Babovřesky (2013)

Utvrdil jsem se ve faktu, že číst si recenze od filmových kritiků je blbost a ještě trapnější jsou recenze lidí co si na ně hrají. Já kritik nejsem a nehraju si na něj. Ten film je prostě totální kravina, ale je to komedie - víc nad tim netřeba přemýšlet. Lidi v kině kolem mě umírali smíchy, mě to taky bavilo, takže to svůj účel splnilo a těšim se na pokračování ;)

Tarja Turunen: Act I (2012) (koncert)

Záznam koncertu bývalé zpěvačky skupiny Nightwish. Tarja Turunen zde dokázala, že Nightwish už opravdu nepotřebuje a jde si tvrdě za svým. Ze songů je jasné, že si již našla svůj styl, který je jiný než Nightwish, nicméně stejně dobrý. Ta ženská má můj respekt ;)

Eragon (2006)

Být v kůži Christophera Paoliniho, jsem vzteky bez sebe. Tohle není film natočený podle knižní předlohy, nýbrž parodie. Úžasná tetralogie se mohla bez problému rovnat filmům jako je třeba Pán Prstenů. Nyní se však modlím, aby další pokračování tohoto filmu nenatáčeli. Spíše bych uvítal pořádný remake. To, že z obrovského přístavního města udělali pět chatek v bažinách, či z města ve kterém je věznice a kasárny udělali budku na kopci je na mě prostě moc...

Within Temptation: The Silent Force Tour (2005) (koncert)

Miluju album The Silent Force a toto DVD zbožňuju! Within Temptation jsou revoluce co se týče female fronted symphonic metalu. Orchestrální aranžma, prvky elektronické hudby (hlavně bicí), moje oblíbená Sharon Den Adel, chytlavé melodie a úžasná scéna. Vzestup nejlepší kapely tohoto žánru!

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Smíšené procity - to je přesně to co mám, když se dívám na tento koncert. Na jednu stranu úžasný, takřka bezchybný zpěv Tarji Turunen, ale to co pak následovalo asi nikdy nepřekousnu. Nightwish byla kapela, kterou jsem poslouchal od dvanácti let. Jádro kapely byl Tuomas a Tarja. Geniální skladatel a zpěvačka s úžasným hlasem a nenapodobitelným stylem. Bohužel byla tak originální, že její vyhazov po tomto koncertu zapříčinil fakt, že jsem je přestal poslouchat. Nic proti Anette nebo Floor (což je vinikající zpěvačka), ale už to prostě není ono. Říká se, že každý je nahraditelný. V tomto případě však ne. Tuomas může psát sebelepší songy, ale bez Tarjinýho hlasu už to nikdy nebudou ti Nightwish, které jsem miloval.

Within Temptation & The Metropole Orchestra: Black Symphony (2008) (koncert)

Jestli jsem někdy viděl lepší koncert než Nightwish: End of An Era, je to právě tento. Sharon Den Adel je světová třída, která zpívá milionkrát lépe než drtivá většina komerčních zpěvaček. Obecně z celé kapely mam lepší dojem než z Nightwish. Asi proto, že se při koncertech dokáží nenuceně usmívat, užívat si to... a nemají potřebu měnit zpěvačky. Ano, zpěvačka bude vždycky na sebe strhávat největší pozornost :) Jsou to prostě všichni super týpci co dokázali napsat plno úžasných písniček, které podbarvuje orchestr. Show nemá chybu - tanečníci na chůdách, pyrotechnika, speciální hosté a orchestr se sborem v pozadí.. Nejlepší symphonic metalové live DVD!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Já mam rád happyendy, ale ty přiměřené. Zakončení Twilight ságy bylo na mě až moc přeslazené. Možná kdyby bitva v závěru skutečně proběhla, tak by se mi i Rozbřesk líbil, ale tolik lžiček cukru je už hold na mě moc.

Hostitel (2013)

Udělat film, podle knižní předlohy určitě není nic lehkého. Jsou knihy, kde se to podařilo, např. Harry Potter. Pak jsou případy, kde se mi filmové zpracování líbilo více než kniha např. Pán Prstenů. Ale z knížek od Stephenie Meyerové se prostě lepší film udělat nedá, protože to jsou primárně slaďáky, ve kterých je plno nudných pasáží. Není tedy divu, že mi to scénama dost připomínalo Twilight. I kdyby se režisér snažil sebevíc, nic lepšího z toho už nevymáčkne, protože to prostě nejde, tudíž mé usnutí před koncem filmu nedávám za vinu jemu a ani nikomu z herců. Závěrem: doufám, že knihy od Stephenie Meyerové se už další zfilmovávat nebudou, jelikož to dopadne uplně stejně jako toto, či Twilight. Mnohem více bych ocenil, kdyby se něco udělalo třeba s Eragonem. Ten má rozhodně větší potenciál.

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Televizi zapínám hodně vyjímečně a jednou z vyjímek je právě tato soutěž. Primitivní, ale na pobavení naprosto skvělá. Pazderková má naprosto luxusní hlášky na soutěžící a soutěžní disciplíny jsou opravdu netradiční :-D