Ada (2021)

Možná se u toho budete cítit divně nebo trochu zmateně, možná pobaveně, ale nejspíš vše dohromady. Ponurá fantasy balada s artovým nástupem a jasným poselstvím, která se vymyká běžný tvorbě a rozhodně stojí za zkouknutí.

Ad Astra (2019)

MacGyver Pitt na výletě Sluneční soustavou kvůli záchraně lidstva. Za mě skvělý, i přes nejotravnější momenty filmu, a to asi tisíc psychologických testů, hodnocení a self-rozborů.

Africká savana (2011)

Prostá přehlídka tvorů obývajících africkou savanu, od hmyzu po ptáky, bez hlubšího bádání.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Rudoarmějskej kníratej Rambo s pěti kočkama na lovu zlotřilých wehrmachťáků. Sice nepochopitelně zavčasu nevyužijí potenciálu svých ručních granátů, čímž si fatálně zkomplikují výlet divočinou, ale jinak to koukatelný bylo náramně, včetně krásnejch scének ze sauny a zpod vodopádu.

Akta X (1993) (seriál)

I want to believe...

Alfa (2018)

Stále jsem nenarazil (dobře vypadá dle popisu Annaudův Boj o oheň) na slušnej film s neandrtálskou tématikou. Tahle "srdceryvnost" s bídnou grafikou, ksichtama jak ze žurnálu a kostýmy od Armaniho opět nenaplnila moje očekávání. Přitom by se to dalo zvládnout, kór s prostředkama, který na to Hughes nebo Emmerich měli.

Ali Baba a čtyřicet loupežníků (2007) (TV film) odpad!

Kolonizátoři Francie už se usídlili i ve vedení tamějších filmovejch a televizních studií? A komu tím prospějou, co?

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Docela nuda, s připitomělejma Amíkama v hlavní roli, určená pro cestovatele a dobrodruhy od PC a TV. Pokud jsi fanouškem Survivora a podobnejch reality show, pravděpodobně se ti tenhle závod bude zamlouvat. Já si jdu radši objednat letenku třeba na Kypr, kam se už dýl chystám podívat. A honit se tam budu buď sám nebo mi vyhoní kamarádka.

Americký ninja 5 (1993)

Tak tohle je přesně typ filmů, který škatulkuju jako céčkový.