Mumie (2023)

Slabý príbeh, ktorý po troch dňoch zabudnete, žiadny silnejší moment, prakticky bez humornejšej stránky.

Uncharted (2022)

Robert Langdon zmiešaný s Indiana Jonesom. Že ide o adaptáciu rovnomennú úspešnej videohry som nevedel, ale nie som prekvapený. Niektoré akčné scény a vychytávky boli super, často sa však vyskytli scény "za hranicou uveriteľného a smrteľného", ako to zvyknem nazývať. Nuda to ale rozhodne nie je.

Ztracené město (2022)

Sandra Bullock je fakt kus. Na svoj vek neuveriteľný. Len škoda, že scenár filmu je hrozný. Nič inovatívne, pozbierané všetky barličky z podobných filmov zlepené dokopy. Presne viete, kedy to asi bude mať byť vtipné, ale nie je. Viete, kedy to má byť napínavé, ale nie je. Viete, ako to má dopadnúť a čuduj sa svete, dopadne to presne tak. Postava Da'Vine Joy Randolph bola totálna nadbytočná, či už prínosom od deja alebo humorom (ktorý evidentne mala vytvárať). Opakom je minirola Brada Pitta.

Životní trefa (2022)

Je to rozprávkové (asi až príliš), predvídateľné, šablónovité. Ale nemôžem si pomôcť, športové drámy from zero to hero ma bavia.

Black Widow (2021)

Film pre ženy z ktorého feminizmus a estrogén cítiť na sto honov. Typická popcornová blockbusterová jazda. Malo to štýl, akciu, zaujímavý dej, rozuzlenie tiež nesklamalo, občas vydarený vtip a plno pekných báb. Cover Nirvany v úvode bol brutál.

Černý ostrov (2021)

Jedinečné prostredie (opustený ostrov s chladným počasím) a hudba dodávajú filmu potrebnú dávku mystery. Vcelku príjemná thrillerová dráma točiaca sa okolo záhadnej učiteľky. Snímok má pomalšie tempo, do 3/4 sa snaží si divákov namotať a pripraviť pred pointou. Tá nejako neurazí, ale zas ani z nej nepadnete na zadok. Fajn jednohubka s viacerými dierami v scenári a nedôveryhodnými situáciami.

Červená tečka (2021)

Má to určite svoje muchy a viaceré nelogické záležitosti, ale atmosféra a napätie to nahradzujú. Páčil sa mi twist, aj rozuzlenie, v závere mrazilo. Škandinávske filmy sú inde, či už je to vďaka neopozerateľnosti alebo niečo mu inému, ale fungujú. Navyše ponúkajú bonus v podobe krásnej prírody.

Eternals (2021)

Zaujímavé a nové postavy (teda aspoň pre mňa), akurát že ich je na jeden raz priveľa a logicky nie každá má dostatočný priestor. Príbeh poslabší, potenciál tam je, rozbeh sľubný, ale skĺzne to do plytkosti, bez šťavy, gradácie, potrebného napätia.

Láska na kvadrát (2021)

Nelogický dej plný klišé s nelogickými scénami, ktoré na seba nelogicky nadväzujú a nelogicky sa chovajúce hlavné postavy

Otec, který pohnul horou (2021)

Dráma o otcovi, ktorý sa za žiadnu cenu nevzdáva a hľadá strateného syna (resp. aspoň jeho telo) v hore. Nutno podotknúť, že má na to aj kapitál (možno aj pre to mi bol v niektorých momentoch nesympatický, využíval svoje postavenie až nadmieru, napriek dobrému úmyslu). Niektoré pasáže boli silné, najmä konverzácie, počas ktorých divák skutočne spolucíti s postavami, chápe ich konaniu a uvažuje, čo je v tomto prípade správne a čo by urobil on. V niektorých momentoch však cítiť prázdno a hluchotu.