcovi ma však dobre vyzerajúce trailery, herecké obsadenie a prvé nadšené reakcie dostali aj do kina. A po skončení som si veru povedal, že odo mňa bolo hlúpe nezostať verný rozhodnutiu z predchádzajúcich filmov. Dostal som totiž ďalší priemerný film, ktorý tých pár pekných záberov a letov kamery z biedy nevytrhne. Akčné scény žiadny zázrak, prípadne vyslovene sklamanie ako v prípade časti kde Neeson nakráča do baru, aby sa tu vyrovnal so svojimi starými kumpánmi a divák očakáva poriadnu akčnú nálož, no je to odbavené pár výstrelmi a nasleduje scéna s naháňaním sa medzi vlakovými súpravami, čo je teda fakt veľmi originálne a v kinematografii to ešte nebolo použité asi tak štyristopäťdesiattísícosemstdodvadsaťtri krát. Ale fajn, v konečnom dôsledku je prvá tretina až polovica ešte fajn, no v momente keď tam nabehne ten ultrazabiják, ktorý pôsobí celý čas akoby sa sem dostal omylom zo zahodeného scenára niektorej Bournovky, začne to byť v hajzli, kam sa zároveň porúča aj logika. Na kino to teda nie je, ale jeden večer doma pri telke fajn.

• 31.5.2015  00:50
    Interview (2014)

Veľa kriku pre nič. Jeden z tých filmov, ktoré by lepšie fungovali, keby to bol len fakeový trailer na v skutočnosti neexistujúci film, ktorý premietnu len ako súčasť nejakej inej, ideálne o dosť lepšej, komédie než je samotné Interview. Ak ste videli trailer videli ste aj všetky dobré vtipy, nič ďalšie čo by vás mohlo pobaviť tam už žiaľ nie je. Že si vôbec tí chlapci šikmookí dali kvôli takejto nezaujímavej blbosti tú námahu s hackovaním keď si zatiaľ mohli venčiť svojich Kim Čur-ákov na nejakom dobrom online porne je, hneď po scenári, druhou najväčšou tragédiou tohto filmu...

• 23.5.2015  00:23

Otras. Aj ako 45 minútová epizóda seriálu by to bola hlboko podpriemerná a zabudnutiahodná časť, nie to ešte keď je natiahnutá na hodinu a pol dlhú celovečernú stopáž. Vzbura je k uzúfaniu nudná a nezaujímavá, a to píšem ako fanúšik TNG a celej posádky Enterprise (s výnimkou toho cocksuckera Wesleyho samozrejme). O miere môjho opovrhnutia touto snímkou svedčí aj to, že ako jedinú z TNG série som si ju odmietol kúpiť v špeciálnej dvojdiskovej edícii, aj keď bola v ponuke za smiešnu výpredajovú cenu. Americký producenti sa z tohto šoku iste dodnes nevedia spamätať. Človek, ktorý rozhodol o tom, že práve tento - zo všetkých možných scenárov - je tak dobrý, aby sa z neho oplatilo urobiť ďalší trekovský kinofilm, by si zaslúžil vraziť do zadku maketu lode Enterprise NCC-1701-D vyrobenú v mierke 1:1. Bez lubrikantov.

• 23.5.2015  00:09

Menej vtipnú a zábavnú komédiu aby jeden pohladal. Čo je o to smutnejšie, že postava rockera Aldusa Snowa, tak ako ju definovala, na rozdiel od tejto trápnosti aj ozaj zábavná, komédia Forgetting Sarah Marshall mala potenciál na to v pohode utiahnuť vlastný spin-off a divákov pri tom kvalitne pobaviť a rozosmiať, nie nudiť ich zdanlivo nekonečných 114 minút.

• 20.1.2015  17:56
    Sedmý syn (2014)

Potrebovalo by to tri veci, aby sa to vyhrabalo z bahna zabudnuteľnej priemernosti v ktorej sa to teraz rochní: 1. Viac akcie. Momentálne jej je málo, nie je nijak výrazná a záverečná bitva je priam až výsmechom. Celý čas som si myslel, že to je ešte len, veľmi pozvoľna gradovaná, príprava na záverečnú rúbanicu, ale nie, to už bola ona! 2. Viac humoru. Je to celé samozrejme blbosť a nijak neobjavná, takže to najlepšie, čo sa v takom prípade dá urobiť je vsadiť na humor. Nejaké chabé pokusy tu síce sú, ale je to primálo a prislabo na to aby to filmu pomohlo. 3. Viac krvi a násilia. R-ko by tomu vyslovene svedčalo, ale nie, tvorcovia radšej opäť raz vsadili na rating pre čerstvo vyčľupnuté batoľatá a 87 ročné panny vracajúce sa z nedeľnej omše. Takže záverom mi zostáva len smutne konštatovať, že keďže ani jednu z týchto vecí film nemá, zostáva nezábavným priemerom. Takým nechceným, nikoho zaujímajúcim, potratovým bračekom vydarenejšieho a úctu svojich rodičov si zasluhujúcejšieho Janka a Marienky. A to nezmení ani tucet Jeff Bridgesov.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11