Bod obnovy (2023)

Netvrdím, že to není vizuálně dobré. Chytré propojení brutalismu a budoucnosti jde prostě k sobě. Šikovná kamera. Kde to hodně drhne jsou dialogy mezi herci- velmi umělé, nulová přirozenost během konverzací, pouze strojově naučené repliky a tak postavy působí, jako by je odříkávali roboti. Škoda, film by měl hned jinou energii.

Nesmiřitelní (1992)

Pokud bych měl označit nejlepší western, tak mi na mysl okamžitě přijdou pouze dva (Tanec s vlky nepovažuji za western). Tenkrát na západě a Nesmiřitelní. Klenot.

Stvořitel (2023)

Neuvěřitelně zručně natočená sci-fi, kterou je radost sledovat. Dovolím si tvrdit, že po vizuální stránce je to to nejlepší, co se po mnoha mnoha letech objevilo. Cinematic look, jemné zrno a další inspirace z 80' -90's kinematografie, společně s hudbou, jsou výborně využity a Gareth ukazuje, jak by to mělo vypadat. U sledování jsem si říkal, jak by bylo skvělé, kdyby se někdo takový chopil Vetřelce či Predátora. Stvořitel je sice takový utahaný, ale mně to zrovna sedlo a vizuál má na tom lví podíl. Rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. Je tam spousta inspirace jinými filmy, ale neuráželo mě to. Otázka AI je vděčná a aktuální, milostná linka taky sedla, malá sim pěkně. Není to nic zásadního, ale filmově moc příjemný. Washington klasicky nijaký a tahá to dolu. Tohle všechno na kameru za 4tis dolarů. Tleskám.

Cristóbal Balenciaga - Otázka stylu (2024) (epizoda)

Esteticky podmanivé, krásné a herecky výborné. Sledovat tu krásu je prostě zážitek a zároveň překvapení, jakou elegancí a stylem Balenciaga oplýval vzhledem k dnešním úděsným modelům značky.

Hawkeye (2021) (seriál)

Zřejmě nejpovedenější seriálová Marvelovka, kterou jsem kdy viděl. Hawkeye byl pro mě vždy nudná postava, nejméně zajímavá, o to příjemnější překvapení to bylo. Vše je krásně vyvážené. A po velkém zklamání zvaném 'Echo' tohle zapůsobilo přímo blahodárně. Hailee na roli sedí perfektně.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Snyder splácal všechno dohromady, ale světe div se- pro mě je to celkem funkční brakoidní svět, který mě prostě baví. Chce to nadhled a umět si to užít. Jakási fantasktní pohádka, kde najdete od všeho něco- určitě se vykrádáním netají, spíš to obdivně dává najevo. Nehraje si to na nic . Pro tohle sci-fi komiksové béčko mám větší pochopení než pro jeho zombíky. Vykreslení Boutellky není nejhorší, akce, efekty, podivné světy a rasy. Já bych to tak neshazoval, svůj účel to plní. Těším se na dvojku.

Křivák se skalpelem (2023) (seriál)

Mengele moderní doby. Zrůdnost hlavního aktéra je neuvěřitelná, nečinnost mnoha dalších také. Je dobře, že dokumenty tohoto typu vznikají. A je dobře, že stále existují slušní morální lidé, kteří se nedají koupit či zastrašit. Včetně novinářů, kteří skutečně dělají svoji práci.

Ve jménu cti (2023)

Tomuhle dílu nemám co vytknout. Výborně natočený historický kus s přesahem, kde je feminismus přirozenou součástí a není uměle našroubovaný, aby se jakože neřeklo, protože je zrovna v módě, ale je plnohodnotnou složkou příběhu. Kdo by to čekal ve filmu o duelech. Výborné herectví, výborná kamera, nasvícení filmu je skvělé, režie, souboje, emoce, to všechno funguje na jedničku. Velmi profesionální a zároveň velmi civilní a přirozený. Bez zbytečného balastu a hluchých míst. V jednu chvíli mi film připomněl 'Poslední souboj' od Scotta. Ne snad svou pompézností, ale řemeslnou zručností. A přiznávám, že tohle jsem si užil ještě víc. Zem se pro tuhle roli narodil. Perez jako cholerický mstivý narcistický plukovník perfektní.

Tár (2022)

Tár jsem se dlouho vyhýbal aniž bych věděl proč. Tohle není sice pro každého, ale na své si přijdou milovníci dobrého vkusu, umění, kvalitních konverzací a obrazové krásy. Stylem režie a kamerou mi film hodně připomínal Eyes Wide Shut.