Počátek (2010)

Poslední hodinu jsem si říkal "kdy už konečně ta zasr... dodávka spadne do té zasr... vody?" Postavy ploché, nezajímavé. Bylo mi úplně jedno, jestli tam zařvou nebo ne, bylo mi jedno, jestli splní úkol. Co by se stalo, kdyby ho nesplnili??? Nic. Vůbec nic. Tak kde je napětí? A ten konec? Ukažte mi jediného člověka, který minimálně 10 minut předem nevěděl. jak byde vypadat poslední záběr.....NUDA!! Ne, už ten film nechci nikdy vidět......................................................................PS: Nechápu komentáře oslavující brilantní zvládnutí mnoha dějivých linií a několikanásobném vrstvení vnitřního vesmíru a pod........Jaké vrstvení, jaké komplikace?? Stále dokola jedno a to samé...."hm, tady to nestihneme" tak hop do snu ve snu, čímž se původní děj jen zpomalí. "Ach ani tady to nestihneme" tak hop do snu ve snu, který je ve snu, tam na to budeme mít 10 let....(takže se zpomalí druhý děj a zpomalený původní děj ještě zpomalíme) a "co to? ani tady to nestihneme??" tak umřeme ve snu, který je ve snu,který se nám zdá ve snu.....a kdykoliv se v tom člověk začně troch ztrácet a zapomene, v jakém snu snu od snu to vlastně sní, tak to režisér bravurně připomene a je po atmosféře, protože tyhle flasbacky jen vytrhnou člověka z děje....z lineárního děje, který je tak uměle vykonstruován k dokonalé souhře všech náhod, katastrof a "nečekaných" událostí, že to rve oči a člověku se chce říct ... no to si snad už dělá prdel....

Vlkodlak (2010)

(FF) Ty hvězdy pouze za první část filmu, kde je vlkodlak pouhým stínem noci rozsévajícím po okolí končetiny a vnitřní orgány. Jakmile se ukázal v plném (něsíčním) světle, jde atmosféra do kytek a film se mění na velmi usměvný.

Anna a král (1999)

Moc zdlouhavé a místy až nudné. Nedokázal jsem se vžít do ústřední dvojice a i přes délku filmu se mi pradadoxně zdála "proměna" krále z despoty na "moudrého vladaře" (z pohledu západní civilizace) velmi umělá a rychlá. 3* za výpravu a hudbu. Víckrát ten film vídět nemusím.

Gladiátoři (2010) odpad!

Napínavý historický velkofilm, který získal ocenění za vynikající kvalitu zpracování. - Tak to musel nekdo hulit extra husty matros :-) Mozna tak ctvrt hvezdicky za prvnich 20 minut.

Mission: Impossible III (2006)

Po nemastnych neslanych prvnich dvou filmech velke prijemne prekvapeni. Jen na ty masky ala Fantomas si ne a ne zvyknout. :-)

Dobrý ročník (2006)

Nuda. Ochucena francouzskym vinem, ale prece jen nuda.

Fatální instinkt (1993)

No ja nevim, za celou dobu jsem se jednou zasmal a dvakrat pousmal, to mi prijde hodne malo.

Tajemství oceánu (2003)

Je mi líto, ale tohle není dokument, je to sestřih nádherných podořských záběrů. Ale bez jakékoli přidané hodnoty, bez logického rozvržení. Po půl hodině mě to omrzelo, protože poutavý výklad toho, na co se koukám by měl být nedílnou součástí dokumentu - tady jsou fakta a zajímavosti nahrazeny podivnou hudbou. Pro mě velké zklamání.

Iron Man (2008)

Škoda, že v hodnocení není volba 2,5. Tohle je totiž naprosto průměrný film, na který se nemá cenu díva tíce než dvakrát. (podruhé na ujištění, že to víckrát vidšt nemusím). Během závěrečné bitky jsem dokonce fandil záporákovi, protože mi přišel mnohem charizmatičtější a sympatičtější. Komixový děj plný nelogiky je u tohodle žánru v pořádku, ale chybí tady nejaká úchvatná scéna či prvek, který dělá film o superhrdinech nezapomenutelným. škoda. Na dvojku se někdy kouknu, ale že bych na něj stál frontu na premiéru v kině, to rozhodně ne.

Sherlock Holmes (2009)

Kdyby se film jmenoval jinak, tak bych dal o hvezdu, dve vic. Takhle si nic jineho nezaslouzi. Pokud to pujde tahle dal, tak se za par let dockame treba toho, ze kapitan Nemo byl vlastne mimozemstan a jeho Nautilus kosmickou lodi. PROBOHA, ti dva sasci nemaji s puvodnimi charakterovymi vlastnostmi Holmese a Watsona temer nic spolecneho. "Nove dymanicke zpracovani", ale ze je to vlatne film nijak nenavazujici na Doylovo dilo uz je vsem u zadnice. Hlavne ze to diky nazvu vydela. Kdyz pominu tento fakt, tak stejne musim rict, ze je to nuda a jedine okamziky, kdy jsem se bavil byly, kdyz se na scene objevil "neznicitelny" frantik.