Chirurgický řez (2020) (seriál)

Nejvíce mě zaujal poslední díl indického věhlasného kardiochirurga (Dr. Devi Shetty), který povýšil své řemeslo na skutečné životní poslání, když se rozhodl operovat pacienty bez finančních nároků. 20 let bez jediného odmítnutí kvůli penězům. Jestli tohle nezaslouží hluboký respekt a blahořečení, tak už nevím, co by mělo.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Společně se 'Sňatky' nejlepší seriál tuzemské tvorby. Nádhera.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Čistá krása. Nadčasovost, herecké legendy, úžasný um a témata, která mají stále co říct. Sledování tohoto klenotu je pohlazení po duši. A ač by se mnohým mladým mohlo zdát, že seriál nemá v dnešní době co říct, pravý opak je pravdou. Já bych povinně tento seriál zařadil do osnov českých škol. Ona národní hrdost, slušnost, morálka, vlastenectví, etické dilema.. pojmy, které dnes už pouze zlehla plápolají.. připomenout jim je tak krásnou formou, to nemůže být šlápnutí vedle.

Nadějná mladá žena (2020)

Měl jsem co dělat, abych dokoukal, závěr už moji pozornost ne úplně dokázal udržet. Takové neškodné podívání, kterému škodí, že kdybych si během sledování šel uvařit čaj či zapálil cigáro, asi by mě to ani trochu nesralo a plynule naskočil zpět. Bez touhy zjišťovat o co jsem přišel. Někde jsem tu zahlédl jakože nejlepší film a Oskar? To zas mají liberální demokraté vlhký sny.

Uteč - schovej se - bojuj (2020)

Protiváha Hollywoodu. Ideologická nezatíženost levice. Něco takového na Netflixu/Amazonu/Apple TV neuvidíte. Já nečekal nic a dostal jsem solidní "nenáročnou" podívanou, která cílí na mladší publikum a zároveň, sem tam, vsune svůj postoj. Proč ne. Oproti gigantům ala Netflix je to zcela snesitelné. Je vlastně osvěžující vidět, že tu vzniklo něco, co jde proti ideologickému proudu 99% zábavního průmyslu. Závěr sráží celkový dojem, chtělo by to zručnější zaobalení. Nezapomínejme, že za tím nestojí žádné velké studio, ale je to první pokus od zpravodajství The Daily Wire. Isabel je výborná, rozhodně to tahá vzhůru. Zároveň mě překvapilo pár známých tváří za což respekt, protože jít proti levicové zábavní lobby chce koule. Mohla by to být tak trochu naděje pro vynikající herce typu Spacey, který nám byl ukraden v zájmu "vyššího dobra".

Euforie (2019) (seriál)

Je to kvalitní a řemeslně skvělé? Rozhodně. Dokonce na plných 5. ALE... Je to tak neuvěřitelně depresivní, nekončící beznaděj, kde je sex a erotika prezentována výlučně jako filthy dirty hnusná záležitost, chlapi jako úchylný hovada a slečinky buď jako sebedestruktivní- jednoduchý- či kurvičky, takovým způsobem, že po každé epizodě jsem si musel dát minimálně týden oddych. Doslova to do vás vmasíruje averzi vůči sexu. Což je dost fucked-up. V tomhle směru naprosto tažené do extrému a bránící si tuhle podívanou užít. Jakoby neexistovala žádná střední cesta. Celý seriál vás provází určité zhnusení. Zendaya je skvělá. Velmi se s ní těším na 'Malcolm a Marie' - její první dospělá role, kde konečně hraje ženu, nikoli americkou mládež. Však je jí už 25 a je to neskutečně přitažlivá ženská, velmi nevšední, nevyzařuje z ní pouze "tupá krása". Ta holka má přesah. Nevyužít takový potenciál v podobě seriózních vztahovek by bylo do nebe volající. Je na čase se přehoupnout z teen image na dospělou lady.

Mistrovská úroveň (2020)

Jako proč ne.. ovšem Grillo je tak šíleně nesympatický vždy a za každých okolností, že vám to nedovoluje si tuhle oddechovku řádně užít. Je sice jak vytesaný z mramoru, atraktivní chlap, alfa, ale ta jeho aura to prostě háže úplně mimo. Táhne se to s ním celou kariéru.

Nechte ho jít (2020)

Pomalu plynoucí, staromilsky pojatý, atmosférický kousek. Poctivá filmařina se stále fešným a charismatickým Costnerem, kterému sekunduje neméně atraktivní Lane. Ta dvojka je jak z časopisu "Jak stárnout s grácií". Krásně stupňující se napětí dokáže diváka zpracovat i díky tématu do kterého se dokážeme vcítit všichni. Rodinka ujetých vidláků nemá chybu. Dalo by se z toho vymáčknout víc, ale nezlobim se, nenudil jsem se ani vteřinu. Obrazově krásný, především, když dojde na krajinu. Nenápadná věc, ale po čertech kvalitní.

Hodinářův učeň (2019)

Plodková by se hodila do hororu, její přehrávání nám lezlo na nervy (a kazilo celkový dojem) - co je moc to je moc. Ale jinak v boji moderních pohádek tohle nedopadlo tak špatně. Odpouštím i letmé vykrádání. A konečně princezna na kterou se dá koukat. Dana Droppová je krásná.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

První série, jako celek, pro mě byla zábavnější, ale to nic nemění na faktu, že stále top. Jo, a Gino, koukej trochu máknout, jelikož nám rosteš a rosteš.. vím, že už máš to nejlepší za sebou, ale sakra, holka- aby ses v season 3 vůbec vešla Mandovi do lodi. Na vražednýho žoldáka to neni.