Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Zďaleka najlepšia epizóda tretej série a druhá najlepšia (hneď po skvelej Zima Blue) celkovo. Audiovizuálna žranica. Škoda, že takúto kvalitu a jasný autorský rukopis neobsahuje antológia aj častejšie.

Black Panther (2018)

Odkedy som včera opustil kinosálu snažím sa rozpomenúť, či som už videl nudnejšiu Marvelovku. A zdá sa, že zbytočne. Ešte aj ten Branaghov liek na insomniu bol zábavnejší. Nezaujímavý hrdina i záporák, nudný príbeh, absolútne nefungujúci humor, tisíckrát videné klišé (keď vodca Goríl odmietne pomôcť v boji hrdinovi, naozaj by ma ani vo sne nenapadlo, že sa nakoniec objaví a pomôže práve vtedy, keď bude mať zloduch víťazstvo na dosah. Aký to originálny nápad!), neprehľadné akčné scény, ktoré majú k tomu ešte aj otrasnú choreografiu (kopija, ktorá očividne presviští zloduchovi aspoň meter pred ksichtom ho samozrejme napriek tomu odhodí cez pol miestnosti). A ani tí herci nepredvádzajú nič, čo by film vytiahlo z mizérie. Pochváliť sa tu dajú len fajn hudba, pekný vizuál a krásny font, ktorý film využíva pri nápisoch. Nuž, a ak pri filme za 200 miliónov je to najpozitívnejšie čo o ňom môžte povedať, že používa super font, nebude s ním všetko tak úplne v poriadku.

The Orville - Kupidova dýka (2017) (epizoda)

Star Trekovský scenár, ktorý bol však producentmi zamietnutý, pretože by podliezol nimi požadovanú latku kvality. Našťastie v Orville je otázka kvality od začiatku bezpredmetná a tak táto časť v svojej lacnej priemernosti zo seriálu nijak nevyčnieva - nerobí mu hanbu, avšak ani nedáva kritikom dôvod prestať sa do tohto zrušeniahodného seriálu navážať.

Vražda v Orient expresu (1974)

Nikdy som nepatril k fanúšikom detektívok Agathy Christie. Radšej som mal Holmesa, Wolfea o niečo neskôr som prešiel na drsnú školu. Nie je teda nijak extra nečakané, že ma nebavila ani táto výborne hodnotená adaptácia. Prekvapujúco ma však bavil samotný detektívny prípad a i jeho rozuzlenie, čo však film u mňa zabilo sú otrasné herecké výkony - bolestivé prehrávanie (Wendy Hiller ako princezná Dragomiroff) a najmä desné uchopenie postavy Poirota Albertom Finneym, ktorý ho pojal ako úchylného, ulízaného pedofila, ktorému by som nezveril ani vyšetrovanie krádeže mydla na hajzlíkoch na benzínke.

Bushwick (2017)

Fajn nápad i spracovanie, bohužiaľ je tu však jedno bohužiaľ - scenár. Filmu už po 15 minútach dôjde dych a nechytí ho späť až do konca filmu. Nepomáha ani absencia nejakej dychberúcej akčnej scény, či občasné úlety (komando ortodoxných židov, mamičkovský podpapučníkový gang), ktoré len ešte viac rozmelňujú, už beztak prevažne absentujúce, napätie. S nástupom záverečných titulkov tak prevažuje pocit premrhaného potenciálu.

Milionový nadhazovač (2014)

Mal som nehoráznu chuť na nejaký bezkonfliktný, príjemný film so sympatickým osadenstvom, kde sa nikomu nič zlé nestane a všetko sa to nakoniec pre všetkých dobre skončí. Môj výber padol, vidiac logo Walta Disneyho, na tento film a fú, bol môj odhad správny! Dostal som presne to, po čom moja krutou realitou stiesnená duša tak pišťala. Rozprávka o tom ako underdog (v tomto prípade dokonca až dvaja) k šťastiu prišiel a povrchný sebec lásku našiel ma pohladila na srdiečku natoľko, že i všetky tie klišé tohto typu filmov, ktoré sú tu zastúpené temer bez výnimky všetky, som akceptoval. Stále je to priemernosť, ale odpočinkovo príjemná.

The Orville - Pravidlo většiny (2017) (epizoda)

Scenár sťa vypadnutý zo série Black Mirror, ibaže poameričtený (rozumej zjednodušený), čo by zas až tak nevadilo, keby sa to podarilo správne podať. Lenže ono nie. Najväčšou slabinou (ak neberiem v úvahu nejaké tie logické lapsy, s tým si však pri tomto seriály nelámem hlavu už asi od druhej časti) tejto epizódy je, že sa točí okolo postavy Johna LaMarra, čo je najnezaujímavejšia postava z už tak nezaujímavej posádky, a ešte k tomu hraná najhorším hercom v ansámbli lode. V rámci pokračujúcej mizérie Orvilleu sa jedná síce o jednu z tých lepších častí, no nenechajte sa pomýliť, ide len o veľmi mierne vystrčenie hlavy z bahna pretrvávajúcej priemernosti.

The Orville - Pria (2017) (epizoda)

Seth MacFarlane si do Orvilleu môže dovliecť koľko Hollywoodskych kamošov a známych len chce a dokáže, z priemeru to však jeho nudný a nezaujímavý seriál aj tak nevytiahne. Táto posádka si svoje vymazanie z našej časovej línie rozhodne zaslúži.

The Orville - Výkon rozkazu (2017) (epizoda)

Mizéria pokračuje. Humoru stále poskromne a čo je horšie nefunguje tu ani dráma. Herecké výkony sú v pár prípadoch (doslovne - MacFarlane a Palicki) ok, vo zvyšných je na ne až bolestivé pozerať. Pri "they can bite me, we´re going anyway" som sa cítil trápne za všetkých zúčastnených. MacFarlane si bude môcť gratulovať ak mu seriál nestiahnu z vysielania ešte pred dokončením prvej série. A ak sa tak stane žiadna škoda to nebude.

The Orville - Staré rány (2017) (epizoda)

Prvá časť je slušným sklamaním. Humor aby človek trikodérom hľadal, a aj tá trocha, čo sa tu nájde má nejaký podivný timing. Nepomáha ani, že všetky do jedného boli už v trailery. Postavy zatiaľ v tom lepšom prípade nevýrazné a poväčšinou toporné, v tom horšom nezaujímavé až otravné. Dráma nefunguje o nič lepšie než humor a celkovo sa to vlieklo ako Enterprise so zaradenou ručnou brzdou. Dám šancu ešte pár častiam, no ak nepríde rýchlo k výraznému zlepšeniu nedostanem sa ani k záveru prvej série. Veľmi slabé 3*, len o Picardov chlp tesne štrajchnúce 2*.