Rivalové (2013)

Skvěle natočený moto akčňák. Oba hlavní představitelé zahráli své role výborně!

Chata v horách (2012)

Už jsem to na csfd někde psal, že hororová monstra mám rád jedno po druhém, ne všechna najednou. Asi 20 minut před koncem se O2TV vypnula a nešla nahodit zpět, zřejmě vycítila moje rozpaky z tohoto díla!

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Natruc všem kritikům přidávám pátou hvězdu, i když čtyři by bohatě stačily. Pravdou je, že do závěrečného vymítání mohl scénárista dodat víc nápadů, i když "vyberte jednu z nás" byl dobrý. Originál je napínavější, ale ani tak se nejedná o akční film, nelze to vyčítat ani Believerovi. Tubular Bells do závěrečných titulků a účast Ellen Burstyn a Lindy Blair jsou třešničky na dortu. Je zajímavé, že několik tehdejších kandidátek na jejich role je již po smrti, ale ony dvě si na pokračování počkaly. Možná je tam chtěl mít!

Kapitán (2017)

je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka, kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká!

Přízrak (1987) (TV film)

Kromě pohledného pozadí Ivanky Vávrové celkem není na co koukat!

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Před čtyřiceti lety jsem viděl jedničku v letním kině v Kadani. Co mám říct o díle posledním? Je to dost dlouhé, je to dost složité, ale je to Indiana, i přes vyšší věk v dobré formě, takový jak ho máme rádi.

438 dní (2019)

Nepříliš zajímavý příběh dvou švédských novinářů, kteří si mysleli, že v Etiopii můžou blbnout stejně jako ve Švédsku.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Klasika, klasika! Že jsme to viděli stokrát? No a co, vždyť je to Evil Dead, tak to musí ctít předlohu, nechci, aby to bylo jiné! Beth kompletně zapatlaná krví v kontrastu jejich modrých očí, s motorovou pilou v ruce, to je pro mě módní ikona letošního jara! Jen doufám, že malou Nell Fisherovou při natáčení moc nevyděsili!

Sisu (2022)

Bylo nebylo v nacisty okupovaném Finsku, banda zkurvenejch nácků se připletla do cesty zlatokopovi, kterýho Finové znaj pod jménem Aatami Korpi, ten nejhorší zabiják z finské speciální jednotky.... Hlášky z filmu můžou aspirovat na kultovní ...."Řekl jsi generálovi, že nám zabil sedm chlapů?" "Řek!" "A?" "Generál řek, že jsme měli kliku, z prdele kliku!"  Začínám mít opravdu rád Aksela Hennie. Ačkoliv pořád vypadá, jako malej uprděnej kokot, dokáže bez mrknutí oka zahrát i velkýho kokota nebo válečnýho hrdinu!

Prstýnek (1944)

Příjemná a milá červená knihovna! Korbelář a Dítě hrají klasické alfa samce, v celém filmu mají stejný výrazový rejstřík. Je to zábavné, ale příliš jednoduché. Vlasta Fabiánová je mnohem všestrannější herečka a krásná žena. Minimalistickým způsobem střídá emoce - touhu, stud, obavy, laskavost, přísnost, důstojnost. Už kvůli ní má smysl film shlédnout.