Sinister (2012)

Viděl jsem už dost hororů, u kterých jsem se celkem bál, ale Sinister jim kraluje. Parádní scénář, plno lekaček, šokující zjištění a možná trochu předvídatelný konec, který se nicméně velmi povedl. Chci víc hororů jako je Sinister!

Líbat Jessicu Steinovou (2001)

Super komedie, která (ačkoliv tak na první pohled nepůsobí) obsahuje plno úžasných hlášek! Postava Helen je prostě klasa, Jessica se ze všeho musí vykecávat (stejně jako její matka) a její babička soudí partnery/partnerky výhradně podle vzhledu. Sledování tohoto filmu jsem si vážně užil a o to větší to byla zábava, jelikož jsem ho sledoval s kamarádkou, která je na holky :-)

Merlin (2008) (seriál)

Nemá vůbec cenu porovnávat seriál s legendou. Je totiž uplně jiný... a vlastně mě baví rozhodně víc než ona legenda. První čtyři řady - super, ale pátá mně už nudila. Asi hlavně proto, že Merlin až do posledního dvojdílu tajil to kým je. Dost lidí se těšilo, až se Artuš dozví, že Merlin je že čaroděj a budou spolu budovat Albion. Artuš se to sice doví, ale zanedlouho zemře, což mě moc neuspokojilo :-D Smrt Morgany, hlavní záporné postavy byla dost směšná. Čekal jsem velký souboj mezi ní a Merlinem (asi jako Brumbál vs Voldemort v HP5)... jedno bodnutí mečem a vše vyřešeno :-D

Svatyně (2008) (seriál)

Ze začátku jsem se celkem dost nudil a přemáhal se, abych jednotlivé díly dokoukal. Finále první řady však změnilo můj názor a z nudného seriálu se stala super jízda. Třetí a čtvrtá řada neměly chybu, tudíž mě hodně zklamalo, že seriál již další nedostal...

Imaginaerum (2012)

Na tento film jsem byl velice zvědav, jelikož Nightwish byla kdysi moje nejoblíbenější kapela a nápad zfilmovat album mi přišel hodně zajímavý. Ovšem po shlédnutí Imaginaera mé nadšení vystřídalo zklamání. Vzhledem k tomu, že jde vlastně i o muzikál, mě hudba něják neohromila. Album se mi docela líbí, ale z jeho písní se dal určitě udělat lepší soundtrack. Příběh mně taky moc neohromil. Šlo v podstatě o "vyrovnání se s minulostí" a postrádal jsem nějákou hlubší zápletku. Fanouškové této kapely budou z filmu jistě nadšeni, ale diváka který Nightwish nezná asi neohromí.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Žádný jiný seriál mě neodreaguje tak jako je Chůva k pohledání. Velmi jednoduchý humor a skvělé postavy. Obzvláště Sylvia Finne nemá chybu. Stačí mi pouhý záběr na ni a směju se, jako malé děcko. Doporučuji těm, kteří chtějí občas na chvilku vypnout a takřka dvacet minut v kuse se smát.

Madagaskar 3 (2012)

Pro mě nejlepší díl série. Těšil jsem se, co dalšího si tvůrci vymyslí, avšak kapitánka Chantal DuBois předčila veškerá má očekávání a já se stal ihned členem jejího fanklubu. Již při automobilové honičce na začátku filmu jsem z ní brečel smíchy a útěk z vězení zvládla naprosto elegantně. Samozřejmě i stará parta předvedla přesně to co jsem chtěl. Doufám že u cirkusu nevydrží dlouho a vrhnou se na další dobrodružství.

Černobylské deníky (2012)

Kdyby tento film dostal vyšší rozpočet a režíroval ho někdo jiný, určitě by to dopadlo lépe, jelikož nápad to má dobrý. "Styl amatérské kamery" se mi líbí v případě, že film natáčí jedna z postav co ve filmu přímo hraje. Zde se to však nehodilo, a působilo to dost lacině. Kromě několika chyb ve filmu mi vadí přemýšlení postav. Nejlepší co mohli přez noc udělat, bylo zůstat uprostřed sídliště v rozsvíceném autě... opravdu velmi nenápadné. Nevím, jak ostatní, ale já bych se raději do rána zabarikádoval v nějákém z paneláků a vše zhasl. Ani mě tudíž nepřekvapilo, že na konci chybělo vysvětlení proč poslední přeživší stejně zabili.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Když jsem před šesti lety četl Hobita, v duchu jsem si představoval jak by asi mohlo vypadat filmové zpracování. Peter Jakson mě opět utvrdil v tom, že je třída, jelikož takto kvalitní výsledek jsem rozhodně nečekal. Jako čtenář musím ocenit fakt, že film se přísně drží knižní předlohy, což mi u Pána Prstenů docela vadilo (hlavně ve třetím díle). Přidané scény mi však nevadily. Naopak návrat Galadriel a Sarumana beru jako "mrknutí" na fanoušky LOTRa. Po vizuální stránce není rozhodně co vytknout snad jen to, že některé scény nemusely být zas tak počítačové, či točené ve studiu. Někde to bylo dost znát.