Symfonie strachu (2013)

Príjemný retro hitchcockovský thriller s výbornou kamerou, čo ma však pri mene Cortés na poste producenta neprekvapilo. Odsýpa to, má to sympatické obsadenie a dostane sa aj na pár milých vizuálnych pomrknutí na divákov. Už pri úvodnej podtitulkovej skladbe, pripomínajúcej mi Morriconeho Nepodplatiteľných som tušil, že toto nebude zlé a nebol som sklamaný, nakoľko môj predpoklad sa výnimočne potvrdil.

Dve frašky (1979) (TV film)

Kým prvá fraška "Bohatý okrádač" je ešte znesiteľný, neurážajúci priemer za ***, tej druhej "Pytač" už ani účasť Lasicu so Satinským nepomôže a končí ako nezábavná podpriemerná trápnosť za **.

Vraj cholera (1978) (TV film)

Vraj nudne a nezaujímavo natočená blbosť, ktorú škoda vášho vzácneho a nenahraditeľného času na zemi sledovať je. Asi tak "vtipný obrázok zo slovenskej dediny v Juhoslávii" ako je Guernica zábavný obrázok z dediny španielskej. PS: ad gogo - Jediné, čo by tento film potreboval natiahnuť sú jeho tvorcovia. Na škripci.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

...a v druhom kole nečakane a prekvapujúco Thor vracia úder! Toto je naozaj nečakaný vývin zápasu, dámy a páni! Kým v prvom kole to bolo jasné K.O. a Thor bol zrelý na uterák v ringu, pred druhým kolom vymenil trénera a na jeho vlastné šťastie sa zbavil toho fušera Branagha, ktorý by súpera dokázal poraziť nanajvýš unudením do limba. Oveľa šokujúcejšie však bolo, že touto taktikou sa nechal inšpirovať aj Captain America a napriek tomu, že v prvom kole jasne zvíťazil, a to aj vďaka milej retro atmosfére, ktorú v ringu pomohol vytvoriť jeho tréner Johnston, tohto vymenil rovno za dvojicu, v profi ringu zatiaľ neodskúšaných, trénerov. Tatam je vďaka ich vedeniu onen retro náci feeling, ktorý mnohý, medzi inými aj komentátor tohto zápasu, oceňovali. Iste - zverenec si pod novým dohľadom neurobil žiadnu hanbu, bojoval húževnato a údery na súperovo telo mal tvrdé a presné. Tá show, to čaro čohosi nostalgického z minulosti, ktoré sme na jeho zápasoch obdivovali najviac sa však vytratila, čo je veľká škoda! Bola to jedna z mála vecí, ktorými sa tento bezpochyby talentovaný boxer odlišoval od ostatných zápasníkov v Marvel profesionálnej zápasníckej lige. Druhé kolo tak tesne na body vyhráva už všetkými odpísaný Thor. My tu v sále, a som si istý, že aj vy, vážení diváci doma pri obrazovkách, sa už nevieme dočkať tretieho kola tohto napínavého zápasu! Zostaňte s nami. Po krátkej prestávke, presne na zacenganie zvončeka, sme späť.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Kľudne mi nadávajte do infantilného decka, ja si zas o vás budem myslieť, že ste zapšklé staré, vyschlé vagíny bez zmyslu pre humor, ale bavil som sa výborne od prvej až po poslednú časť a nie raz prepukol v hlasitý smiech. Jedna z najvtipnejších vecí, čo som v ostatnom čase videl. Zhlédnutí dalších dílů u mě hrozí přímo akutně.

Odpadlík (2002) (TV film)

Vlastne sa čudujem sám sebe, že som od filmu, prepytujem - westernu, ktorý režírovala žena podľa scenára ženy, adaptovaného na základe knihy od ženy aj vôbec očakával niečo iné než trápnu červenú knižnicu... To už aj Doktorka Quinnová je oproti tomuto westernový opus v najlepšej tradícii snímok Sergia Leoneho.

Tormented (2009)

Mohla to byť fajn zábava, keby sa tvorcovia boli inšpirovali napríklad u série Final Destination a trochu sa pohrali a vyhrali s jednotlivými úmrtiami. Takto ostávajú úplne štandardné a ničím zaujímavé zabitia s výrazne nedostatočnými gore efektmi, ktoré už nevytrhnú z mizérie ani tie useknuté ruky v závere, pri ktorých ma napadlo len to štandardné – príliš neskoro a príliš málo. Humoru je žiaľ tiež, na film v ktorom vraždí nemý Jabba the Hutt, až trestuhodne priskromno a tak ostáva len priemerná vyvražďovačka, ktorú u mňa zachraňovala len hlavná predstaviteľka, ktorá má ten typ sladkej tváre, akú by som chcel ostriekavať minimálne trikrát do týždňa.

Marvel One-Shot: All Hail the King (2014)

Zábavnejšie než celý tretí Iron Man aj s dvojkou dokopy. Kingsley si tú rolu a zábavu neskutočne užíva a tiahne to silou ľadoborca na speede. Radosť ho pri tom sledovať.

47 róninů (2013)

Ale až tak strašné, akú to má povesť, to nie je ani zďaleka. Môžbyť, že to bolo spôsobené mojimi očakávaniami, ktoré neboli nulové ale priam v sibírskych nočných teplotných hodnotách, no na základe recenzií som očakával, že niekde v polovici filmu spácham v kinosále určite seppuku a vyvrhnem svoje vnútornosti na rad podomnou a ono nie. Nie je to samozrejme žiadna pecka, ale nenudil som sa a vcelku mi to ubehlo. Nevyužitý potenciál je značný, mnohé zamrzí, nulový background väčšiny postáv rozladí a ak bude Rinsch už do konca života točiť len reklamy nemyslím, že by tým svetová kinematografia utrpela nejakú výraznú stratu. Najviac ma asi mrzí, že keď už štúdio vedelo akú bombu, čo mu rozmetá účtovníctvo na sračky a zvýši počet samovrážd na finančnom oddelení o 73,56%, to má v rukách si niekto z vedenia nepovedal „Fuck this shit!“ a nenarval do toho brutálne násilie a krv striekajúcu na všetky svetové strany, aby na to nahnal aspoň po krvi bažiacich úchylov. Koncu totiž citeľne chýba nejaká masakrálna akcia plná jatiek, odšvihnutých hnátov, telá na kúsky porciujúcich katán, po členky siahajúcich vnútorností a červenej farby striekajúcej až niekam k mesiacu. Miesto toho sa dočkáme mdlej, akože masovej bitky, kde sa švihá naprázdno, aby sme nič neprístupné nevideli a obrovský obrnený samuraj, ktorý je od prvej scény, kde sa objaví prísľubom epickej záverečnej duelovej rúbanice, je odfajčený jedným výbuchom, akoby niekto na poslednú chvíľu zistil, že na natočenie súboja a poriadnu choreografiu už fakt nie sú prachy a tak všetkých záporákov treba čo najrýchlejšie a za čo najmenších finančných prostriedkov zamárovať, zabaliť to a šups ho konečne domov. Proste samurajský filmu, kde najkrvavejšou scénou je tá, kde si roninovia sami režú palce a značkujú svoj podpis to prehral už tak nejak automaticky. No ako nenáročný výplach na jeden večer môže byť.